Skocz do zawartości

3 run flat + 1 zwykła opona ten sam model


Vanset

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie , dostałem zwykłą oponę tego samego modelu tylko nie run flat a potrzeba mi wymienić jedną oponkę. Co myślicie by założyć tą oponkę?? Nie run flat ale ten sam model co 3 pozostałe

 



:))))) Sorry, źle zamówiłeś .?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze była zasada, że na jednej osi mają być 2 takie same opony i tyle. I tego bym się trzymał na twoim miejscu.

Nie ma co doktoratów robić ale RFT ma całkowicie inna sztywność od zwykłej - pytanie czy zawieszenie po d.pie nie będzie dostawać ze wzg. na to, że po lewej miękko a po prawej twardo.

Inny temat, że RFT ma ta fajną właściwość że na kapciu jedziesz dalej. A w życiu tak bywa że jak masz złapiesz kapcia to pewno złapiesz akurat w tego nie RFT :)


Ponadto piszesz że z jakiegoś powodu musisz wymienić jedną. A jak wyglądają te pozostałe, mają duże przebiegi, dużo starte są ? Nie wiem czy masz xdrive, ale jak masz to poczytaj wątki. Założenie różniącej się opony od pozostałych (np. większe zużycie) to prosa droga do awarii skrzynki rozdzielczej w BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witajcie , dostałem zwykłą oponę tego samego modelu tylko nie run flat a potrzeba mi wymienić jedną oponkę. Co myślicie by założyć tą oponkę?? Nie run flat ale ten sam model co 3 pozostałe

 

To nie jest bezpieczne rozwiązanie, te opony mają zupełnie inną konstrukcję i inaczej się zachowują przy obciążeniu, radził bym jej nie zakładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również myśle że to nie najlepszy pomysł , tak chciałem zapytać i potwierdzić , a co sądzicie o wymianie dwóch opon na zwykłe a dwie pozostałe runflat? Mam zamiar niebawem wymienić pozostałe 2 na zwykle lecz nie teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również myśle że to nie najlepszy pomysł , tak chciałem zapytać i potwierdzić , a co sądzicie o wymianie dwóch opon na zwykłe a dwie pozostałe runflat? Mam zamiar niebawem wymienić pozostałe 2 na zwykle lecz nie teraz.

 

Zapytam wprost


Na ile wyceniasz swoje życie ?


Na ile wyceniasz życie tych co możesz zabić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w UK i tutaj polowa pojazdow jezdzi na roznych oponach, czesto wszysytkie 4 sa inne. Przepisy na to pozwalaja uzasadniajac to ekologia i tym ze nie powoduje to spadku bezpieczenstwa. Jezdzilem takimi samochodami nie raz i szczerze mowiac to jesli nie jezdzimy jakos ekstremalnie trudno wyczuc jakakolwiek roznice w prowadzeniu samochodu.

Kupujac moje uzywane F10 z salonu mialem jedna opone inna bo pewnie ktos zlapal kapcia i ja wymieniono. Jezdzilem tak ponad 40 tysiecy km i nie zauwazylem zlego prowadzenia a rozpedzalem go do predkosci maksymalnej. Wniosek z tego taki ze obiegowa opinia o tym jakie to niebezpieczne druciarstwo jest chyba troche przesadna i spowodowana naszymi przepisami.

Nadal uwazam ze nejlepiej miec wszystkie takie same opony i sam mam tak u siebie i jak ktos tu juz wspomnial nie jezdzicie dacia tylko BMW wiec nie powinniscie szukac skrajnych oszczednosci, ale nic sie nie powinno stac jesli jakis czas pojezdzicie z jedna inna opona (tak samo jak nic sie nie dzieje podczas jazdy na kole zapasowym.

Oczywiscie Polskie prawo mowi o tym ze opony na jednej osi musza miec ten sam profil bieznika czyli w praktyce musza byc takie same oraz cala ta wypowiedz nie dotyczy samochodow z xdrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.