Skocz do zawartości

Zakup bmw 7 g12


Big Snoop Dogg

Rekomendowane odpowiedzi

W okolicach Grudnia 2019 stockowe były z rabatem do 30% broker mówił mi że przy aucie do produkcji też jest szansa na podobne poziomy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam,pozwólcie ze podłącze sie do tematu.Gdyż również mam dylemat co do zakupu modelu 730D Ld G12 M Sport 2016 z poczatku produkcji.Dylelmat polega na tym iz nie wiem czy jest jakas istotna roznica miedzy rocznikiem 2016 a 2018?

Wiem ze 2018 ma Id7.a 2016 Id6

Ale co do konstrukcji silnika ,skrzyni biegow i zawieszeniai innych podzespolów itp.

Sa jakies istotne różnice?

Dodam jeszcze ze auto z 2016jest na full wypasie.a 2018 golas.Oba aita M sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2016 i 2018 to będą w obu przypadkach auta pre-LCI, a wiec ID6. Jakiś wielkich różnic nie znajdziesz IMO, BMW poprawia mniejsze tematy i zmienia opcje (czasami cos dodaje, czasami usuwa), niemniej róznice będziesz miał w modelach LCI sensowne.


Najwazniejszy jest IMO przebieg i stan samochodu, z opcjami jest tak, że jak kupujesz 1szy raz takie auto, to "chcesz miec wszystko", potem już zależy Ci na tych opcjach, które mają naprawdę znaczenie. U mnie w G11/G12 to np. Executive drive pro (bo strasznie się przechyla na zakrętach i szybkich łukach bez tego), lasery (w nocy bezkonkurencyjne IMO w LCI), asystenci jazdy autonomicznej (super sprawa jak wpadniesz na trasie w korek czy zwężenie, można sie zrelaksowac, kolanem przytrzymać kierownice i nie martwic jazda start-stop 10-30km/h w korku), warto miec wygłuszenie dodatkowe szyb bo inaczej powyżej 140km/h jest głośno, audio co najmniej HK, z wyglądu IMO m-pakiet i czarne listwy zamiast świecących robią robotę (aczkolwiek w pre-lci nie podoba mi się grill czarny, w LCI mam i poza tym, że wygląda - jak większośc elementów w nowych BMW dziś - jak tani chinski plastik, to jest OK).


Pewnie kazdy dopasuje coś pod siebie, musisz się zastanowić po prostu, czego potrzebujesz. Ja np. chcialem specjalnie wersje standard (G11) bo już nią ledwo się mieścisz na parkingach (7mka ma być moim autem użytkowym z załozenia), z tyłu wożę dzieciaki i nie trzeba im aż tyle miejsca i funkcji, które znajdziesz w longach. Np. mam tablet w podłokietniku i wyciągany był tylko przez serwis po zakupie auta, bo się zablokował i nie dzialało jego wysuwanie, najbardziej zbędny gadżet. Nie rozumiem, dlaczego BMW nie zrobi np integracji z iPadem, gdzie przynosisz co rok-dwa najnowsza wersje i "po prostu działa" bez zbędnych ceregieli. Ten dołaczany szajsung nie dość, że ma softwarowy ekosystem z którego nie korzystam, to po roku IMO nie nadaje się już do niczego, poza czytaniem newsów, a do tego wolałbym i tak własny telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czli lci jest po 2018ale to .juz calkiem inaczej wyglada auto.Ma juz inny kokpit (live cocpit)

Wiadomo grill.

Ale wrocmy do pre.Co to jest te IMO?

Moze ktos poda nazwy wyposazenia ktore warto miec

Czyli 2016 i 2018 bedzie to takie same auto?

Ja mam do wyboru golas 2018 ,ktory nawet nie ma harmon cardon,itp

Czy 2016 ktory ma wszystko screeny z tylu ,tablet,panoramiczny dach.Heda.

No duzo wiecej i jest LD

Na wypasie ma wiekrzy przebieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.miejski.pl/slowo-IMO

Wyposażenie dobierz pod siebie, zobacz katalog lub przejrzyj aktualny konfigurator, tam są opisy.

2016 i 2018 to będzie niemalże to samo auto technicznie i funkcjlnalnie.

Golasa 7mki nie warto brać, bo będzie niesprzedawalne - im starsze, tym bardziej, teraz jeszcze sprzedajacy kogoś zlapie dobrą ceną, potem już nie zrobisz promocji, żeby było warto je kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,niemalże czyli co bedzie innego oprocz rocznika?,nie mowimy o wyposażeniu.

Silnik skrzynia sa montowane takie same?

Przynajmniej do mometu pojawienia sie Lci.

Czyli co brac na wypasie starsze ,nawet z troszke wiekrzym przebiegiem.?Bedzie latwiej odsprzedac.Bo nowszy 2018 jak juz bedzie mial duzy przebieg ,to nikt nie kupi golasa z duzym przebiegiem?.

Co do wyposazenia to nie wiem co ja bym.chcial.Najlepiej duzo bajerow.

Lepiej miec i nie potrzebowac,niz nie miec i potrzebowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki pomylilem sie tam wyzej,co do tego Id7

Chodzilo mi o Id6.Ogolnie to chodzi mi o to zeby miec ma ekranie Meny 3 bloki.

To chyba mozna przekodowac .

Z Id55 na Id6?

Auto ktore chcem zakupic jest na wypasie ,ale z konca 2015r.Nie wiem jak skoro G12 to model 2016.

Czy moze lepiej kupic G30 2020?

Juz z nowym kokpitem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Auto ktore chcem zakupic jest na wypasie ,ale z konca 2015r.Nie wiem jak skoro G12 to model 2016.

...

Ano tak, że rocznik modelowy zaczyna sie od września roku poprzedniego i to w każdej marce chyba:

09.2014-07.2015 - MY2015

09.2015-07.2016 - MY2016

09.2016-07-2017 - MY2017 itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano tak, że rocznik modelowy zaczyna sie od września roku poprzedniego i to w każdej marce chyba:

09.2014-07.2015 - MY2015

09.2015-07.2016 - MY2016

09.2016-07-2017 - MY2017 itd.

 

Tak, czkolwiek BMW ma dwa interwały produkcyjne, od września i od marca. Może być tak, że trafimy na "model 2016", ale wyprodukowany jeszcze w 2015 jak najbardziej, wszystko zależy od kiedy startowała produkcja. Lift G11 z tego co pamiętam był np od marca 2019.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele samochodów tej właśnie marki dostępnych jest na stronie BMW Auto Premium. To nie tylko autoryzowany serwis samochodów, ale także firma, która oferuje BMW używane: https://www.bmw-autopremium.pl/samochody-uzywane :) Kolega w zeszłym roku kupował tam auto i stąd znam to miejsce. Mają dość duży wybór kilkuletnich samochodów BMW jeszcze z gwarancją producenta. Jeśli chcesz kupić jakiś nowszy samochód to na pewno warto sprawdzić tą stronę. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jest to nienajlepszy moment na zakup auta. Mnie przymusiło i za 6mc używkę z salonu przy 6k wyszło mnie z 700k na 500k.

Nie bardzo czułem pole do negocjacji z nowymi autami bo czekanie od 6 mc w górę - a tym bardziej za auta z elektroniką, której brakuje podobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.