Skocz do zawartości

Światła automatyczne mruga zielona kontrolka


mikolaj217

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przy moim modelu E60 525i zauważyłem że kontrolka przy światłach automatycznych (przełącznik w lewo) miga zielonym światłem co sugeruje, że występuje jakiś błąd. Podłączałem pod INPE, lecz nie mogłem połączyć się z modułem AHL, a przy ogólnej diagnostyce nie wykrywa żadnych błędów. Chciałbym prosić o jakąś pomoc, gdzie szukać przyczyny? Ktoś już miał podobny problem? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Data produkcji to: 2004-02-20

Natomiast światła to Xenony skrętne, upewniłem się jeszcze rozkodowując VIN i są zapisy: S522A oraz S524A.

To jeszcze rocznik, gdzie powinien być osobny moduł ALC pod schowkiem(wystarczy zdjąć dolną osłonę pod schowkiem, żeby się do niego dostać).

Mały czarny moduł, z niebieską wtyczką.

Skoro nie masz z nim komunikacji, to zapewne jest uszkodzony.

Da się go naprawić. Najczęściej powodem uszkodzenia jest problem z modułem SMC w lampie(np. woda).

Moduły w lampach są zasilane bezpośrednio z modułu ALC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cały czas mruga zielona kontrolka tak jak u Ciebie, ale przyczynę już znalazłem - moduł pod prawą lampą totalnie zalany, wszystko bardzo mocno skorodowane. Inpa pokazywała błąd "Communication with StepperMoterBox disturbed". Niedługo go naprawię i pewnie skręty wrócą, a kontrolka przestanie mrugać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w iscie masz czerwony kolor modułu tzn. nie ma z nim komunikacji to problem jest znany i za "stówkę" to regenerują. Jeżeli komunikacja jest a są jakieś błędy to wtedy można dopiero podejrzewać jakieś SMC lub nawet awarie wewnątrz lampy. U mnie był walnięty czujnik skrętu który znajduje sie pod soczewką. Lampa raz skręciła i gubiła się nie umiejąc określic swojego położenia. Bez rozklejania klosza sie nie obeszło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Trochę odgrzeje temat.

Czy możesz napisać coś więcej na temat naprawy tego czujnika skrętu?


Mam E53 z dynamic xenon. Usterka pojawia się co jakiś czas podczas jazdy. Po uruchomieniu samochodu, xenony wykonują ruch „testowy”. Poźniej skręt świateł działa poprawnie. Natomiast co jakiś czas lampy zezują, wiązka nachodzi na siebie, przestają iść za skrętem kół, miga zielona kontrolka. Po wyłączeniu zapłonu i ponownym uruchomieniu wraca do normy.

Wydaje mi się, że im zimniej tym częściej ten błąd wyskakuje.


Inpa pokazuje szereg błędów w module świateł, coś w temacie braku możliwości ustalenia zakresu…

Szukam rozwiązania tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.