Skocz do zawartości

[E46] opuszczane lusterko pasażera po wbiciu wstecznego.


grabo_luk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Mam problem z opuszczanym lusterkiem pasażera przy wbiciu biegu wstecznego.

Przełożyłem skrzynie biegów z automatycznej na manualną i przy wbiciu wstecznego nie opuszcza się lusterko pasażera.

jaki kabel i gdzie powinienem pociągnąć żeby sygnał ze wstecznego trafiał do odpowiedniego modułu?


Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterko pasażera może się opuszczać tylko jeżeli masz zabudowane elektryczne fotele z pamięciami.

Zakładam, że masz.

Tu masz link do schematu podłączenia wszystkiego co jest związane z czujnikiem wstecznego.

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e46-323i-lim/cJBKOJy

Czy tylne lampy po wrzuceniu wstecznego świecą?

Zasadniczo, żeby lusterko się opuszczało sygnał musi dojść na zacisk 7 białego złącza zegarów.

Czy kodowanie zegarów ma znaczenie, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


Pin nr 7 w białej wtyczce załatwił sprawę.

Lusterko się opuszcza i podnosi.

Choć mimo tego ze parametr odpowiedzialny za pamieć lusterka mam na aktriv, nie jestem wstanie zaprogramować wysokości opuszczania:(

Próbowałem zmieniać z aktiv na nicht_aktiv oraz pustym plikiem w ncs i nic.

Ale cieszę się, że lusterko działa.


PS. ciężko dostać pin do tej wtyczki, ale podobny do oryginału, kupiony u elektronika, załatwił sprawę:)


Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem parę razy na forum i na PW też, ale niech będzie jeszcze raz.

Lusterka na taśmy są mocno problematyczne.

Nie spotkałem żadnego, które podczas robionych przeze mnie testów "na stole" zachowywało by się poprawnie.

Zaobserwowane objawy wadliwego działania są następujące:

1. Całkowity brak możliwości sterowania lusterkiem.

2. Bez jakichkolwiek przyczyn lusterka potrafią się przestawić, żyją własnym życiem.

3. Podczas próby przestawienia, ustawiają się w przypadkowym położeniu.

4. Zatrzymują się podczas składania.

5. Nie składają się wcale.

Problemem jest sterownik zabudowany w lusterku.

Amatorsko nic się nie da z tym zrobić.

Opcje są następujące.

1. Kupujesz nowy mechanizm w ASO, cena abstrakcyjna. Nie testowałem tego rozwiązania, więc nie powiem na jak długo problem będzie rozwiązany.

2. Szukasz używki ale to jest loteria. Duże prawdopodobieństwo, że od razu, w najlepszym wypadku po jakimś czasie lusterko będzie świrować.

Z 11 szt. które kupiłem wszystkie działały źle.

3. Zgłaszasz się do mnie na PW.

Zmontowałem sterownik mechanizmu lusterka od podstaw, po swojemu (Nowe PCB, zamiast taśm są kabelki, minimalizacja elementów elektronicznych, poprawienie mas itp.)

Po przeróbkach, od roku mechanizmy działają bez najmniejszych kłopotów w każdych warunkach.

4. Przerabiasz instalację na lusterka starego typu (sterowniki są w drzwiach, nie w lusterku).

Roboty z tym trochę będzie (wymiana lub modyfikacja wiązki drzwi, zakup mechanizmów starszego typu, zakup sterowników lusterek z pamięcią, modyfikacja wiązki w kabinie, kodowanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.