Skocz do zawartości

Wymiana soczewek na EVOX R i wkładka zamka kierowcy pomocy


skubiszek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Kilka pytań odnośnie bmw



1. Szukałem trochę tego tematu ale świeżych info nie znalazłem. Czy ktoś wymieniał u siebie soczewki z odbłyśnikami na EVOX R 2.0 ? Wiem, że taka operacja jest możliwa tylko czy nie stracę przez to "skrętu" i czy można to zrobić wyciągając lampę.

2. czy macie jakieś info gdzie szukać wkładkę bębenek do zamka drzwi kierowcy ze sprawnym kluczykiem? Miałem wczoraj (2 dni po zakupie) próbę kradzieży auta i wkładka zamka od kierowcy łamakiem wyrwana. Gdzie mogę to dorwać?

A6 C6 2011r. 3.0 TDI Quattro

BMW E61 2006r. 3.0D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kiedyś hondzię żony próbowali sprzątnąć, złamali zamek w drzwiach, a w stacyjce łamak im się złamał, też bebesząc wszystko. Majster od zamków samochodowych wymieniłe bębenki tak, że nie trzeba było kluczyka zmieniać.


Co do soczewek - pewnie można, nie wiem dokłądnie jak skręt działa, ale chyba stelażem tylko rusza na boki.

Żeby to zrobić trzeba lampę rozklić, trochę roboty z tym jest. Metodą domową - wrzucasz lampę w karton i opalarką grzejesz (tylko nie prosto w lampę) jakieś 10-15 min, aż osiągnie odpowiednią temperaturę - 100'C chyba.


Tu masz demonstrację video:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozklejałem już lampy w hondzie accord VI i VII gen, więc nie jest to dla mnie jakaś tajemnica tylko chciałem właśnie wiedzieć czy nie trzeba czegoś ciąć przy okazji. Trzeba będzie się przy urlopie tym trochę zająć

Jeśli chodzi o włam i próbę kradzieży to nie ukrywam, że szczęścia mieliśmy dużo, ostatnio u nas poszło kilka a4 b8 i bmw kilka modeli ale udało się złapać przestępców prawie że na gorącym uczynku ! Pan od zamków dorobi wkładkę do kluczyka tylko bardzo ciężko taką część dostać

A6 C6 2011r. 3.0 TDI Quattro

BMW E61 2006r. 3.0D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem niedawno odbłyśniki w E60 z DynamicXenon. Rozłożenie całości nie jest proste, ale możliwe - na końcu zostaje soczewka z odbłyśnikiem i silniczek z przesłoną od świateł długich (bo to bi-xenon), które żeby rozdzielić trzeba rozwiercić otwory w odbłyśniku i stelażu soczewki. Skręt będzie działał dalej jeśli odbłyśnik będzie kształtem taki sam jak stary - no chyba, że jakoś dopasujesz plastikowe prowadnice skrętów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniałeś odbłyśnik ale soczewka została ta sama ?


Ja chce wymienić całą soczewkę z odbłyśnikiem - hella 55 jest zamienna idealnie z evoxem R więc nie muszę tego rozdzielać a potem składać,

https://hidretrofit.pl/sklep/hella-evox-r-bi-xenon/

to jest soczewka bixenonowa zamienna idealnie z tym co mamy w bmw - tak samo zresztą jak w audi a6 c6.

A6 C6 2011r. 3.0 TDI Quattro

BMW E61 2006r. 3.0D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Raczej to musisz zakupić:

https://hidretrofit.pl/sklep/hella-evox-r-2-0-bi-xenon/


2.0 jest kompatybine z D1S - tym co standardowo siedzi w e60.


Daj znać jak się do tego zabierzesz. Też mam skrętne. Się zastanawiam w sumie czy też nie zrobić takiego moda.

Szczególnie po takim porówaniu.



Jeszcze cośtakiego znalazłem. Operacja nie wygląda na skomplikowaną, nawet rozklejać nie trzeba.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Chcociaż patrząc po tym filmiku, chyba jednak trzeba rozklejać, wygląda to jakby był moduł sterujący na boki.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi czy jest jakiś sposób aby dostać się do soczewki w polifcie ze skrętem bez rozklejania lampy, ma ktoś jakieś instrukcji?


Patrząc na filmik wyżej, raczej będzie ciężko. Ehh.



