Skocz do zawartości

Bmw x3 3.0 SD 2008r duże spalanie? Za wysokie obroty?


Masterhard

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się dowiedzieć od innych użytkowników x3 SD czy tez maja tak duże spalanie na trasie, bowiem moje auto przy 120-130 pali 10,5l. Mam tez bmw e61 tylko, ze wersje 231km i tam spalanie jest 2-3L mniejsze. Drugie pytanie to czy przy 140km/h tez macie około 2,5tys obrotów? Bo w e61 mam przy tej prędkości 2 tysiące. DIekuje za odpowiedz.
"Proste są dla szybkich samochodów, a zakręty dla szybkich kierowców"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też tak mam raczej. Spalanie nie jest niskie w tych autach. Oczywiście jadać haj dziadek można zejść trochę, ale przy wyższych prędkościach, rzędu 130 w górę się zaczyna :)

Obroty mam podobnie.

Ile masz nalotu realnie? U mnie na liczniku 260 kkm, ale zakładam, że może być w rzeczywistości i 360 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie mam ten silnik od ok miesiąca, ale też nie mogę zejść ze spalaniem poniżej 10litrów.

Ale moc i frajda z jazdy mi to rekompensuje :D

Zastanawiam się tylko ile wytrzyma łańcuch rozrządu, bo w tych silnikach pęka ten dolny.

Właśnie wymieniamy u kolegi w silniku 218KM, łańcuszek strzelił przy przebiegu 335tys. km.

Ja mam póki co 155tys, więc troche powinien wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem trzecim właścicielem i auto ma realne 210tys przebiegu. Dzisiaj zrobiłem trasę, nie przekraczając 100km/h to spalił 8L, ale tak się męczyłem, ze nie warto:) co do rozrządu to nie wiem, ale profilaktycznie na pewno warto. Dzieki za info.

Przyjemność z jazdy lepsza od e61 i do tego napęd na 4 koła. No i piękne uczycie gdy diesel ciągnie od samego dołu:)

P.s.

Może któryś z kolegów ma instrukcje do bmw x3 po lifcie?

"Proste są dla szybkich samochodów, a zakręty dla szybkich kierowców"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W takich starych autach przebieg 155 tys haha dobre

Kupiłem auto po dachowaniu dla silnika, pierwszym właścicielem było BMW jako auto demonstracyjne, drugi właściciel rozbił bmkę i ja odkupiłem.

Do końca serwis bmw, przebieg potwierdzony. Karoseria była w takim stanie, że aż żal było ciąć, absolutnie zero rdzy, jak nowa.

Jak chcesz podam Ci vin i możesz sprawdzić przebieg, ja miałem silnik wyjęty z auta i po jego stanie i wyglądzie wygląda na ten przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ok ale sam widzisz auto miało wypadek i stało .

Auta starsze niz 10lat gdy jest normalne używane serwisowany , nie miało dzwona i nie stało u turasa na placu to musi mieć okolice 300 tys +

Mieszkam w de i rzadko kiedy widzę tak niski przebieg

diesel obojętnie jaka to marka auta 4 -5 letnie mają już grubo ponad 220 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ok ale sam widzisz auto miało wypadek i stało .

Auta starsze niz 10lat gdy jest normalne używane serwisowany , nie miało dzwona i nie stało u turasa na placu to musi mieć okolice 300 tys +

Mieszkam w de i rzadko kiedy widzę tak niski przebieg

diesel obojętnie jaka to marka auta 4 -5 letnie mają już grubo ponad 220 tys

Oczywiście masz rację, teraz kolega kupił X3 2009 z przebiegiem 335tys km i to jest normalny przebieg.

Chociaż zdarzają się jak widać nieduże przebiegi.

Niestety w DE handlarze nauczyli się od naszych, kupiłem AR Brera od Turka z przebiegiem 150tys km i licznik był cofany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.