Skocz do zawartości

Skrzypienie hamulców - m pakiet


Grzybu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu zaczęły mi skrzypiec przednie hamulcowe m-pakietowe ( niebieskie zaciski). Dzwięk jest identyczny jak starych nie nasmarowanych drzwi. Slysze go tylko wtedy gdy dohamowywuje do zera i staje prawie w miejscu. Jak wylacze auto hold i pozwalam sie powolutku toczyc aucie (max 1km/h) slysze jak caly czas skrzypia. Na początku myslalem ze to oznaka konczacych sie klockow ( pierwszy montaz 65kkm). Wymienilem klocki na nowe, tarcze tył i przód dałem do toczenia dla pewnosci ze jest wszystko ok. Tarcze i klocki montowalem samodzielnie, ponieważ wszystko zrobilem zgodnie ze sztuka a nie na łapu capu bez konkretnego czyszczenia jak to czesto bywa w ASO. Hamulce byly wyszczyszczone na nowki szutki, wszystko zamontowane prawidlowo, sruby dokrecone. Nie doszukiwałbym sie tutaj złego montażu ponieważ wczesniej na starych bylo tak samo. Podczas skrzypenia, hurgotania czuje wibracje na pedale hamulca. Przy wszystkich innych predkosciach i siłach hamowania jest wszystko ok. Czasami mam wrażenie ze klocek drży i dlatego taki dzwięk powstaje ale stary klocek ledwo co wyszedl z tych blaszek usytuowujacych go w prawidlowej pozycji a nowy wszedl bez luzu.

Jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki zimmerman, przyklejone dosc mocno. Probowałem oderwać, było cieżko wiec uznalem ze jest ok. Jeśli chodzi ci o te metalowe blaszki w ktore wchodzi klocek to wyszczysciłem je na glanc i wsadzilem klocki. Nie używałem pasty miedzianej ani nic innego.


Jesli chodzi o przyklejenie klockow to stare także było cieżko oderwac (trzymał klej) a mimo to skrzypiały, hurgotały (NIE MYLIC Z PISZCZENIEM )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny objaw: hamulce sporadycznie skrzypią, jednak wyłącznie przy dohamowaniu z minimalnych prędkości. Co do peadłu hamulca drżenia nie zauważyłem. Dziś auto wjeżdża do ASO na serwis (przegląd, olej). Zgłoszę temat i dam znać, co powiedzieli spece z serwisu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Założyłem oryginalne klocki i u mnie nie ma żadnego skrzypienia. Tez sam wymieniałem. Klocek ma na sobie specjalną warstwę do przyklejania do tloczka. Właśnie wydaje się że po to aby nie skrzypiał i nie wpadał w żadne drgania. Trzeba go przykleić i przytrzymać odrazu hamulec mocno wciśnięty przez pewien czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Miałem ten sam problem w 6 GT, ale to pewnie te same M pakietowe hamulce niebieskie zaciski.

Nie pomagało smarowanie, czyszczenie, a miałem klocki oryginalne, nowe, zupełnie niewyjeżdżone.

Zamieniłem na ceramiczne ATE CERAMIC, nr części 13.0470-2716.2.


Zupełna cisza. I czyste felgi.

Szkoda że na przód do tych zacisków nie ma ATE Ceramic.


Pozdrowienia.

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATE Ceramic daleś na tył a co na przód? Miałeś problem ze skrzypieniem na przedniej osi ?

 

Tak, tył zmieniony i tył właśnie popiskiwał przy dojeżdżaniu. Myślę ze u Ciebie jest to samo. Na przód został oryginał.

Nowe w końcu.

Jakby był oryginał ATE Ceramic to bym zamienił ( czysta felga) ale nie produkują jeszcze, bądź się dogadali z BMW i wcale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.