Skocz do zawartości

F30 318d M-pakiet Estoril blue


lak1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów !


Od 2 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem F30. Ale od początku...

Po 6 latach jeżdżenia Mercem W211 E270 przyszedł czas na zmianę. Zaczęło się standardowo, myjnia, pucowanie, odkurzanie, fotki podrasowane i na OLX. 3 tygodnie czekania i bach ! Trafił się klient. Przyjechał, z mechanikiem.. Standardowe marudzenie, wytykanie małego purchla rdzy w narożniku dolnym drzwi, a to że ręczny słabo trzyma a to że duży przebieg i pewno dużo roboty.. Pojechali na diagnostyczną, a tam Pan pracownik po oględzinach samochodu mówi w moją stronę "ja bym nie sprzedawał" :nienie: Miny kupujących - bezcenne...


Po powrocie na podwórko całkiem inna gadka. Od razu do konkretów, ile jestem w stanie opuścić, a ja mając asa w rękawie (dobra opinia Pana z diagnostyki) mówię że max na paliwo bo sami widzicie jaka perełka przed Wami !

Za 3 minuty pisaliśmy umowę :8)

No i teraz z gotówką w ręku mogłem zasiąść do przeglądania setnej strony na allegro polując na coś co wpadnie mi w oko.

Pamiętam że F30 już siedziało mi w głowie kiedyś, ale jeszcze cena była zaporowa dla mnie wtedy, teraz po 2 latach patrzę że całkiem przyzwoicie się zrobiło. No i zacząłem wiercić w tym temacie.

Czytanie o modelu, o silnikach, wadach, zaletach, przeróbkach, rozrządach, olejach itd.

Wiedziałem mniej więcej co potrzebuję i na czym mi zależy. Celowałem dość ostro w młody rocznik i mały przebieg, jako że W211 wybiło 400.000km :mad2: to miałem ochotę powiedzieć kumplom że w nowym aucie przebieg to okolice 100.000 km :P

No i trafiła się, po miesiącu szukania dość ciekawa opcja. Podjechałem i już byłem zakochany...

Było więcej jak oczekiwałem... Trafiłem F30 w m-pakiecie zewnętrznym jak i w środku.

Oczekiwanie na wymianę lampy i zderzaka trwało dość długo ale w końcu mam ! Odebrałem.

Pierwsze kilometry dziwnie, inaczej, bardziej twardo jak w kanapowcu w211.

Ale z każdym kilometrem lepiej, banan z ust nie schodzi... I tak coraz bardziej zakochiwałem się w aucie.


Autko jest z 07.2015. 318d 143km 77,000km na liczniku.

Nowością pachnie w środku, nic nie zmęczone, nie wytarte. Siedzonka M bardzo ładnie i wygodnie otulają. Czarna podsufitka robi wrażenie. Kierownica M leży w dłoni jak ulał.

W skrzyni automatycznej szybko się zakochałem... Zabawa idrivem, trybami samochodu, sterowaniem z kierownicy bajeczka.

Na dzień dzisiejszy 3000km za mną. Uwielbiam jazdę i wsiadam do dzisiaj z uśmiechem jak za pierwszym razem.

Na forum czytam, czytam i czytam... O wszystkim.

Po zakupie wymiana oleju, wszystkich filtrów. W planie kodowania różnych opcji. Samemu ramka klimatronika LCI. Jakiś chip-tunning w okolice 320d zrobić. I oby służyło równie dobrze jak mesiu :D

Poniżej parę fotek mojego oczka w głowie na tą chwilę ! :8)


TtbXjj.jpg


BOnTl5.jpg


CdshES.jpg


OeYgDG.jpg


EN3j0X.jpg


3GMCHr.jpg


jYddb2.jpg


Fh1UkA.jpg


U8ad2Y.jpg


d61FLo.jpg


zjlezm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny kolorek, będzie co modować i rzeźbić.

Alu 18 cal wrzucaj lub 19 czarne pod te felgi najlepiej AEZ ;)

Szyby czarne, lampy tył led i konkret

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Widać, że jesteś zauroczony autkiem, bo jest naprawdę fajne. Niech dobrze i bezawaryjnie służy :cool2:

Fajna wersja wizualnie i świeża używka ci się trafiła, a to najważniejsze.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy kolor, mocno odmładza auto ;)

Polecam wymienić lampy z tylu na lci led.

 


A najlepiej smoked LED :)


Estoril zdecydowanie najładniejsza, ale czarna też ma to coś

07.2015 był lift, musiała się dosłownie "minąć" z następczynią


Bezproblemowego połykania kilometrów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i po dłuuugim kompletowaniu części, czytaniu forum i wszelakich poradników, wziąłem się za mod który od samego początku uznałem za must have.

Roboty wyszło z 1h. Starałem się być max ostrożny, żeby nic nie uszkodzić czy ułamać i na szczęście się udało :mrgreen:


Było:


EWH3xu.jpg


a jest


uzB9FD.jpg


Ramka wygląda extra. Moim zdaniem dużo dodaje prestiżu w wnętrzu samochodu oraz bardzo go odmładza. Połysk i ambient bardzo współgrają z całym kokpitem.


Dodatkowo, w przeddzień montażu wpadłem na pomysł aby dorzucić panel klimy LCI, żeby za jedną robotą i jednym rozkładaniem to zrobić, bo nie będę kłamał...

Ten bursztynowo-pomarańczowy, z czcionką rodem z 3310 kuł w oczy niemiłosiernie...

Po 2 dniach panel był w domu i bum !


