Skocz do zawartości

[745i 2004] iDrive - Problem z nawigacją i DVD


snow_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Mam następujący problem, mianowicie gdy samochód pracuje (na postoju czy podczas jazdy) na ekranie podczas wyświetlania nawigacji i płyt DVD występuje coś podobnego do zrywania obrazu - wyskakują paski poziome. Dźwięk z filmów jest bez zakłóceń. Dzieje się tak tylko na przednim ekranie, na ekranie tylnym wszystko jest dobrze.


Co może być problemem? Uszkodzony przedni wyświetlacz? Całe pozostałe menu wyświetlane jest poprawnie. Problem jest tylko podczas korzystania z nawigacji i odtwarzania filmów DVD.

Czytnik DVD oraz nawigacji wstępnie wykluczam skoro na drugim monitorze dla pasażerów z tyłu jest wszystko dobrze wyświetlane.


Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W e53 jak był ekran zakrywający DVD to była kwestia taśmy z kompa do ekranu. Uszkadzała sie mechanicznie. Z opisu wynika na to samo. Możliwe ze luty sie kończą albo wilgoć weszła. Jeżeli problem bedzie pojawiał sie częściej teraz - jesień sprzyja większemu zawilgoceniu - to na pewno coś z elektroniką ekranu.
Buczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Założyłem w końcu na próbę drugi ekran i problemu nie ma.


Ktoś wymieniał u mnie ekran i założył z 2008r. dzięki czemu mam AUX(?). Ja kupiłem z 2004r (czyli taki jak rok produkcji auta) i niestety ale brak jest możliwości odtwarzania filmów z DVD (w tym z 2008r. działa) oraz oczywiście brak AUX'a. Coś też gryzie się z tylnym iDrivem jak podłaczony jest ten starszy wyświetlacz.


O ile rozumiem, że aby mieć AUX'a to muszę wymienić na ekran poliftowy? Tak samo z DVD? Czy to da się wszystko dokodować w starszym MMI?


Czy w każdym nowszym MMI działa to DVD i AUX? Jeśli nie to jak szukać ekranu który będzie to wszystko obsługiwał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.