Skocz do zawartości

Ukradl mi listwe ... i nagral sie na kamere


dinox

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ponizej 250pln wartosci przedmiotu nie grozi mu wyrok, powyzej tego moze dostac zawiasy za kradziez albo wiezienie, zaleznie co ukradl, za ile i czy byl wczesniej karany/notowany

 

wlasnie od tych znikomych szkodliwosci spolecznych kiedys bylo kolegium do spraw wykroczen gdzie dostajesz kare pieniezna za to co zrobiles; teraz juz chyba nie ma i zamiast tego jest sad grodzki, ale tez niech lepiej sie wypowie ktos kto sie zna.. o ile sie nie myle jesli np sie upiles i zaczales rzucac kamieniami i komus stlukles szybe w aucie to sad grodzki, jesli stlukles ja po radio to chyba normalnie wyrok za kradziez...

\

 

Sorki za wyrazenie ale to bzdura.

Nigdie w kk nie ma okreslonej kwoty do ktorej mamy znikoma szkodliwosc spoleczna. O tym czy to jest znikoma szkodliwosc decyduje prokurator badz sedzia ktory bierze pod uwage okolicznosci sprawy, a nie wylacznie straty materialne poniesione przez poszkodowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ostatnio sytuacje że ktoś wydłubał mi wkładki od zamków w fiestce (złom jakich mało), chciał mi buchnąć radio ale alarm go spłoszył. wkużyłem się troszke że na własnym osiedlu ktoś dobiera mi się do autka :evil: i pochodziłem, popytałem, postawiłem parę piw i ..... okazało się że to koleś (sąsiad mieszka 200m odemnie) co wyszedł na przepustkę i za 2 dni wraca z powrotem na odsiadke (recydywa). wziolem kija i klamke (straszka :D ) i poszedłem do niego, zaczeliśmy sobie gadać no ale nagle zaczą się rzucać więc wziolem kija i mu nogi połamałem. w następny dzień jego siostra przyszła mnie przeprosić i przyniosła mi kase od niego. :D żadne chodzenie na psiarnie czy picie wódeczki albo robienie kanapek :duh: :duh: może mowie jak rasista ale tacy ludzie to podgatunek który trzeba tępić. jak ktoś z was z krakowa potrzebuje pomocy to piszcie do mnie, chetnie pomoge

 

aha i odnośnie:

Sorki za wyrazenie ale to bzdura.

Nigdie w kk nie ma okreslonej kwoty do ktorej mamy znikoma szkodliwosc spoleczna. O tym czy to jest znikoma szkodliwosc decyduje prokurator badz sedzia ktory bierze pod uwage okolicznosci sprawy, a nie wylacznie straty materialne poniesione przez poszkodowanego.

/

 

nie zgadzam się bo do 250 zł jest to wykroczenie a powyżej 250zł to przestępstwo.

przy wykroczeniu oddajesz równowartość i po sprawie nawet bez wpisania do akt i pobierania odcisków. zostaje bez śladu. a przy przęstępstwie sprawa z urzędu ląduje w sądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HITMAN[/color]"]

wziolem kija i klamke (straszka Very Happy )

 

nagle zaczą się rzucać więc wziolem kija i mu nogi połamałem

 

może mowie jak rasista ale tacy ludzie to podgatunek który trzeba tępić. jak ktoś z was z krakowa potrzebuje pomocy to piszcie do mnie, chetnie pomoge

 

:worried: :norty: :twisted2: ten tekst pasuje do dzialu gielda "szukam pracy" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten tekst:

 

...wziolem kija i klamke (straszka :D ) i poszedłem do niego, zaczeliśmy sobie gadać no ale nagle zaczą się rzucać więc wziolem kija i mu nogi połamałem

 

Przypomniał mi się tekst z Psów:

 

A jeden taki Zięba Karol, to się k**** wszędzie chwalił, że się k**** niczego nie boi. To ja pytam go, bo przedtem z nim tutaj siedziałem. Jak to Karolku, niczego się nie boisz? ... To ja sobie myślę, to po co taki człowiek żyje? Po co taki człowiek żyje? Jak ten chwast... wyrwałem chwasta...

