Skocz do zawartości

Brak mocy i falowanie obrotów bmw e36 m50b20


dawidqw1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Borykam się z brakiem mocy w m50b20. Na zimnym obroty zbytnio nie falują, chodzi w miarę ok, natomiast na rozgrzanym zaczyna sporo falować potrafi zgasnąć przy puszczeniu gazu, jest strasznie ospały na pedał gazu, obroty wolno się wkręcają. Odpiąłem przepływomierz i trochę lepiej chodził, był troszkę żwawszy. Następnie na odpalonym postanowiłem odpiąć czujnik wału po czym silnik od razu zgasł, natomiast po odpięciu kostki czujnika wałka ( w zasadzie na szybko odkręciłem czujnik i wyjąłem ze swojego miejsca, ponieważ było łatwiej ) silnik pracował dalej bez żadnych zmian. Na pewno podlewa go paliwem bo czuć benzyną i czasami wystąpiły strzały w dolot, przez co kolektor dolotowy niestety ale nie jest już szczelny bo ma dziurkę, ale podejrzewam, że i z tym nieszczelnym kolektorem powinien i tak lepiej chodzić. Strzał ze sprzęgła na mokrym asfalcie skutkował tym, że chwilę koła boksowały i zaraz łapał trakcję, a gaz w podłogę (oczywiście mówię o pierwszym biegu). Wymieniać ten czujnik wałka w ciemno i przepływomierz ? Czy lepiej jednak pierw podpiąć pod komputer?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja miałem problem z elektro zaworem na vanisie, pod nim jest tłoczek który nie może się zacinać proponuję to sprawdzić, oczywiście wszelkie przebicia na zasilaniu cewek i świec również..


Ja mam natomiast problem z przepływomierzem który jest nowy ale nie siemens, wcześniej miałem korekty długo terminowe na minusie po wymianie sąd lambda nieco się poprawiło ale nadal były na minusie, dopiero jak wymieniłem przepływke, ale na nową, korekty krótko terminowe są na plusie lekko długo terminowe n a 0. Oto mi chodziło, autko się od razu lepiej zbiera, problem w tym że po po skasowaniu inspekcji i przejechaniu kilkudziesięciu km wyskakuje blad: view?usp=drivesdk


https://drive.google.com/file/d/11EKHUKtyPxGhNCkIBwEzI_IDIaF-8F-Q/view?usp=drivesdk


Ktoś może się do tego odnieść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.