9CcWN8.jpg


Pasowało plug&play. Nic nie kodowałem, ponieważ białe podświetlenie jest extra. W nocy nie drażni oczu i wygląda bardziej LUX ! :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ten panel od klimy to chetnie odkupie lub wymienie na cos

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Korzystając z chwili wytchnienia od pracy spowodowanej perturbacjami w okół wirusa wziąłem się bardziej za autko.


Na aucie wylądowały felgi M-pakiet 18' model 441


def9df346ca58225gen.jpg 31f98d5dca456670gen.jpg


Do tego doszło wgranie mapy na ~190 km i 400nm - czyli wyszła taka 320d. Różnica odczuwalna mega ! Spalanie raczej bez zmian. Za to komfort jazdy jeśli chodzi o pedał.. dużo większy ;)


Dokodowane zostały takie bajery jak:

-logo powitalne M-pakiet

-logo cyfrowe na zegarach M-Performace

-doświetlanie zakrętów halogenami

-podświetlane klamki przy biegu wstecznym

-wskaźniki sportowe

-wyłączenie START/STOP

-aktualizacja sterowników całego samochodu

-aktualizacja danych nawigacyjnych na 2020

-wyświetlana temperatura opon obok ciśnienia opon

Powiem szczerze że dużo ciekawych rzeczy i bardzo mi się to podoba.


Na koniec nie mogłem wytrzymać i założyłem duży ekran zamiast małego :D

Prezentuje się o niebo lepiej !!


3cff82f22af22c15gen.jpg


Co teraz dalej... ;)

Edytowane przez lak1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmien sobie jeszcze te wajche od biegów :) i będzie pikobel

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie android, bo chyba się nad nim zastanawiałeś?

 

No mega długo myślałem o nim. Długo walczyłem ale jakos nie przekonało mnie to że wyjdzie to dużo drożej a spektrum korzyści jakoś nie przemawia do mnie az za taką cenę. Ekran trochę większy a ten i tak już duży. Google mapy zawsze na tel na uchwycie i tak mi wygodnie. Podobało mi się rozwiązanie że kamerę cofania można łatwo dołożyć do tego ale narazie nie zdecydowałem się jakoś na to ;) może jakieś grube promo wejdzie na ComfortMedia :D

Poświęce ten budżet na resztę zmian ;) tylko nie wiem do teraz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo wyszedł Cię zabieg zmiany wyświetlacza ?

 

Ja zamknąłem się w 900 zł.


Teraz tylko stary mam do sprzedania i ramki i panel klimy... Żeby było na nowe mody :D

 

Trzeba zmieniać modul, czy wystarczy odpowiedni zakodować i "wstawić" większa nawi ? Robiła ci jakas firma, czy sam robiles ?

Podpytuje, bo rozgladam sie za F20/30 i moze akurat kupie z ta mala nawi, bo stawiam na stan techniczny, a wtedy chcialbym zrobic taka podmianke jak Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sprawa nie jest zero jedynkowa. Zależy z którego roku auto i co chcesz osiągnąć.

Wymieniając sam ekran (możliwe tylko w jednostkach NBT, bodajże od 03/2014) żadnych nowych funkcji, poza możliwością podziału ekranu nie zyskasz. Sprawa bardzo prosta. Kilka śrubek i przekodowanie darmowym programem.

Chcąc zyskać nowe funkcje, trzeba wymienić ekran, jednostkę centralną oraz iDrive'a. Tu trzeba się liczyć z kosztami ok. 4k PLN.

Inną opcją jest montaż androida, cenowo ok. 1,5k PLN przy samodzielnym zamówieniu z aliexpress.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo wyszedł Cię zabieg zmiany wyświetlacza ?

 

Ja zamknąłem się w 900 zł.


Teraz tylko stary mam do sprzedania i ramki i panel klimy... Żeby było na nowe mody :D

 

Trzeba zmieniać modul, czy wystarczy odpowiedni zakodować i "wstawić" większa nawi ? Robiła ci jakas firma, czy sam robiles ?

Podpytuje, bo rozgladam sie za F20/30 i moze akurat kupie z ta mala nawi, bo stawiam na stan techniczny, a wtedy chcialbym zrobic taka podmianke jak Ty.

 

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=163&t=303420

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inną opcją jest montaż androida, cenowo ok. 1,5k PLN przy samodzielnym zamówieniu z aliexpress.

 

No właśnie ja kupując na Ali nie poradziłbym sobie sam z tym raczej. A już nie mówiąc jak by się coś skopało to leże i kwiczę. Dlatego zależało mi żeby mieć od kogoś kto się tym zajmuje i w razie co mam się gdzie zgłosić a nie do firmy krzak co kontakt się urwie po kupnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Montaż jest bardzo prosty.

W comfortmedia za zestaw z kamerą i montażem trzeba zapłacić chyba ok. 4k PLN. Za to samo bezpośrednio z Ali 1,5k. Jak dla mnie różnica w cenie jest ogromna i warta ryzyka.

Gdybym miał wydać 4k, to na pewno bym się na to nie zdecydował. Mnie cała impreza, łącznie z kamerą wyniosła ok.1,1k (kupiłem używaną jednostkę w PL).


Pod względem możliwości ori system BMW nie ma startu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę wziąłem się za wygląd zewnętrzny autka bo narazie tylko środek był grzebany :P Wleciała podwójna końcówka i dyfuzor bo bardzo mi się spodobał I tak to wyszło.


było:


16a1203606991875gen.jpg


a jest


9d496f48542da319gen.jpg


711e6e3516ac2006gen.jpg


Wziąłem się też za zaciski. Kolor pod auto :norty: nie chciałem czerwonego czy tam żółtego. Za bardzo by się rzucało mi w oczy :8)


5dcfdfad9a69cc2egen.jpg


Co dalej robić... :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.