Skocz do zawartości

Podłączenie wzmacniacza do głośników CCC professional


o0sheller0o

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ten schemat w rzeczywistości ma prawo zadziałać?

Jeśli tak, to o jakich parametrach szukać wzmacniacza?

Oczywiście masę podłączę gdzieś do blachy/śruby w samochodzie - nie do aku.

Nie chcę podłączać dodatkowej skrzyni basowej itp, zależy mi na wzmocnieniu sygnału na samych głośnikach.

Posiada ktoś schemat z opisem przewodów w kostce za radiem?

Jeśli można by coś zrobić łatwiej, bądź lepiej to poproszę o wskazówki.

Z góry dzięki wszystkim.


https://zapodaj.net/3e2564ee87f78.png.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sam początek powiedz jaki masz system audio. Po drugie gongu ostrzegawczego i pdc w podanym przez ciebie rozwiązaniu nie wyciszysz tak żeby było dobrze. Cytuję post z tematu audio w e60 do którego lektury zachęcam.

 

W BMW sa 3 typy naglosnienia (nie liczac indywiduala)


1. Stereo - glosniki sa zasilane ze wzmacniacza zainstalowanego w odbiorniku radiowym (CCC)


2. HiFi - sygnal z odbiornika (CCC) biegnie do wzmacniacza sygnalem o znacznie nizszym napieciu i we wzmacniaczu zostaje wzmocniony i przeslany do glosnikow


3. HiFi Pro inaczej zwanym Logic7, gdzie sygnal z odbiornika (CCC) jest przesylany cyfrowo do wzmacniacza, ktory dekoduje cyfrowy sygnal, przeksztalca na analogowy, wzmacnia i przesyla do glosnikow.


W przypaku kodowania ze stereo na HIFi chodzi tylko o to, zeby sygnal wychodzacy z radia byl akceptowalny przez wzmacniacz. Ma to rowniez zwiazek z odpowiednim ustawieniem poziomow dzwiekow wlasnych BMW, czyli gongow, nawigacji o pdc.


Przerabialem dokladnie to samo w E60 lci z Mask. Tez na poczatku nie wiedzialem w czym rzecz i mialem bardzo glosne "gongi". Dodatkowo mimo posiadania dobrego wzmacniacza, dobrych glosnikow i dobrego przetwornika dzwiek byl nie taki, jakiego mozna bylo sie spodziewac. Szczegolnie trudno bylo ustawic wzmacniacz tak, zeby sluchajac cicho byl dobry dzwiek i taki tez pozostawac po podgloszeniu.


Naprawde warto wywalic ten konwerter hi-lo, przekodowac system i cieszyc sie ze znacznie lepszej jakosci dzwieku bez za glosnych gongow itp. Niestety warunkiem jest posiadanie odpowiedniego wzmacniacza, ktory zaakceptuje zbalansowany sygnal. Od czlowieka z Forum do ktorego sie wybieram na przekodowanie mojej E81 dowiedzialem sie, ze majac CIC nie trzeba juz martwic sie o wzmacniacz ze zbalansowanym wejsciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak słuchasz muzy z AUX to wzmacniacz możesz tylko na to wejście puścić. Jak tak mam - na wzmacniaczu słuchawkowym zasilanym po microUSB puszczone - zwiększona głośność i podbicie EQ, a w ten wzmacniacz BT wpięty. Ale ja muzykę i navi tylko z tel puszczam, radia nie używam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.