Skocz do zawartości

Problem z montażem gazu


qwert6668

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłem założyć osobny temat bo nie mogę uzyskać nawet jednej porady pisząc w ogólnym.

 

Mam do Was pytanie. Zdecydowałem się ostatnio założyć gaz do mojej 316. Jako że jestem z krakowa wybrałem serwis w krakowie, o którym słyszałem z paru źródeł że jest jednym z najlepszych bądź też najlepszym serwisem montującym gaz w samochodach a dokładnie rzecz biorąc w "GODULA MOTO SPORT". Wybrałem sobie po rozmowie telefonicznej instalację gazową LANDIRENZO - OMEGAS wraz z testami na hamowni i ustawianiem gazu (zwanym pięknie Gaz Tunning).

 

Pojechałem na miesjsce chcąc zostawić samochód do montażu. I co się okazało. Dowiedziałem się że w mój silnik wyposażony jest w tzw. Kolektory dolotowe zmiennej długości (?! cokolwiek to oznacza) i że oni jako przedstawiciel Landirenzo oraz BRC nie mogą mi zamontować instalacji gazowej w samochodzie ponieważ nawet instalacje gazowe 4tej generacji nie są przystosowane do pracy z takimi silnikami jak mój.

 

Pomocy, ktoś z was spotkał się kiedyś z takim czymś ?

Ktoś z was ma gaz w BMW e36 316 wyprodukowanym pod koniec 98 lub na początku 99 ?

Będę wdzięczny za każdą poradę.

 

PS: Słyszeliście coś o montażu instalacji na gaz ziemny do samochodów ? (75groszy/litr)

Teoria jest wtedy gdy wiesz wszystko, a nic nie chce działać.

Praktyka jest wtedy, gdy wszystko działa, a nie wiesz dlaczego.


Ja łącze teorię z praktyką. Nic mi nie działa i nie wiem dlaczego !?

(moje pięć) (moje trzy tbd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes z Krakowa wiec jedz do Green Gazu na Powstancow Wielkopolskich 7A ( tel. 0122570075 ). Mozna powiedziec, ze maja specjalizacje BMW ;-).. Co do CNG.. tez mozna zalozyc bez problemu ale z tego co sie orientuje w Krakowie jest jedna stacja na Siewnej i litr nie kosztuje 0.75, a 1.64 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za porade. Udam się tam być może nawet dzisiaj.

 

A wiesz może jaki jest koszt instalacji sekwencyjnej w GreenGazie ?

Teoria jest wtedy gdy wiesz wszystko, a nic nie chce działać.

Praktyka jest wtedy, gdy wszystko działa, a nie wiesz dlaczego.


Ja łącze teorię z praktyką. Nic mi nie działa i nie wiem dlaczego !?

(moje pięć) (moje trzy tbd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes z Krakowa wiec jedz do Green Gazu na Powstancow Wielkopolskich 7A ( tel. 0122570075 ). Mozna powiedziec, ze maja specjalizacje BMW ;-).. Co do CNG.. tez mozna zalozyc bez problemu ale z tego co sie orientuje w Krakowie jest jedna stacja na Siewnej i litr nie kosztuje 0.75, a 1.64 .

jest jeszcze jedna na ulicy balickiej na stacji lpg (tam jest chyba jakas baza gazownikow czy cos) za gielda rtv osobna stacja.

 

co do gazownikow to podjedz sobie na dobrego pasterza nad geantem tez jest tam stacja lpg a przed nia zaklad co montuje lpg. spoko kolesie mozna sie dogadac i dobrze robia. wyregulowali mi moja bete tak ze pali mi gazu w miescie 14l silnik 2.5

 

do goduli nawet bym nie jechal. placisz ze nazwe firmy... i jej caly "prestiz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm dziwne. Z tego co mi wiadomo, to normalna sekwencja powinna bez problemu tam ruszyć, np KME.

 

Poczytaj na www.kme.com.pl i napisz tam majla z zapytaniem 'co zrobic w twoim przypadku'. Ja pare razy do nich pisałem i można rzec że są świadomi tego co robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.