 

 

;)


Pozdrawiam

Pułkownik Zuber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HITMAN[/color]"]

wziolem kija i klamke (straszka Very Happy )

 

nagle zaczą się rzucać więc wziolem kija i mu nogi połamałem

 

może mowie jak rasista ale tacy ludzie to podgatunek który trzeba tępić. jak ktoś z was z krakowa potrzebuje pomocy to piszcie do mnie, chetnie pomoge

 

:worried: :norty: :twisted2: ten tekst pasuje do dzialu gielda "szukam pracy" :mrgreen:

 

hehehe.... to tak tylko wygląda, a w rzeczywistości było podobnie lecz nie wyglądało to jak na filmie sensacyjnym :mrgreen: było dużo adrenaliny więc troche mnie poniosło ale główny wątek przedstawiłem i oto mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy, jak cię złapią a babcia kojfneła to możesz odpowiadać za nieumyślne spowodowanie śmierci (bardzo mało prawdopodobne) ale raczej za napad (może rozbój) i kradzież, a kara zależy od twojej przeszłości, wieku, PRAWNIKA itp.

 

chociaż ekspertem nie jestem i jak się myle to niech mnie ktoś poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponizej 250pln wartosci przedmiotu nie grozi mu wyrok, powyzej tego moze dostac zawiasy za kradziez albo wiezienie, zaleznie co ukradl, za ile i czy byl wczesniej karany/notowany

 

wlasnie od tych znikomych szkodliwosci spolecznych kiedys bylo kolegium do spraw wykroczen gdzie dostajesz kare pieniezna za to co zrobiles; teraz juz chyba nie ma i zamiast tego jest sad grodzki, ale tez niech lepiej sie wypowie ktos kto sie zna.. o ile sie nie myle jesli np sie upiles i zaczales rzucac kamieniami i komus stlukles szybe w aucie to sad grodzki, jesli stlukles ja po radio to chyba normalnie wyrok za kradziez...

\

 

Sorki za wyrazenie ale to bzdura.

Nigdie w kk nie ma okreslonej kwoty do ktorej mamy znikoma szkodliwosc spoleczna. O tym czy to jest znikoma szkodliwosc decyduje prokurator badz sedzia ktory bierze pod uwage okolicznosci sprawy, a nie wylacznie straty materialne poniesione przez poszkodowanego.

Kradzież rzeczy ruchomej o wartości nieprzekraczającej 250 zł jest wykroczeniem(art. 119 kw) a nie przestepstwem. o to mi chodzilo

 

a ogolnie

Szkodliwość społeczna czynu

 

W rozumieniu potocznym społeczna szkodliwość czynu oznacza, iż zachowanie sprawcy przynosi stratę, uszczerbek danej społeczności. W rozumieniu prawa karnego jest to jednak pojęcie normatywne - kodeks karny expressis verbis określa kryteria, które należy brać pod uwagę przy ocenianiu społecznej szkodliwości konkretnego czynu. Zostały one ujęte w Art. 115 § 2 Kodeksu karnego. Są to:

 

* rodzaj i charakter naruszonego dobra,

* rozmiary wyrządzonej lub grożącej szkody,

* sposób i okoliczności popełnienia czynu,

* rodzaj naruszonych przez sprawcę obowiązków,

* postać zamiaru i motywację sprawcy,

* rodzaj naruszonych reguł ostrożności i stopień ich naruszenia,

 

Tak więc sąd orzekając o społecznej szkodliwości czynu musi się kierować kryteriami ustalonymi przez ustawodawcę. Kodeks karny z 1969 r. posługiwał się pojęciem społecznego niebezpieczeństwa czynu; pojęcie to nie zostało jednak recypowane przez obecnie obowiązującą regulację ze względu na to, iż przypisywano mu treści natury ideologicznej. Wprowadzenie do Kodeksu karnego pojęcia społecznej szkodliwości czynu miało także na celu zdezaktualizowanie części PRL-owskiego orzecznictwa sądowego nasyconego właśnie treścią ideologiczną.

 

