Skocz do zawartości

Bmw 325 z kompresorem


FuTuRee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam kilka pytan odnosnie mojego malego pomyslu. Zastanawiam sie jakby chodzilo bmw E36 325 z g60-tka zapozyczona z golfa badz corrado. Nie chcialbym zmieniac tlokow korbowodow itd Interesuje mnie uzyskanie cisnienia gora 0,5. Bmw i tak ma troche za wysoki stopien sprezania Jak myslicie czy trzeba by bylo odprezyc? Intercoler rowniez mozna zapozyczyc z corrado. Musze jeszcze pomyslec jak rozwiazac motyw smarowania. Ile by kosztowalao zestrojenie tegto silnika z takim kompresorem i czy wogole jest to mozliwe? Moze to jest nieoplacalne i mozna uzyskac wiecej km bez zabawy z czyms takim??? Z gory dzieki za odp Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej usciślij swoje pytanie.Co innego kompresor a co innego turbosprężarka.Coś więcej znajdziesz na www.streetracing.pl ale o ile pamiętam to do 0.2-0.3 Bar nie trzeba nic grzebac.A może by tak zastosować kompresor od Mercedesa? Nie przerabiasz wudechu,bez Ic też się obejdzie, tylko smarowanie i poprawka softu W ECU i mogło by to fajnie chodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniki VW mają sprężarkę a nie kompresor - taka drobna różnica, alox ma 100% racji w tej kwestii. niewielki kompresorek mógłby przynieść całkiem zacny efekt i to bez znaczących modyfikacji silnika / wydechu. fajna sprawa!!!

18.11.2006

Forza evil!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz tutaj

 

http://cgi.ebay.de/BMW-328i-KOMPRESSOR-247KW-337PS_W0QQitemZ140027383996QQihZ004QQcategoryZ9801QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

 

, to nie jest tysiac zlototcyh,chyba lepiej kupic gotowy kit jak ten co ma koles z oglosze

slawo@antserwis.pl

gg 1041



PROJEKT SZYBKA ETA STAGE 2

http://img516.imageshack.us/img516/8284/113863664644f590e20953anv7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak gby się spisywało BMW z kompressorem od mercedesa. Kolega kupił już taki kompressor i będzie wkładał go do ibizy coupry. Powiem szczerze,że mocno nad tym myśle ale nie wiem czy to jest realne i co trzeba zmieniać. Może ktoś się orientuje ?

 

P.S Kompressor 2,500zł dostrojenie kompa około 1000-1500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie g40 i g60 z starych vw to nie "ciurbo". odradzam Ci te wynalazki bo sa dosc mocno awaryjne. wiele mozna znalezc o ich slabych stronach (technologia sprzed 18 lat), a naprawy ida w tysiace. w dodatku sa raptem 2-3 uznane w tym zakresie zaklady. lepiej faktycznie cos z mercedesa wykroic.
DIESEL POWER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.