Skocz do zawartości

F34 335d xDrive bez koloru :)


GR

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 162
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Członkowie klubu

Weź poprawkę, że tak może wyglądać na zdjęciu ;)

To jest wyraźna linia, ale nie rozświetla wnętrza jak lampka nocna ;)

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardziej go obladowac juz sie chyba nie da :wink: Przy tym momencie obrotowym pewnie nawet nie odczuwa sie ciagniecia przyczepy. Moje 330d GT szlo jak po sznurku z niesamowitym ciagiem nawet na najwyzszych biegach.

Udanego wypoczynku

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Ta przyczepa jest fajna, bo dość lekka jak na swoje rozmiary, ale fakt - ze wszystkich aut jakimi ją targałem, to 335d wymiata ;)

Raz - moment i moc, dwa - masa auta, trzy - być może xdrive, mam taki wrażenie, że jest inaczej.

Na autostradzie i skach ustawiłem tempomat na 104 km/h i jak trzeba zmienić pas, żeby wyprzedzić coś przed sobą, to serio zero zmartwienia, że komuś zajadę i zblokuje na pol kilometra.To po prostu dalej przyspiesza bez zagadnienia... ;)

No i zdarza się ruszyć na światłach sprawniej niż auta z lewego pasa.... ale to mnie zawsze zadziwiało, nie tylko w połączeniu z 335d, choć tu kontrast większy ;)


Dzięki ;)

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Zazwyczaj ;)

Ale jada za mną, światła, ja na prawy, a wszyscy myk na lewy, bo na światłach przecież szybsi.... no i zonk :mrgreen:

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Członkowie klubu

;) i żeby nie było - dbam o auto i przyczepę, więc nie startuję ze świateł jak głupi... po prostu ruszam i dociskam, a to ciągnie nie zważając, że ponad tona z tyłu się ciągnie ;)


To chyba jedyne zdjęcie, które mam w tej pozycji – bokiem przyczepa i auto, widać ile jest miejsca między zaczepem a zderzakiem. Myślicie, że zmieściłby się dyfuzor ala MPerformance? :mrgreen:

(ala, bo w oryginale do F34 nie ma)

Tam jest miejsca na styk. Jeśli jest 1cm luzu, to wszystko. Hak wysuwa się jeszcze w mniejszej odległości od dyfuzora ;)

Dobrze, że kamera od wstecznego ma opcję widoku na hak. Elegancko się podjeżdża pod zaczep :cool2:


20200802_152500.jpg


F34_Sprite.jpg

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Dzięki, ale obawiam się, że w F30 może być inaczej, bo ma trochę inny kształt niż F34. No i do F34 nie ma oryginału, więc nie wiadomo jaką rzeźbę zrobili chińscy producenci...

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Fajnie wygląda taki zestaw.

Ja bym dyfuzor kupił. Montaż prosty, a jak nie będzie pasować, wystawisz na sprzedaż.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

W sumie to takie 50/50 ;)

Na instagramie mam kontakt do jednej osoby, która ma F34 z takim dyfuzorem, ale nie ma haka. Poproszę, żeby zrobił "dokumentalne" zdjęcia, żeby można było wywnioskować jak te przetłoczenia odstają, bo jeśli po zdjęciu będzie wyraźna różnica, to szkoda zachodu. Hak wyjeżdża na milimetry spod oryginalnego dyfuzora...

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Członkowie klubu

Dopadła mnie przypadłość stuków z przekładni kierowniczej.

Całe szczęście, że do mojej jest zestaw naprawczy, bo nowa przekładnia to koszt chyba coś koło 16kPLN :mrgreen: :duh:

Zestaw naprawczy od Maćka (czescidobmw.pl) 116zł, mechanik symbolicznie 50zł, bo jak powiedział - ile można wziąć za wykręcenie jednej śrubki ;)

Efekt na filmie - nie było tak źle, telefon strasznie wyolbrzymił dźwięki, no ale problem i różnicę słychać ;)


Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mocno zastanawiałem sie nad 3GT, ale wzialem serie 5, bo byla tansza (to tak odnosnie Twojego pierwszego posta) :)

Auto bardzo fajne, uzytkowe, a zarazem z paznokietkami ;)

Wymiana grilla na duzy plus, alez z tym silnikiem musi miec pary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Trochę ma ;) ale... w drodze powrotnej do domu zajechał do mnie Artur, bo chciałem zaktualizować co się da (oczywiście soft sterowników z produkcji auta siedział) i zaczyna mi kiełkować w głowie xhp do skrzyni i program. Tylko tak teraz sobie myślę czy do tego silnika i mocy, to już by się nie przydało wymienić intercooler, a to juz zdecydowanie podraża zabawe... a 400 koni i tak nie będzie :mrgreen:

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Członkowie klubu

Wczoraj jechałem zrobić przegląd techniczny, więc minął rok. Akurat kupiłem w miesiącu, w którym kończył się przegląd ;)

Małe podsumowanie po roku i niezbyt dużego, przez pandemię, przelotu - 15kkm (E46 przejechałem w tym okresie mniej niż 1500km ;) ale to już od kilku lat tak jest ;) )


Po pierwsze - wszystko co jest na pokładzie działa i nie sprawia problemów.

Wczoraj, właśnie w drodze na przegląd, niespodziewanie "sprawdziłem" jak działa system ostrzegania przed kolizją :? że krzyczy o aucie przed sobą wiedziałem, ale, że sprawnie sam zaczyna hamować nie wiedziałem. Mam wrażenie, że mi wczoraj pomógł - najzwyczajniej w świecie się zamyśliłem i nie wyłapałem, że auto przede mną stanęło, bo sobie nagle przypomniał, że będzie skręcał w lewo (nie siedziałem mu na d.pie). No, ale to tak tylko słowem wstępu :mrgreen:


Co wymagało naprawy\wymiany przez ten rok.

