Skocz do zawartości

BMW 540I Otwarte klapy Wydechu


koper86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Czy ktos przerabiał temat zakodowania na stałe otwartego wydechu (klap) , znalazłem w necie co i jak ale po zakodowaniu trzeba odpiąć jeszcze sterowanie klapami ktoś przerabiał temat ?? Chciałbym zmienić układ wydechowy ale auto jest na gwarancji wiec puki co nie mam za duzo mozliwosci a cała radosc z jazdy tym autem znika bo w aucie jest cisza nawet na pełnym bucie

Panie Władzo jechałem szybko gdyż................poprostu lubie zapi....alać


http://images45.fotosik.pl/1795/d7228bb9e9fd6984m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witaj . Miałem to samo odczucie jak ty. Pojechałem do kolegi na warsztat wywaliłem łącznik pomiędzy przepustnica a sterowaniem . Nie odpinałem sterowania aprzepustnice ustawilem w pozycji otwartej i zablokawalem drucikiem :P . Dzwiek jest prawie jak w 550 i pieknie dudni , dymek z 2 końcówek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj . Miałem to samo odczucie jak ty. Pojechałem do kolegi na warsztat wywaliłem łącznik pomiędzy przepustnica a sterowaniem . Nie odpinałem sterowania aprzepustnice ustawilem w pozycji otwartej i zablokawalem drucikiem :P . Dzwiek jest prawie jak w 550 i pieknie dudni , dymek z 2 końcówek.

 

Ty tak na serio.....czy jaja sobie robisz.. :duh: z tym drutem to naprawdę druciarstwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak drucik ale drucik jeszcze nikomu nie zaszkodził :8) . Dorobiłem sobie specjalną opaskę i ją musze tylko zamontować . Chciałem wypróbować jaki to ma sens zanim cokolwiek dalej zrobie . Jak sie mówi ,,cel uświeca srodki '' :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podeślij zdjęcie na forum bo na priv nic nie dostałem.

Jeśłi masz możliwość to fajnie było by usłyszeć jak to brzmi - może niepotrzebnie bawiłem się w wydech M Performance za 10 tys...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Jak ktoś potrzebuje to może to samodzielnie zrobić bez drucików czy odpinania wtyczek. Wystarczy Bimmerlinkem otworzyć klapę, a następnie wyciągnąć bezpiecznik nr 203. Żadnych błędów na zegarach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Bimmerlinka, ale nie czułem i nie słyszałem żadnych zmian przy otwartych/zamkniętych klapach (przy wydechu M Performance). Może samo wypięcie bezpiecznika coś by pomogło, ale nie wiem czy potem na pewno nie będzie błędów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na zegarach czy w iDrive nie ma błędów w takim przypadku. Błąd sterowania klapą naturalnie istnieje w pamięci sterownika, ale nie ma on wielkiego znaczenia i negatywnego wpływu na jazdę, stąd też kierowca nie widzi tego na zegarach. Jak chcesz przywrócić działanie klapy to wpinasz bezpiecznik z powrotem, kasujesz pamięć błędów i masz tak jak było przed operacją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.