Skocz do zawartości

E39 Sedan Obciera nadkole


Spiderjo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wymieniłem amortyzatory przód na Monroe Reflex + odboje SACHS 900 084 i prawa strona mi obciera na dziurach. Co ciekawe tylko prawa. Na starych amortyzatorach były odboje od jakiegoś vw, generalnie dłuższe i teraz pytanie czy jakbym założył stare odboje lub nowe ale takie: https://allegro.pl/oferta/oslony-odboje-bmw-e39-e60-amortyzatorow-przod-6752152152

To jest szansa, że nie będzie już obcierać czy przyczyny szukać gdzie indziej ?

Drugą możliwość jaką mogę zrobić to założyć jakaś gumę która ograniczy skok sprężyny do końca ( tak mi polecił mechanik) ewentualnie dać dłuższe sprężyny, ale zależy mi, żeby auto zostało obniżone. Dodać mogę jeszcze, że na starach amorkach i odbojach nic nie obcierało, a było tak nisko jak teraz.

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

900 084 są do zawieszenia M-tech, bo są krótsze, ale to nie ma nic do rzeczy jeśli tylko z jedną strona coś nie halo. Zmierz wysokość od nadkola do środka koła po obu stronach.

Jaki numer tego Monroa ? Monroe prawy i lewy są różne numery. Sachs ma ten sam amortyzator na obie strony tylko inaczej się go montuje - jest literka i ma być na szczelinie równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie miałeś wcześniejsze amory?? Bo reflexy to amorki o skróconym skoku do zawieszenia Mtechnik czyli nieco obniżonego i może tu jest problem
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem kamoka, ale stał też tak nisko, jedyna różnica, że odbojniki były dwa razy? dłuższe. Pytanie czy one mogły mieć wpływ, że amortyzator nie dobijał do końca, jak to moze być to, to założe stare lub nowe ale dłuższe odbojniki, ale pierw wole się zapytać czy to ma sens, żeby niepotrzebnie robić robote.


Mierzyłem, od ziemi do nadkola i różnica jest 1cm. Mechanik sprawdzał ostatnio i mówił, że zamontowane dobrze, jedyne co to może być to albo wina sprężyn bo ktoś przede mną je " skracał", albo z jakiegoś powodu były dłuższe odbojniki na poprzednim amortyzatorze.


Nie ukrywam, że lepiej by było jakby okazały się odbjniki bo o wiele mniejsze koszta. Może ktoś miał kiedyś podobny problem?

Edytowane przez Spiderjo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Skoro standard to do środka koła u mnie jest około 38 cm, a różnica 1 cm to granica błędu. Amortyzatory jeśli Monroe to powinny być 742026SP i 742027SP. Dla wersji obniżonej skok jest 25mm mniejszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się to zlokalizować i sprawdzić.

Możesz powiedzieć czy może właśnie być to (z jakiegoś powodu) przez krótszy odbojnik, ewntualnie jak założyłbym dłuższy czy jest szansza, że nie będzie dobijał i obcierał(dzieje się to tylko na wiekszych koleinach, wiec nie jest to tak, że trze non stop) oraz czy musze od razu do obu strona dać inny czy tylko w tej jednej wystarczy? Czy odbojnik nic nie da i to on ni jest problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odbojnik nie ma nic do rzeczy. W drugim E39 mam krótsze odboje (M-tech) i normalnie wszystko działa. Zresztą nie wyobrażam sobie rozwiązania problemu montażem dłuższego odboju z jednej strony. Musisz szukać gdzie indziej. Porównaj dokładnie miejscami prawe i lewe nadkole w miejscu gdzie ociera. Pomierz w tym miejscu jakieś charakterystyczne odległości do tych samych punktów prawe/lewe koło, żeby zobaczyć czym się różnią. Sprawdź czy oba amory są do końca osadzone w piastach, znaczy ma być "po jaja".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.