Oleje\płyny nie wspominam, normalka.

Patrzę na swoją listę i widzę tylko zestaw naprawczy przekładni i linka korku wlewu paliwa, bo miałem urwaną. Ostatnio jeszcze aktualizacja wszystkich sterowników. Reszta to mniej lub bardziej potrzebne gadżety i inne pierdoły (listwy ambient czy zaślepki airbag z ledami).

Cały czas coś słyszę z przedniego zawieszenia - ale tylko jak długo stoi i jest zimny, potem to wszystko cichnie i nie przeszkadza. Przekładnia zrobiona, mój mechanik nic nie może znaleźć, wczoraj na szarpakach specjalnie zwracali uwagę - też nie mieli się do czego przyczepić. Zaczynam myśleć, że faktycznie za dużo słyszę i to zawieszenie adaptacyjne jest po prostu głośniejsze (gdzieś w testach na YT chyba tak mówili). Nie wiem...


Przez pandemię mało jeżdżę, więc i mało z planowanych "upiększaczy" wpadło. CarPlay\AA jakoś telefon zastąpił, spadło mi ciśnienie na obudowy lusterek i splittery, ale te akurat wcześniej czy później założę.

Chodzi mi za to po głowie program, ale jak już pisałem - nie wiem czy IC nie wypadałoby wymienić, a to sporo podnosi cenę zabawy, a i tak 400 koni nie będzie ;) może jednak sam program? zobaczymy ;) bo człowiek szybko się przyzwyczaja do mocy.

Kusi mnie za to xhp do skrzyni.


Poza tym, jako auto rodzinne, jest genialne. Akurat zdanie innych o wyglądzie najmniej mnie interesuje, a mi się podoba. Serio. Jak pisałem na początku większe coś, gdy SUV nie podchodzi ;)

Wyjazd na wakacje - czy to z rowerami, czy z przyczepą kempingową (czy tam z jednym i drugim :mrgreen: ) zero problemu. Dzieci mają z tyłu salon, wszystkie bagaże się mieszczą, pod pedałem zapas nawet jak trzeba z przyczepą wyprzedzić szybko TIRa ;)

Zimowy wyjazd w zaśnieżone miejsca - po to jest xdrive ;) może nie najlepsze 4x4, ale działa ;) zawsze znadzie się miejsce do zaparkowania pod stokiem, gdzie inni nie podjeżdżają ;)

Z początku narzekałem na wąskie siedzania M Pakietowe, ale raz, że ja mógłbym być węższy ;) dwa przeprosiłem się z nimi, jak musiałem latem pojechać nad morze i od razu wrócić. Prawie 1200 km i zero zmęczenia pleców, nóg. Tego nie miałem nawet w kanapowym Pugu 508.

Jest jeden minus - promień skrętu. Ja nie wiem, ale na małych, na siłę robionych rondach, nie ma szans, żeby zrobić kółko.


Spalanie. Temat rzeka, generalnie wszystkie tankowania mam w podpisie, ale ja nie potrafię jeździć ekonomicznie. I nie chodzi o to, że pedał gazu i hamulca traktuję tylko zero jedynkowo. Po prostu jak czytam czy pytam, to wszystkim zawsze pali mniej takie samo auto ;)

Teraz praktycznie poruszam się tylko po Grodzisku, to i tak nie jest źle, bo średnia jest w okolicah 11-12 litrów. Krótkie odcinki i nawet nie ma się jak rozgrzać. Wypad za miasto i średnia z tego robi się jednocyfrowa.


Niech już się zacznie normalne funkcjonowanie, bo nawet nie chce mi się zmieniać kół na zimowe... (OK, też dlatego, że zbyt urodziwe nie są :mrgreen: więc jeszcze letnimi można się cieszyć)


20201119_161320.jpg

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Trójka GT mi się zawsze podobała, jako rodzinna alternatywa dla suva, a jeszcze w twojej wersji, to już w ogóle.

Szkoda, że BMW nie przewidziało następcy.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, niezaprzeczalnie auto pełne zalet :wink:

I faktycznie pytanie co potem :wink:

 

Jak co, 6GT :) Bardzo mi się podoba autko, szkoda, że nie zrobili liftu środka na jakiś bardziej nowoczesny. Sam rozważałem, ale właśnie przez ten środek, który miałem x3 nie chciałem ponownie w to wchodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Fajna jest 6gt, ale fajnie tez kosztuje :wink:

Będę się martwił kiedyś tam, może nie będzie już ciśnienia na ilość miejsca w środku :wink:

A może będzie stac na Quadrifoglio? :mrgreen: :mrgreen:


No i przeglądam Wasze galerie G20, mega mi się podoba ta trójka.... :cool2:

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
...żebyś Ty wiedział co ja tu miałem z 14 latkiem, który dobre pół roku pytał mnie prawie codziennie czy sprawdzam aukcje w USA i tłumaczył, że można kupić Quadrifoglio, pojeździć rok\dwa i sprzedać bez straty :mrgreen:

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...żebyś Ty wiedział co ja tu miałem z 14 latkiem, który dobre pół roku pytał mnie prawie codziennie czy sprawdzam aukcje w USA i tłumaczył, że można kupić Quadrifoglio, pojeździć rok\dwa i sprzedać bez straty :mrgreen:

 

Sprzedać używaną alfę graniczy z cudem, sprzedać używaną alfe ze stanów - czy to w ogóle możliwe? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.