Skocz do zawartości

rozmiar opon g31 xdrive


gelo86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam się do zakupu i skompletowania opon zimowych i tu pojawia sie problem. Letnie mam 19" rozmiary rózne na przedniej i tylnej osi. Na zimę chciałem 18" i również znalazłem komplet z g30 2 feli mają 8J a drugie 2 9J i oczywiście różne ET i tu pojawia się moje pytanie jaki konkretnie dobrać rozmiar opon?? Oponeo pokazuje wszytkie jednakowe, ale to chyba coś nie tak.

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odgrzewam temat

czy na felgę 9cali można założyć 245/45 czy koniecznie musi być 275/40. Generalnie kłopot z tymi zimówkami. Wzór 662 w mpakiecie mega mi się podoba, nie chciałem na zimę 19, a teraz mam problem z oponami. Ma ktoś z forumowiczów mieszane ogumienie na zimę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jaki samochód bo w podpisie masz F30 ? Dla G30/31 teoretycznie można ale nie będzie to homologowany rozmiar, nie wiadomo jak zareagowała by ubezpieczalnia gdyby miało dojść do wypłaty odszkodowania z AC nie wspominając o gwarancji BMW, po drugie opona będzie trochę inaczej wyglądać ze względu na większy naciąg z tyłu co może nie ciekawie wyglądać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostaje zakupić 275/40 na tył i 245/45 przód. A czy ma jakies znaczenie wybór ogumienia w menu komputera (lato/zima)?? czy samochód się jakoś inaczej zachowuje??

Bo z tego co przeglądałem to na lato można wybrać w/w rozmiary a na zimę juz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ze względu na x-drive lepiej kup homologowane rozmiary z gwiazdką aby wykluczyć ryzyko uszkodzenia skrzyni rozdzielczej VTG. Wybór rozmiarów w i-drive dotyczy systemu monitorowania ciśnień w oponach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ma jakies znaczenie wybór ogumienia w menu komputera (lato/zima)?? czy samochód się jakoś inaczej zachowuje??

Bo z tego co przeglądałem to na lato można wybrać w/w rozmiary a na zimę juz nie.

Zauważyłem jedną rzecz od strony czysto użytkowej. Po wybraniu zimówek nie działa "launch control".

Ale może coś tam się więcej w niuansach elektroniki przestawia po takiej trywialnej zmianie w iDrive... Jakiś spec musiałby się wypowiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A czy ma jakies znaczenie wybór ogumienia w menu komputera (lato/zima)?? czy samochód się jakoś inaczej zachowuje??

Bo z tego co przeglądałem to na lato można wybrać w/w rozmiary a na zimę juz nie.

Zauważyłem jedną rzecz od strony czysto użytkowej. Po wybraniu zimówek nie działa "launch control".

Ale może coś tam się więcej w niuansach elektroniki przestawia po takiej trywialnej zmianie w iDrive... Jakiś spec musiałby się wypowiedzieć :)

 

w 520d w ogóle nie działa :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Chcialbym odswiezyc troche teamt ogumienia na zime...

Mam G31 w M-pakiecie. Letnie opony mialem rozne, przod 245/45 R18 na feldze 8J,x18ET30 a tyl 275/40 R18 na feldze 9Jx18ET44 (takie tez sa wpisane na certyfikacie BMW ktory dostalem wraz samochodem). Teraz musialem kupic nowe zimowki i zapomnialem o tej roznicy i zamowilem wszystkie 4 245/45 R18. Przypomnieli mi dopiero w zakladzie wulkanizacyjnym po ściągnięciu opon 😞 . I teraz moje pytanie, czy sa jakies przeciwskazania zeby to tak zostawic na zime? Auto z xdrive. W menu idrive, przestawiajac z letnich na zimowe jest dostepny tylko 1 rozmiar opon 245/45 R18, czyli tak jakby producent na zime faktycznie zalecal jednakowe na obydwu osiach. Co o tym myslicie? Jakie zestawy 18tek wy uzywacie w swoich samochodach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.