Skocz do zawartości

e39 528i 98r wycieraczki nie działają


eclipse10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnimi czasy gdy mocniej pada deszcz w czasie jazdy dwa razy przytrafiło mi sie że wycieraczki przestały działać. Miałem ustawione na czujnik deszczu i podczas dość mocnych opadów nagle zatrzymały sie. Wyłączyłem je poczekałem chwile i zaczęły działać. Od czego zaczac sprawdzanie ? W inpie nie ma zadnego skryptu do sprawdzania bledow wycieraczek? W momencie gdy wycieraczki przestają dzialac rowniez przestaja dzialac spryskiwacze szyby, lamp i wycieraczka tylna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobne objawy w mojej e60 520d z 2006 roku. Podczs deszczu obojętnie czy włączę na auto czy standard czyli stopniowanie bądz praca ciągła wycieraczki chwilę podziałają następnie się wyłączą. Po jakimś czasie znowu zaczynają działać nie wiem z czym to ugryść? Pomorzecie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnimi czasy gdy mocniej pada deszcz w czasie jazdy dwa razy przytrafiło mi sie że wycieraczki przestały działać. Miałem ustawione na czujnik deszczu i podczas dość mocnych opadów nagle zatrzymały sie. Wyłączyłem je poczekałem chwile i zaczęły działać. Od czego zaczac sprawdzanie ? W inpie nie ma zadnego skryptu do sprawdzania bledow wycieraczek? W momencie gdy wycieraczki przestają dzialac rowniez przestaja dzialac spryskiwacze szyby, lamp i wycieraczka tylna.

 

Na 99% to będzie wina zalanego silniczka wycieraczek, więc czeka Cię demontaż, suszenie i wtedy będzie działać. U mnie od wody/wilgoci zawieszały Się szczotki i sytuacja identyczna jak w Twoim przypadku brak sprysków i wycieraczek

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten 1% zostawiam na przekaźnik, ale kolega ma identyczne objawy jak Ja i u mnie był to silnik wycieraczek. Ale fakt szybszy i łatwiejszy dostęp do przekaźnika, więc łatwo go sprawdzić
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie okazał się zalany silniczek, nabrał wody przez jeden niedrożny spływ od strony komory, nie błotnika.

Dodatkowo wymieniłem przekaźnik, ale to nic nie dało, był troche okopcony.

Niestety straciłem najżwyższy bieg, nie wiem jak to ogarnąć, pozostałe biegi są.


Jak wycieraczki działają raz tak, raz nie, albo zatrzymują się, przyczyną najczęściej jest zalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mój też dostał wody, stojan zaczął korodować w efekcie czego wirnik i szczotki Się zacinały powodując cyrki. Po renowacji i uszczelnieniu wytrzymał jeszcze ponad rok i posypał Się całkowicie
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.