Co do porównania, to porównanie nowej soczewki z nowym odbłyśnikiem z starą ze zużytym może być mylące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co porównywać. Miałem hella 55 w audi a6 i wymieniłem na evoxa 2.0. Niebo a ziemia tak na prawdę. Świeci to zdecydowanie mocniej. Jest jeszcze opcja założenia koito bi led. Co do obecnych soczewek dziwne bo na blendzie - tym ringu chromowanym mam napisane dynamic xenon d2s a wszędzie czytam, że powinniśmy być d1s

A6 C6 2011r. 3.0 TDI Quattro

BMW E61 2006r. 3.0D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyciągnięcie swoją soczewkę to samo wyczyszczenie bardzo dużo daje. na na soczewce jest taka jakby mgła skutecznie zasłaniająca światło. Wymiana odbłyśników na regenerowane naprawdę mocno przybliża jakość światła do lamp nowych. Osobiście nie ładowałam Evoxa, a i tak jestem bardzo zadowolony z moich odnowionych świateł. Bardzo dobrym pomysłem jest równoczesna wymiana klosza ( są już od 200 zł na polskich portalach). W swoich odklejałem klosz ale bardzo dokładnie sprawdziłem czy da radę skręty wyjąć bez cięcia i powiem tak. Wyjąć przy dużym zaparciu, uporze i rozwiercaniu na części może by się dało, ale nijak nie widzę jak to potem złożyć.

Jak dla mnie: nie da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniałeś odbłyśnik ale soczewka została ta sama ?

 

Tak, po zakupie auta samodzielnie przeprowadzałem pełną regenerację lamp, bo klosze były matowe i żółte, w środku lamp była woda i brud, soczewki brudne, a odbłyśniki xenonu matowe i wypalone. Odbłyśniki wymienione na inne regenerowane, soczewki wyczyszczone, lampy uszczelnione (nowy klej), klosze wyszlifowane papierami ściernymi i wypolerowane pastą do plastiku, zabezpieczone filtrem UV i lampy jak nowe... polecam każdemu pomimo tego, że pracy jest bardzo dużo. Efekt jest rewelacyjny.


Zamiast wydawać 450 zł na nowe soczewki z odbłyśnikami polecam stare doprowadzić do porządku - mnie cały proces kosztował 275 zł (200 zł za regenerowane odbłyśniki jeżeli najpierw wyślesz swoje + 35zł koszty wysyłek, 40zł za zestaw do regeneracji kloszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem regenerację w kilku autach i wiem jak do tego się zebrać.


Co do regeneracji to robiłem ją w pierwszej a6 c6 z 2006r. i wysyłałem soczewki do Huberta Cugra i byłem zadowolony jednak hella55 ma dość "rozmazaną" linię odcięcia. Evox ma o wiele wyraźniejszą i dużo więcej światła idzie centralnie.

Co do regeneracji nie ma problemu aby je wysłać, muszę na pewno wyczyścić soczewki bo są zamglone, dobra mikrofibra, nawet płyn do szyb lekko zwilżyć i je wytrzeć z obu stron i robią się przejrzyste.


Ciekawe bo ja mam auto z 2006r z maja i napisane jest D2S. Być może po demontażu okaże się, że są inne. Lampy błędów nie wywalają, wszystko działa skręt poziomowanie. Myślę, że palniki też trzeba będzie zmienić ale to okaże się już po wyjęciu lamp bo jak się na nie patrzy to mają lekko różową poświatę chociaż z oświetleniem drogi to myślę, że świecą na 60% możliwości swoich.

A6 C6 2011r. 3.0 TDI Quattro

BMW E61 2006r. 3.0D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W przypadku lamp skrętnych do wymiany projektora niezbędne jest rozklejenie lub rozcięcie lamp ( na filmie lampy statyczne), Montaż EvoX-R 2.0 będzie wymagał drobnych modyfikacji - nawiercenia kilku otworów i podszlifowania ramki.

Może Pan wymienić same projektory lub dodatkowo żarniki (na filmie model lamp bixenon D2S pre LCI).

 

Takie info z hidretrofit.pl dostałem.


Też mam z 2006r i mam d1s, już wymieniałem jeden żarnik, więc moge stwierdzić na 100%.


Na ramce z tego co widzę też mam D2S napisane, przed wymianą otworzyłem lampę, żeby się upewnić, bo wszędzie w internetach pisali, że D1S wchodzi:


Y2onmKP.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Popisałem trochę z hidretrofit, bardzo pomocni są. Chętnie bym im zrzucił te lampy do zrobienia, ale 3 dni robocze + czas wysyłki to dla mnie za długo.

Mówią, że największy problem to rozklejenie, bo to nie jest butyl, tylko coś twardszego... i opalarką może się nie udać, lub będzie bardzo ciężko.


https://hidretrofit.pl/sklep/klej-butylowy/


Butyl też mają na stanie odpowiedni do wymiany.


Mają też na stronie krótką relację ze zmiany na LEDy:


https://hidretrofit.pl/bmw-5-e60-2/



A żarniki tak jak napisałem - D1S.


Żeby nie było, że gołosłownie:


GWwCzbA.jpg


L7wflY3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z tego co zrozumiałem to 800pln za 2 lampy za robociznę, + 449 za parę projektorów jak na ich stronie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.