Skocz do zawartości

Jak dlugo czekaliscie na odbior?


estor

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem w posiadaniu G05 25d bez pneumatyki na felgach "22 i samochód płynął nawet po nierównościach. Byłem bardzo zadowolony z komfortu jazdy i wręcz zaskoczony (obawiałem się, gdyż sprzedawca mi delikatnie odradzał). Felgi 22" mają opony nie typu Run Flat więc są miększe. Komfort jazdy 22" na oponach bez run flat podobny jak 20" runflat.

 

Miałem na felgach 21' opony zwykłe i były twardsze niż obecne RFT. Przy X5 opona musi przenosić olbrzymie obciążenia i nawet non runflat musi byc sztywna jak kamień.

 


Ja mówie z własnego doświadczenia i na 22 jeździło mi się komfortowo.

Opony oczywiście że są twarde jak kamień ale Run Flat są zawsze jeszcze twardsze, mają stalowe wzmocnienia więc to mówi samo za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Miałem w posiadaniu G05 25d bez pneumatyki na felgach "22 i samochód płynął nawet po nierównościach. Byłem bardzo zadowolony z komfortu jazdy i wręcz zaskoczony (obawiałem się, gdyż sprzedawca mi delikatnie odradzał). Felgi 22" mają opony nie typu Run Flat więc są miększe. Komfort jazdy 22" na oponach bez run flat podobny jak 20" runflat.

 

Miałem na felgach 21' opony zwykłe i były twardsze niż obecne RFT. Przy X5 opona musi przenosić olbrzymie obciążenia i nawet non runflat musi byc sztywna jak kamień.

 

Pierwszy raz spotykam się z opinią że nonRFT może być twardsze, być może to kwestia konkretnego modelu opony. Jakie modele porównywałeś?


Ja zawsze po przejściu na nonrft czułem znaczna poprawę komfortu szczególnie przy serii krótkich nierównościach typu kostka brukowa, tarka czy tory tramwajowe, gdzie praca opony jest najbardziej istotna. Dlatego nie da się porównać tym prostym algorytmem.


I tak jak Zermax napisał, przejedz się, protestuj i ocen dla siebie. Tylko testuj na drogach o jakości podobnej do tej po których najczęściej będziesz jeździł :-) A jak chcesz poczytać dyskusje o zawieszeniu to poszukaj np na forum X5 i znajdziesz opinie od sasa do lasa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 cale to coś podobnego jak run flat 20. Lato mam 22 zima 20. Myślałem, że jak założę zimę to będzie komfortowo. Jest minimalnie lepiej, ale to nie jest jakaś przepaść. W porównaniu do mojego weekendowego Subaru WRX STi, M Professional w X5 jest podobnie twarde. Pewnie niektórzy będą się w głowę pukali, ale tak jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto wyprodukowane 46/2022 mialem odbiór w umowie auta na 30.12, na https://www.bmw.co.uk/en/footer/quick-links/bmw-vehicle-recalls.html zielono, na https://bmw-recall-tool.netlify.app/ - 0065480300 Retrofitting the receiver audio module Closed . Handlowiec widzi status 182 z data 10.01.2022. Dzisiaj mi napisał, że zaczynają docierać informacje, że "zablokowane samochody" będą odblokowane dopiero pod koniec marca i czekamy na oficjalne stanowisko BMW PL :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto wyprodukowane 46/2022 mialem odbiór w umowie auta na 30.12, na https://www.bmw.co.uk/en/footer/quick-links/bmw-vehicle-recalls.html zielono, na https://bmw-recall-tool.netlify.app/ - 0065480300 Retrofitting the receiver audio module Closed . Handlowiec widzi status 182 z data 10.01.2022. Dzisiaj mi napisał, że zaczynają docierać informacje, że "zablokowane samochody" będą odblokowane dopiero pod koniec marca i czekamy na oficjalne stanowisko BMW PL :-(

 

co znaczy "zablokowane samochody" przeciez Twój nie jest zablokowany???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest na zielono, a na drugiej stronie dwa kody są closed. Może ta informacja dotyczy aut, które jeszcze nie zostały doposażone.


Kolego Klakierek, jaki masz status? Miałeś już doposażone auto? Jeżeli tak to z jaką datą oraz podaj informacje kiedy przypłyneło do niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy jest jakaś stronka że po VIN można dojść gdzie jest obecnie auto? Czy tylko handlowiec to wie?