Czyn wypełniający znamiona czynu zabronionego pod groźbą kary nie jest przestępstwem, jeżeli jego szkodliwość społeczna jest znikoma lub w ogóle jej brak. Wyraża to łacińska paremia nullum crimen sine periculo sociali (pol. "nie ma przestępstwa bez niebezpieczeństwa dla społeczeństwa (szkodliwości społecznej)").Jeżeli szkodliwość czynu jest znikoma, nie wyklucza to pociągnięcia sprawcy do odpowiedzialności za wykroczenie, jeżeli takowy typ wykroczenia istnieje (np. wykroczeniem jest kradzież rzeczy do wartości 250 zł.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku, gdy wartość ta nie przekracza kwoty 250 zł czyn stanowi wykroczenie i podlega ściganiu w trycie postępowania w sprawach o wykroczenia. W takiej sytuacji sprawcy grozi kara aresztu od 5 do 30 dni, kara ograniczenia wolności 1 miesiąca, względnie grzywna od 20 do 5 tys. złotych. Sprawę rozpoznanie Sąd Grodzki, a oskarżycielem z zasady jest Policja. W przypadku kradzieży mienia o wartości przekraczającej 250 zł sprawca dopuszcza się kradzieży w formie występku. Czyn tego rodzaju w postaci podstawowej zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat [art.278. § 1 kk].
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kradziejstwo to wybitnie drażliwy temat, ale uważajcie z używaniem ostrzejszych słów. :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

 

Bo zaczynam zastanawiać się, czy "strzelać" ostrzeżeniami, czy nie.

 

Przypominam, że kropeczki i gwiazdeczki zastępujące literki nie gwarantują "nietykalności".

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Kradziejstwo to wybitnie drażliwy temat, ale uważajcie z używaniem ostrzejszych słów. :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

 

Bo zaczynam zastanawiać się, czy "strzelać" ostrzeżeniami, czy nie.

A ja się nie zastanawiam tylko rozdaję. Chcecie sobie porzucać mięsem to zapraszam na Onet.

Pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz watek sie niezmiernie rozwinal :D... wiedzialem ze na Was zawsze mozna liczyc przynajmniej mi humor poprawiliscie bo mnie jeszcze wpracy denerwuja :D... co do sedna sprawy to jeszcze nie powzialem decyzji.... co do mojego malego sledztwa zlodziejaszkiem jest "mloda kadra wojskowa" z pobliskiej jednostki....kto wie moze sie jeszcze zapisze na forum :lol:
Pozdrawiam dinox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale za to admin sie przejal i dostalem WARNINGA za przeklinanie.... :LOL: no tak rzeczywiscie uzywalem bardzzzzzooo nieprzyzwoitych slow.. wrecz niegodnych uzytkownika BMW i bywalca FORUM....

 

standart :)

 

ja tez raz dostalem jak napsialem ze mi @#$%^ halogeny

 

ale nie przejmuj sie, po jakims czasie ci sam zniknie

 

 

ciekawe ze np. na forum mercedesa, rajdy4x4 nikt nie daje ostrzezen ani banow za to ze ktos sie zdenerwuje ze mu cos ukradli i napisze slowo ktore mozemy uslyszec czesto w telewizji, lub w polskich komediach, a tutaj jest pietnowane

 

hmmm

czyli chyba jednak tamci sa mniej kulturalni niz kierowcy bmw, ktorzy to wiadomo nie od dzis sa wzorami dobrego wychowania i kultury :)

 

a admini swoimi dzialaniami oczywiscie ta opinie podtrzumuja za co naleza im sie brawa :)

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm zastanawiam sie co gosciowi zrobic....

 

Moja rada to kompilacja kilku wcześniejszych pomysłów.

 

1, Zrób trzy kopie kasety.

2. Pójdź do typa i powiedz mu, że wiesz, że ma Twoją listwę. O kasecie nie wspominaj. Zasugeruj, że listwa + 1000 zł załatwi sprawę.

3. Jak odzyskasz listwę i 1000zł powiedz mu o kasecie którą wyceń na 500zł.

4. Jak dostaniesz 500zł to powiedz mu, że stróż (ten od kamery i video) ma niestety kopię kasety ale chętnie ją odda za 300zł i flaszkę.

5. Po wipiciu flaszki (na trzeźwo) możesz już mu niewerbalnie wytlumaczyc jak zlym pomyslem byla kradziez listwy. Zaraz po tym udaj się na komendę, pokaż kasetę i powiedz że zostałeś przez niego napadnięty i pobity po tym jak zażądałeś zwrotu listwy. Powiedz też, że Cię straszył (groźba karalna). Pewnie go przymkną.

6. Jak wyjdzie pojedź do niego w 10 beemek i powiedz, że jak kradł Ci listwę to uszkodził Ci lakier. Zasugeruj za malowanie jakieś 500zł bo przecież jesteś jego przyjacielem i na policję już nie pójdziesz.

Powodzenia!

 

To mnie rozwaliło na maxa - myslę że po takiej akcji koleś kurzu z cudzego auta by juz nie zdjął :wink:

BMW = Będziesz Musiał Wyprzedzać :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.