Skocz do zawartości

E46 320D 136KM NIE ODPALA - NA PLAKU OK


pezet955

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie, kolega (glupek) mial wymienic mi rozrusznik w moim BMW , odkrecil przewody od wtryskow, oraz wyjął kostkę od pmpy wtryskowej - mówił ze robił sobie miejsce na wyjęcie go górą , a i tak wyjął dołem - ale mniejsza o to . Przy tej okazji coś sie stało z IMMO, bo nie chciał w ogole zapalic, palił tylko na plaku .

Z czego mi mowil, tyrał go dosc długo na tym plaku, ale nie załapal. ( Po poluzowaniu nakretek od wtryskwiaczy ropa lala sie bardzo słabo ) - Po wymianie sterownika silnika oraz EWS + pestki od kluczyka, pompa wtryskowa odżyła bo zaczęła walić cisnieniem pod samą maskę . Ale samochód dalej nie pali . Co to moze byc?

Zdjąłem mu kolektor dolotwy, i podczas kręcecnia wydobywa sie dym z 1 cylindra tam gdzie wtryskiwacz sterujący , tylko nie z pod wtrysku, tylko z dziury tam gdzie nachodzi kolektor ( nie wiem jak sie to nazywa )


2 Podstsawowe pytania


1: Czy Zapali mi bez kolektora?

2: Czy Jezeli Pali na plaka, czy rozżąd moze byc przestawiony?


Czujnik polozenia walka na pewno dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chodzi tylko na plaku tak? Bez gaśnie? Jakie są błędy? Chodził przed wymianą rozrusznika bez problemu (pomijam kwestię rozrusznika)? Auto odpala bez kolektora dolotowego.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jesli w silniku diesla przestawi sie rozrzad to juź nie ma prawa odpalić nawet na plaka.

Wszustko wskazuje na to źe masz problem z układem paliwowym,a konkretnie z pompą...

Za radą Mańka ,odczytaj bledy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To odczyt parametrów podczas próby rozruchu. Co się działo przed oddaniem na wymianę rozrusznika?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Skoro pali na plaku, a na właściwym paliwie tylko puszcza dymek to ja mam takie przypuszczenie źe wtrysk paliwa nastepuje nie wtym miejscu lub nie w tym suwie co trzeba , a kolega wypinał jakies wtyczki...

U Ciebie pewnie siedzi VP44 i to co Ci moge rozsądnego poradzic to poczytaj troszke tak na szybko o tych pompach ,bo ona wspólpracuje z takimi czujnikami jak czujnik polozenia pompy,regulator ilosci paliwa ,zawór elektromagnetyczny początku wtrysku i jeszcze czujnik temp paliwa - nikt z forumowiczów nie wie co kolega tam namodził , ale jesli ja bym miał szukać problemu to bym sie krecil tylko w okolicy sterowania pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie Ok , sterowanie pompa , czyli sterownik , czyli jak zrobie próbę sterownika ( z żarówka ) która podłączę do przewodu , jak są te poradniki na necie i okaże sie ze dobry , to możliwe

Ze zapowietrzony. ?


Błędów żadnych nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Od porządnego odpowietrzenia to powinieneś zacząć zanim zacząłeś męczyć auto na plaku - jesli było powietrze w pompie to mogła ulec uszkodzeniu.

Do sprawdzenia sterownika słuźy oscyloskop , wiec lepiej nie podpinaj do niego źadnych źarówek ...

Odpowietrz porzadnie pompe,jak nie ma źadnych błedów a odpala na plak i jestes pewien czujnika polozenia walu to pompa do naprawy...

Chyba ze ktoś z kolegów ma jeszcze jakis pomysł na rozwiazanie tego problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Luknij na yt

Jesli odpowietrzenie pompy nie da efektów to zapamietaj źe tych pomp nie mozna krecić gdy jest pusta bo przytrze lub zatrze tlok ,a to z koleji uszkodzi elektronike.

Nie masz bledów w ecu wiec jest duźa szansa ze odpowietrzenie uzdrowi auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.