Moje G05 zostało wyprodukowane w pierwszym tyg. stycznia i skanując VIN nie mam żadnych otwartych "issue".

Tylko handlowiec ale ostatnie czasy pokazują że nawet on nie wie co dzieje się z autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kolego Klakierek, jaki masz status? Miałeś już doposażone auto? Jeżeli tak to z jaką datą oraz podaj informacje kiedy przypłyneło do niemiec.

Nie zapamiętuję tych kodów, zresztą było ich za dużo :D

Zamawiałem styczeń 2021, alokacja produkcji na marzec 2021 no a z początkiem lutego wszystko się zesr….o.

Wyprodukował się 1 połowa grudnia i przypłynął do EU 1 połowa stycznia, niekompletny - brak ekranu.

Był kod/oznaczenie „H”- hold bez terminów, a niedawno „H” znikło i jest info, że doposażenie do 16 tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś stronka że po VIN można dojść gdzie jest obecnie auto? Czy tylko handlowiec to wie?

Moje G05 zostało wyprodukowane w pierwszym tyg. stycznia i skanując VIN nie mam żadnych otwartych "issue".

 

Myślę, że dopiero po dopłynięciu do Niemiec się okaże czy masz braki. Mi sprzedawca mówił jak auto płynęło, że auto jest kompletne i nie ma żadnych braków. Później się okazało, że jednak są.

 


Kolego Klakierek, jaki masz status? Miałeś już doposażone auto? Jeżeli tak to z jaką datą oraz podaj informacje kiedy przypłyneło do niemiec.

Nie zapamiętuję tych kodów, zresztą było ich za dużo :D

Zamawiałem styczeń 2021, alokacja produkcji na marzec 2021 no a z początkiem lutego wszystko się zesr….o.

Wyprodukował się 1 połowa grudnia i przypłynął do EU 1 połowa stycznia, niekompletny - brak ekranu.

Był kod/oznaczenie „H”- hold bez terminów, a niedawno „H” znikło i jest info, że doposażenie do 16 tygodnia.

 

Czyli może to dotyczyć tylko aut z aktywnymi akcjami serwisowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie update z mojej strony:


Od 14 grudnia moje G05 czekało na doposażenie w audio receiver i dziś został w końcu doposażony.

Teraz stoi w kolejnej kolejce ale już do transportu.


Myślę, że doposażone samochody definitywnie nie będą czekać do marca czy kwietnia jak wspomniał kolega powyżej.

Zatkali by się do tej pory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj od 10.01 ma 182, doposażenie jakoś tydzień wcześniej closed, może moj się załapał na ta kradzież 200 kluczyków do x5 w Bremerhaven co to niemiecka prasa pisała….

faktycznie kluczyki zostały skradzione ale na zadnej stronie nie pisze ze to od x5

rozmawiałem dzis z moim handlowcem oni nic na ten temat nie wiedza wiec moze to nie dotyczy aut na Polske

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś odbierał w ostatnim czasie zamówiony X5 z pneumatyką, bo nie wiem czy tylko niektórzy tacy jak ja mają ten problem od roku?


.

Ja mam pneumatykę i trzeci rząd siedzeń.

 

A kiedy zamawiałeś i kiedy odbierałeś?

Miałeś jeszcze jakieś pakiety z ograniczeniami typu komforty, HK, hak .......


.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś odbierał w ostatnim czasie zamówiony X5 z pneumatyką, bo nie wiem czy tylko niektórzy tacy jak ja mają ten problem od roku?


.

Ja mam pneumatykę i trzeci rząd siedzeń.

 

A kiedy zamawiałeś i kiedy odbierałeś?

Miałeś jeszcze jakieś pakiety z ograniczeniami typu komforty, HK, hak .......


.

 

Tak mam, hak, HK, komforty


W momencie zamawiania pod restrykcją były komforty, HK, m pakiet i pneumatyka


Zamawiane w maju produkcja lipiec, od grudnia w niemczech. Od połowy stycznia doposazony jest w braki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam, hak, HK, komforty


W momencie zamawiania pod restrykcją były komforty, HK, m pakiet i pneumatyka


Zamawiane w maju produkcja lipiec, od grudnia w niemczech. Od połowy stycznia doposazony jest w braki

 


to już nic z tego nie rozumiem, mam dokładnie to samo co ty i zamawiałem w marcu i do tej pory nawet nie mam daty produkcji :(

może to kwestia silnika, ja mam 40d


.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.