Skocz do zawartości

BMW e90 2006r kolizja


m47d20

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym bral bezgotowkowo w bmw z autem zastepczym.

Sam miałem kolizje nie z mojej winy w fiescie mk7.

Dostalem 4 kola a z naprawami na styk wyrkbilem sie.

Powiedziałem nigdy wiecej.

Nadmienię, że pierwsza wycena 2600.

Po odwolaniu 4.

A starczyło na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo drobna przycierka zderzaka i pare rysek na lampie. Rzecz nie warta naprawiania. Wg jakichstam przepisow na lampie nie moze byc rysek wiec lampa do wymiany i lakierowanie zderzaka. Wycena cos kolo 2300. Zadzwonilem do ASO i powiedzieli ze za ta robote to jest 7000+. Wiec przy najblizszym telefonie z PZU powiedzialem ze zweryfikowalem w aso i jak chca to moga dac polowe a jak nie to aso. Zgadnij co wybrali.
to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

PZU to obecnie najgorsi złodzieje na rynku.

Miałem na trzech autach firmowych szkody w 2019r sprawcy z PZU.

1.Wycena PZU 8tys po odwolaniu 12tys po 5 odwołaniach i opinni rzeczoznawcy PZMot ( 82tyś) wypłacili 36tyś. Naprawa bezgotówkowa wyszła 88tyś.

2. Obcierka boku wycena PZU 700zł 3 odwołania i nic nie dolożyli wycena PZMot 8500zł naprawa bezgotówkowa 9800zł.

3.Uszkodzenie zderzaka tył PZU wycena 450zł lakierowanie ASO naprawa 3700zł wymiana zderzaka i lakierowanie.


Oddaj na naprawdę bezgotówkową do ASO i olej złodziei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo drobna przycierka zderzaka i pare rysek na lampie. Rzecz nie warta naprawiania. Wg jakichstam przepisow na lampie nie moze byc rysek wiec lampa do wymiany i lakierowanie zderzaka. Wycena cos kolo 2300. Zadzwonilem do ASO i powiedzieli ze za ta robote to jest 7000+. Wiec przy najblizszym telefonie z PZU powiedzialem ze zweryfikowalem w aso i jak chca to moga dac polowe a jak nie to aso. Zgadnij co wybrali.

 



To skoro twoja naprawa wyszla na 7 tys to ile za moje uszkodzenia? Teraz jeszcze zauwazylem ze pas przedni ma male pekniecie... Odwolalem sie jutro znowu ma rzeczoznawca przyjechac. W serwisie pewnie jakbym to robil to ponad 12 kola by wyszlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
PZU to obecnie najgorsi złodzieje na rynku.
Nic dziwnego pięćset plusy trzeba z czegoś płacić.

Na miejscu autora wątku brałbym naprawę bezgotówkową. Zrobione to będzie odpowiednio i będziesz miał auto zastępcze na czas naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
PZU to obecnie najgorsi złodzieje na rynku.
Nic dziwnego pięćset plusy trzeba z czegoś płacić.

Na miejscu autora wątku brałbym naprawę bezgotówkową. Zrobione to będzie odpowiednio i będziesz miał auto zastępcze na czas naprawy.

 

Dokładnie tak. Niestety wiele warsztatów nie przyjmuje aut po szkodach z OC w PZU. ASO nie robiło problemu ale nawet duże warsztaty mówią że wszystkie sprawy z PZU idą do sądu i ciągną się latami i nie chcą bezgotówkowych napraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu będzie nowa maska, zderzak, błotnik, lampa to już 8k, a gdzie robocizna i malowanie.

 



Po odwolaniu i wskazaniu jeszcze kilku czesci uszkodzonych dali mi 4600. Nie bardzo chce oddac na bezgotowkowa bo mam dostep do czesci i zalatwie je po kosztach. Zastanawiam sie nad przekazaniem sprawy tym od sciagania zanizonych kosztorysow z oc. Pibieraja 20%z tego co wyciagna dodatkowo. To czyba uczciwe. Co myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Następnym razem zacznij od BLS, czyli likwidacji szkody przez swojego ubezpieczyciela, można dużo łatwiej negocjować wysokość odszkodowania, a jak Ci nie pasuje zawsze możesz oddać do ASO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przypadkowo trafiłem na wątek, ale jestem w temacie.


W zeszłym roku (kwiecień 2019) wjechał we mnie gość z drogi podporządkowanej. Uszkodzony reflektor (pęknięte zaczepy i obudowa), uszkodzony zderzak, niedziałające czujki parkowania. Ubezpieczyciel sprawcy to PZU.


Nasłuchałem się wtedy od znajomych że PZU to najgorszy możliwy ubezpieczyciel ze wszystkich. Oferowana przez nich kwota szkody to 2000zł. Po moim osobistym wezwaniu ich do wyceny naprawy na oryginalnych częściach lub częściach Q, PZU stwierdziło że nie widzi żadnych podstaw. Sprawa poszła do sądu. Niezależny rzeczoznawca wycenił koszt na 11 tysięcy. Ciągałem się z nimi aż do niedawna, dopiero ok miesiac temu wypłacili część kwoty, ale jeszcze reszta jest do uzyskania.


Sam na początku chciałem to rozwiązać bezgotówkowo - postawić samochód do autoryzowanego serwisu BMW, niech mi zrobią na częściach oryginalnych a ja o nic nie dbam. Prawnik mi powiedział że niestety tak to nie zadziała i BMW by mnie skasowało za całą resztę kwoty - oni by się z PZU nie ciągali że dostali 2k a pozostało jeszcze ok 9k do zapłaty (sam reflektor kosztował ponad 5k).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ponieważ jako, że auto jest z 2008 rocznika, przebieg ~ 280tyś. Nie jest to takie oczywiste. Wykorzystaliby te 2000zł jakie oferowało mi PZU, a resztę musiałbym dopłacać. Inna sprawa skierować to osobiście na drogę sądową jak pisałem wcześniej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Bzdura, partycypujesz w kosztach tylko wtedy, gdy np. przed kolizją miałeś wgniecione drzwi, wg ich polityki teraz masz nowe - wartość pojazdu wzrosła. Taką amortyzację potrafią robić na np. oponach czy wydechu.

Auto oddaje się na bezgotówkowe i z głowy. Jakieś bzdury tam prawnik nagadał. Nie ma znaczenia rocznik przebieg. Oddajesz i wymieniają elementy na nowe, nikt cię nie ściga za nic i w niczym nie partycypujesz, jeśli wcześniej nie było uszkodzone a po kolizji/wypadku jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może bzdura, być może macie rację. Nie wnikam w kompetencje prawnika. W obecnej sytuacji bardziej zadowala mnie fakt wypłaconej gotówki za szkodę, która pokrywa się z opinią biegłego sądowego.


Określiłem jedynie swoje rozwiązanie ponieważ sytuacja autora wątku jest podobna - szkoda/ubezpieczyciel PZU. Nie wnikam już w polityke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ASO czując nosem problemy z odzyskaniem kasy może stwierdzić, że podejmą się naprawy dopiero po zatwierdzeniu przez TU ich kosztorysu, jak nie zatwierdzą to albo różnicę pokrywa klient albo nie podejmą się naprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.