Skocz do zawartości

BMW E60 wycie po włączeniu klimy


tomek7272

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Problemu niestety nie udało się usunąć.Wyje dalej jak wyło ręce opadają .Wymienione wszystkie rolki _+paski,przez jakiś dzień był spokuj myślałem że po problemie ale nie nic z tego ,wróciło.Pomuyślałem że alternator .Pełna regeneracja dalej to samo,wymiana spręzarki dalej nic ,wymiana koła pasowego ,nabicie klimy,wymiana pompy wody .Została jeszcze pompa wspomagania .Czy ktoś się z takim czymś uporał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, bardzo irytujące wycie (zwlaszcza przy 1500 obr), jeżdżę z tym już 5 rok i sytuacja się nie pogarsza. Dziwne są 2 sprawy, pierwsza to taka ze pod maska tego nie słychać tylko w kabinie, a druga to taka ze wycie bardziej nasila się przy zmniejszaniu niebieskich cegiełek w idrive na czerwone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zawór rozprężny klimatyzacji, może na nim ten dźwięk powstaje? To, że coś wyje nie jest jednoznaczne z częściami ruchomymi. Przepływ czynnika i jego zmiana stanu może powoduje jakieś zakłócenia w pracy zaworu, który zaburza przepływ i emituje dziwny dźwięk? Nie to żebym się spotkał z taką sytuacją, ale wiem, że ciecz np. w rurze potrafi "wyć", czy powodować jej drgania. Skoro wszystko wymienione a słychać bardziej w środku to może tu jest problem? Masz stetoskop, może pozwoliłby powiązać okolicę z największą intesywnością ze sprawcą zamieszania? Generalnie najprostsze ststoskopy to groszowy wydaek przy tym co powymieniane i zrobione. Ktoś pisał, że jak nastawia na niebieskie kreski jest gorzej, czyli jak wymagasz maksymalnej wydajności. Przewody nie marzną, że powodują np. zmniejszenie przepływu? Ciśnienia klimatyzacji podczas pracy ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.