Skocz do zawartości

Problem z nivo i klimą po zalaniu bagażnika E39


kamcio0504

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po ostatnich ulewach pojawił się problem w postaci komunikatu o nieaktywnej regulacji zawieszenia pneumatycznego. Błąd pojawia się zaraz po zapaleniu samochodu, jednocześnie przestala dzialac klomatyzacja, tzn lampka przy śnieżynce się zapala ale nie chłodzi, przycisk MAX na climatronicu wogole nie reaguje. Przestalo rownież działac podgrzewanie foteli. Podlaczylem auto pod komputer ale niestety inpa łączy się tylko z silnikiem i paroma modułami, ale przy probie wejścia w zawieszenie wywala błąd komunikacji. Zdziwiło mnie to bo nieraz regulowałem wysokość i nie było problemu zeby polaczyć sie z modulem zawieszenia. Teraz to niemożliwe. Po otworzeniu bagażnika okazało się ze stała woda w miejscu koła zapasowego ktora zciekała z klapy po akumulatorze. Moduł był suchy, dla mnie płytka w nim wyglądała normalnie. Auto już po 3 dniach powoli siada więc kompresor nie pompuje wogole. Wydaje się byc jednak sprawny bo po podłaczeniu na krótko normalnie pracuje. Czy ktoś ma może jakiś pomysł? Bardzo proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Możliwe, że woda dostała się do osuszacza w kompresorze i sterownik nie odpali kompresora.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok problem rozwiązany. Winowajcą był zamoczony osuszacz. Wysuszyłem, załadowałem nowym granulatem, poskręcałem i wszystko działa. Inpa zaczęła łączyć się z modułem zawieszenia i wszystko wróciło do normy.

Dziękuję za pomoc, auto stoi znów wysoko, a problemem okazała się być woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.