Skocz do zawartości

Wymiana amoryzatora + klima


Keenzoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Posiadam bmw e90 318i 129KM N46b20.

Ostatnio przy wymianie kół mechanik wspomniał o konieczności wymiany amortyzatora z przodu z prawej strony. Tutaj moje pytanie.

Wymienić tylko prawy czy od razu lewy też ? Jaki powinien być orientacyjny koszt wymiany i jakiej firmy amortyzator kupić ?


Druga sprawa, serwis klimatyzacji. Teoretycznie działa wszystko bez problemu, ale od 3lat nie robiłem nic. Przy starcie śmierdzi lekko przez moment, ale po chwili chłodzi już ok bez żadnych zapachów i działa wydajnie. Tutaj kolejne pytanie : ile zapłacę za czynnik i odgrzybianie ?


Jestem z Poznania, polecicie jakieś miejsca gdzie zrobię w/w rzeczy bez nerwów i obaw, że mechanik naciągnie mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o amortyzatory, to proponuję od razu wymienić dwa wraz z mocowaniami. Polecam firmę Sachs ok. 300 zł/szt oraz mocowania ok. 60 zł/szt.


Klima - na pewno powinieneś wymienić filtr kabinowy. Możesz potem zastosować taki preparat: https://k2.com.pl/produkty/k2-klima-fresh-150-ml. Chociaż po 3 latach mógłbyś się wybrać na serwis klimy. Koszt ok. 300 zł w zależności od ilości czynnika, który trzeba będzie dobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, bardzo dziękuje. Czy możecie napisać ile warsztat +/- weźmie za robotę ?


Chce wymienić :

-amortyzator 2x przód + mocowania (lewa,prawa)

-tył : osłony gumowe 2szt (lewa,prawa)

-serwis klimy (odgrzybianie i nabicie czynnika)


Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie około 2 lata temu znajomy mechanik wziął 250 zł za wymianę: amortyzatorów przód + mocowania + sprężyny przód i tył + tarcze i klocki tył. W normalnym warsztacie raczej będzie drożej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.