Skocz do zawartości

Doposażenie w SLI przy wymaganym wyposażeniu.


kotaphone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Jestem świeżym posiadaczem F11 520d z 2013 roku i chciałbym doposażyć ją w rozpoznawanie znaków drogowych (SLI/8TH).

Z tego co się już orientowałem, mój samochód jest wyposażony w niezbędne wyposażenie dodatkowe (mam KAFAS2 + NAVI PROF + 6WA).

Nie wiem jak nabyć kod FSC i jak go później wklepać (posiadam ENET, oraz ESYS który wywala mi błąd (chyba brak aktywacji).


Mam więc do Was prośbę, byście mnie poinstruowali krok po kroku (jeżeli można), jak doprowadzić doposażenie SLI do skutku.


Vin: DY17812

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli nie masz najnowszego softu w Kafas to wystarczy wgrac do niego aktywacje FSC z innego samochodu (z innym nr VIN). Kafas do 2018 roku bez problemu je łyka.


Jak to zrobić znajdziesz opis w necie, wpisz kafas fsc import w google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci dać namiar na kolesia który mi dopisał FSC zdalnie przez teamviewera. Za 2 FSC (BE, BF) płaciłem 50 EUR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz najnowszego softu w Kafas to wystarczy wgrac do niego aktywacje FSC z innego samochodu (z innym nr VIN). Kafas do 2018 roku bez problemu je łyka.


Jak to zrobić znajdziesz opis w necie, wpisz kafas fsc import w google.

 


Szukałem, szukałem i nic nie znalazłem... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No i po co takim tonem?


U mnie już działa. :8) 9



Dla potomnych:

Jeżeli ktoś już ma zakupiony FSC,, lub jezeli nie, to tu może tanio kupić:


https://www.baum-bmwshop24.de/bmw-fsc-nachruestung-speed-limit-info-66502444948/


(tu chyba najtaniej - w rodzaju przesyłki wybrac selbstabholung (odbiór osobisty), to wyślą pliki z FSC na maila.)



Tu instrukcja kodowania po angielsku.

 

Store the fsc files locally. You should have received 3 files:

e.g. xxxxxxx_007f1234.xml

e.g. xxxxxxx_007f1234.der (FSC Code Certificate)

e.g. xxxxxxx_007f1234.fsc (FSC Code)


1. Add '8TH' to FA and code related modules KOMBI, NBT and KAFAS2. Follow these instructions https://f80.bimmerpost.com/forums/attachment.php?attachmentid=1256670&d=1438745738

2. Load FSC Code Certificate - Options => Settings => FSC Tab => Certificate Field. Load FSC Code Certificate (e.g. xxxxxxx_007F1234.der)

3. In 'comfort' mode go to FSC and browse for the FSC file. (e.g. xxxxxxx_007F1234.fsc)

4. In the 'FA Field' select "Read FA" to use cars current VO.


Enter the following in the fields:


Diagnostic Address (hex) = 0x5D

Application Number (dec) = 0x7E

Base Variant = KAFAS2

Upgrade Index = 0x01


5. Select "Upgrade FSC" to Import and Activate FSC Code. NOTE: I clicked 'update' instead or 'upgrade'. Don’t do this.

6. Select "Check FSC Status", and you should see:


----------

AppID 126

UpgradeIndex 1

SWTType SWTclassic full

FSCStatus accepted

FSCCertStatus accepted

----------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Hej.

Czy mógłby ktoś podesłać linka lub podpowiedzieć gdzie szukać kodów Fsc wraz z vinem do tych kodów do kamery kafas2 żeby uruchomić ostrzeganie przed kolizja oraz pieszymi? Miałem to dograne od jakiś dwóch lat ale po wizycie w ASO pokazuje kody odrzucone.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Czy mógłby ktoś podesłać linka lub podpowiedzieć gdzie szukać kodów Fsc wraz z vinem do tych kodów do kamery kafas2 żeby uruchomić ostrzeganie przed kolizja oraz pieszymi? Miałem to dograne od jakiś dwóch lat ale po wizycie w ASO pokazuje kody odrzucone.

Pozdrawiam

Możesz przeflashować KAFAS2 i wgrać VIN i kody FSC z innego samochodu. To jest za darmo. Dokładna instrukcja jest gdzieś w internecie. Od któregoś i-step już to nie działa (chyba gdzieś koło 2018 roku). luk_byd pisał o tym w drugim poście w tym wątku.

Najwidoczniej miałeś tak zrobione, w takim wypadku po wizycie w ASO, kody przestają działać.

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Witam czy ktoś może powiedzieć doradzić jak odczytać kody fsc z modułu dawcy kamery kafas2 i oczywiście vin który jest tam zapisany.

Vin możesz odczytać esys'em, po lewej stronie external application i wybierz transmitter. Tam jest "read VIN", connect potem send. Powinno odczytać vin wszystkich modułów w aucie.

Napisz może co dokładnie chcesz zrobić.

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuję zakodowac dopisać kody fsc do kafas2 mam je na moim kompie a nie mam vinu modułu który kiedyś doposażyłem auto zapomniałem sobie zapisać kody mi odleciały po wizycie w aso na akcji serwisowej wymiana przedniej poduszki kierowcy i wymiana chłodnicy egr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj w te kody FSC może gdzieś tam jest ten VIN. Jeżeli miąłeś kody z "Repair Pack" to w nazwie kodów FSC jest VIN.

Po wizycie w ASO moduł KAFAS2 i tak będzie miał VIN Twjego auta. Miałem to samo.

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli w Kafas2 jest stary soft to bez problemu można aktywować FSC znajdujący się w sterowniku dawcy. Nie trzeba wgrywać nowego FSC. Wystarczy w expert mode wpisać VIN dawcy do Kafas2 za pomocą komendy writedatabyindentifierVIN a potem użyć checkFSC. U mnie (Kafas z softem z 2014) zadziałało 2 razy na SLI. Nie próbowałem tego na innych FSC. Oczywiście po wizycie w ASO operację trzeba powtórzyć 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.