Skocz do zawartości

Błąd 29E7 i 29E8


MemQ

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,


zrobiłem sobie dziś skan ISTĄ D, bo jakiś czas temu wywaliło błąd katalizatora i chciałem sprawdzić czy wrócił. Nie wraca póki co, ale mam takie dwa błędy:


0029E7 DME: Fuel mixture adaptation (air leak) -- (29E7 Adaptacja Mieszanka 1 przeciek powietrza)

0029E8 DME: Fuel mixture adaptation 2 (leakage air) (9E8 Adaptacja Mieszanka 2 Air Leak)


Checka nie ma, ale czuć trochę pod dupą, że mogłaby równiej pracować i przy dodaniu nagle gazu w opór potrafi się na chwilę przytkać. Jakiś czas temu wymieniałem przepływomierz, bo stary padł, więc przejrzę dolot, ale jestem niemal pewien, że jest tam szczelnie. Może to być odma?


PB+LPG

120i N46B20B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz Bosch.

Wszystkie adaptacje, które dało się zrobić w ISTA zrobiłem, bo czyściłem przepustnice jakiś czas temu. Kasowałem też w międzyczasie błędy silnika (chociażby ww. katalizator), a to o ile pamiętam kasuje też adaptacje.

Wlot powietrza - filtr - przepustnica - sprawdzone. Jest szczelnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sondy przed katalizatorem pracują w zakresie 1.2V-4V. Sondy za katalizatorem od ok 0.2V-0.8V. Poniżej filmik z gazowania na postoju, chwilę podczas jazdy (sorry za jakość) i dane z inpy na postoju. Niedawno kasowałem błędy, więc korekty krótko i długoterminowe jeszcze nie zdążyły się w pełni zebrać.


https://www.youtube.com/watch?v=i2Y92QdaR54

https://www.youtube.com/watch?v=hSR1vQFQa7M


IMG-20200609-125428.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.