Skocz do zawartości

M52B20 wyciek oleju z bloku silnika nad uszczelniaczem wału


artur2264

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu miałem problem z wyciekiem oleju z zaślepki w bloku (pokazane na rys poniżej), co objawiało się mocno zaolejonym połączeniem skrzyni oraz bloku silnika. Początkowo podejrzenie padło na uszczelnia wału, lecz po zdjęciu skrzyni okazało się, że cieknie własnie spod tej zaślepki. Zatem mechanik wymienił ponownie uszczelniacz wału (był zmieniany 2 miesiące wcześniej) a zaślepkę wkleił na LOCTITE. Jednak po 3 miesiącach znów zauważyłem, że skrzynia i miska olejowa jest zalana olejem z silnika, nie wiem jeszcze co tym razem cieknie, ale obawiam się, że znowu ta nieszczęsna zaślepka wkręcana w blok silnika. Stąd moje pytanie, czy ktoś spotkał się z takim problemem i udało mu się to jakoś skutecznie uszczelnić? Bo obawiam się, że uszczelniacz znowu okaże się dobry a olej będzie wyciekał z tej śruby, a nie usmiecha mi się podstawiać coś pod samochód by nie brudził kostki i dolewać co chwilę oleju do silnika. (wcześniej po 10 km dół silnika przy skrzyni był cały w oleju, na osłonie również robiła się spora plama oleju)



kliknij by powiekszyc

cc4177c11439.png


przed uszczelnieniem


po kilkunastu km

a0579ee94da3.jpg

i ponownie kilka km po umyciu

9ac495bc0813.jpg


teraz wyglada to identycznie, a gdy pojawił się wyciek mieniona była najpierw uszczelka misy olejowej, co nie przyniosło skutku, po tym było wklejanie śruby+nowy uszczelniacz wału i teraz ta sama historia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To jest ta zaślepka 11111703836? Jak tak to kup nową, tam jest uszczelka. Dokręcamy oczywiście odpowiednim momentem a nie aż w łokciu strzeli.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to nie będzie pozycja 11 z tego schematu https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/11_7517-blok-silnika/i47508#part06 tylko raczej nr 3 (11 11 1 703 878), która jest niedostępna. Przynajmniej po kształcie i rozmiarze gwintu. Czy jest tam uszczelniacz to nie wiem (wklejenie nr czesci w google nie daje w tym przypadku oczekiwanych wynikow), bo robił to mechanik, ale raczej jakby był tam uszczelniacz to chyba by go próbowali wymieć, zamiast kleić na klej. Wtedy zrobili to na reklamacji, nie wiem co wyjdzie teraz, ale nie uśmiecha mi się oddawać do chwilę samochodu ze wględu na ten sam wyciek i jeszcze ponosić przez to dodatkowe koszty. Dlatego szukam pomysłu naprawy tej usterki zanim ponownie pojawię się w serwisie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pomysl na naprawe tkwi w uźytych materiałach...

Jeśli ta cześć nie jest dostępna i musisz uźyć jakiegoś kleiwa , to uźyj masy uszczelniającej do misek olejowych np Victor Reinz - to teź jest klej...

Klej do gwintów tu sobie nie poradzi,a mechanicy uźyli to co mieli pod ręką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tam nie ma uszczelki. Wykręcałem u siebie te zaślepki do czyszczenia bloku, i wkleiłem na klej anaerobowy, niebieski.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem, jeżeli wklejone na niebieski klej nie cieknie, to i na loctite nie powinno (fakt, że jest trochę jego odmian), tym bardziej, że auto po wklejeniu przestało przez weekend zanim ruszyło ponownie na ulice. Zatem poczekam jeszcze chwilę na rozwój sytuacji i zobaczę, czy wyciek zacznie narastać zanim skrzynia pójdzie na ściągnięcie. Ubaw będzie jak tym razem poszedł uszczelniacz wału. Ewentualnie nie wiem czy została wymieniona metalowa uszczelka nr 11141432240 która jest za tym uszczelniaczem, jeśli nie to może i to się teraz odzywa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.