Skocz do zawartości

BMW E39 520I 96r. czasami silnik dziwnie cyka


Kunolis

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym się dowiedzieć co może być nie tak z moim e39 520i m52b20. Otóż sytuacja wygląda tak, że zdarza mi się co prawda bardzo rzadko coś takiego, że kiedy silnik jest już ciepły i po iluś tam km zaczyna cykać, baardzo podobnie jak tutaj:


może jakby troszke delikatniej ale cyka na jałowych czy to na troche wyższych. Dzieje się to naprawdę baardzo rzadko, wtedy gdy już silnik jest dobrze nagrzany. Np. sytuacja z dzisiaj, stoję sobie w korku i słysze troche te cykanie z kabiny nawet. Po jakimś czasie samo mu przechodzi, czy to przejadę kilka km czy zgaszę i odczekam ileś tam minut. Dojechałem do domu (jakieś 10km) i cykania już nie ma i nie wraca. Dlaczego tak się dzieje? Dodam, że ogólnie silnik pracuje bardzo dobrze, chociaż czasami mam wrażenie że chodzi idealnie a czasem jakoś dziwnie, jakby troszke gorzej pracuje. Olej jaki mam zalany to MOTUL 5w40 X-CESS, auto nie dymi ani troszkę, oleju też nie pije, chłodniczy też nie znika, olej mam zalany praktycznie do max na bagnecie. Oliwa wymieniana przeze mnie po zakupie jakieś 6kkm temu, poprzedni właściciel podobno też lał 5w40, przebieg realny 430kkm.Przy odpalaniu po nocce, kontrolka oleju zika może po 1-2sek, czasami przez ten czas słychać podobne cykanie ale nie zawsze, w zimę było tak samo. Mam zamiar niedługo strzelić delikatną płukaneczkę i zalać jakąś inną oliwą też 5w40 lub 5w50. Dodam, że jeżdżę spokojnię, jest to moje daily autko, kręcę zazywczaj 3k i zmiana biegu, czasami jak trzeba to wyżej. Do odcinki na palcach obu rąk bym policzył ile razy dałem. Co radzicie? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klepie jak Ursus C-330, sprawdź czy świece są dobrze dokręcone bo na przyblokowane popychacze to trochę za głośno
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.