Skocz do zawartości

Zbyt ciemne lusterko fotochrom; nic nie widać


gorston

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna jestem posiadaczem E60 i mam irytujący problem, który na dodatek jest dość niebezpieczny, mam na myśli lusterko fotochromatyczne. Za dnia kiedy jest słońce i dobra widoczność widzę w miarę znośnie przez lusterko wsteczne, ale jeśli jest zachmurzenie, lub jest noc to jestem jak kret i nie widzę przez lusterko nic np. przy wycofywaniu z parkingu, lub z posesji. W tym okresie jak się robi półmrok już po godzinie 15 to jest masakra. Na drodze w nocy widzę jedynie światła samochodów jadących za mną, ale nie widzę nawet obrysów aut, ani nic kompletnie dookoła nich, jedynie światła, nawet za dnia ledwie co widać. Dodatkowo mam przyciemnione wszystkie tylne szyby, nie mam kamery cofania i przy cofaniu jadę na brajla, bo nie widzę nic. Całe szczęście, że jest parktronic, ale jakby mi znienacka wyskoczył jakiś pies, albo dziecko przy cofaniu to niczego bym nie zdążył zrobić. Niedługo montuję kamerkę cofania, ale ona mi lusterka nie zastąpi. Jadąc w słońcu nie mogę założyć okularów przeciwsłonecznych, bo opcja używania lusterka nie ma wtedy w ogóle sensu, bo nawet bez okularów jest dość ciemno. Moje pytanie w związku z tym: czy istnieje jakiś sposób, żeby ten system przyciemniania lusterka wyregulować, albo wyłączyć (nie wiem czy to jest pasywna funkcja, czy czujniki nad tym panują), bo w ten sposób nie da rady jeździć. Rozważam nawet opcję wymiany samego lusterka na zwyczajne, bo wolałbym już mieć standardowe lusterko, nawet jeśli kierowcy z tyłu by mnie oślepiali. Dodatkowo: jadąc za dnia nie widzę nawet twarzy kierowcy, który stoi za mną na światłach, czy tak to powinno wyglądać, bo wydaje mi się, że nie? Jeździłem też E83 z fotochromem i tam też było podobnie, ale chyba nie aż tak mocno jak u mnie. Proszę o jakieś sensowne porady i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za lusterkiem od strony szyby jest czujnik światła, jeśli jest brudny, uszkodzony lub zasłonięty np. wunderbaumem to lusterko "myśli" że jest noc i sciemnia się nawet w dzień. Druga sprawa że przy cofaniu po wbiciu wstecznego z tego co kojarzę to lusterka powinny się rozjaśnić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem dotyczy środkowego lusterka czy wszystkich?

Dotyczy jedynie środkowego lusterka, w bocznych widoczność jest dobra.

Za lusterkiem od strony szyby jest czujnik światła, jeśli jest brudny, uszkodzony lub zasłonięty np. wunderbaumem to lusterko "myśli" że jest noc i sciemnia się nawet w dzień. Druga sprawa że przy cofaniu po wbiciu wstecznego z tego co kojarzę to lusterka powinny się rozjaśnić

Nie mam żadnych choinek zapachowych, a czy czujnik jest brudny to mi się nie wydaje. Ostatnio czyściłem całe wnętrze, więc na 99% jest czysty. Napisałeś "LUSTERKA powinny się rozjaśnić", a kolega wyżej też dopytywał czy dotyczy to również bocznych lusterek...w bocznych widoczność jest dobra. Czy jeśli pytacie też o boczne lusterka to czy to znaczy, że ten czujnik przyciemnia również te boczne? Bo w nich widać normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak.

Lusterka ściemniają się wszystkie a czujnik jest w środkowym.

Zasłoń palcem czujnik od strony przedniej szyby i poświeć czymś w lusterko < telefonem.

Zobacz czy te bardziej się ściemni i czy boczne też się ściemnią.

To trwa kilka sekund.


Myślę , że masz zwyczajnie zbyt ciemne szyby.

Ja mam max ciemne i też g.... widzę ale ustawiłem czułośc tak by mimo to lusterka się ściemniały jak ktoś za mną świeci. Bo w bocznych było to troszę wnerwiające...

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A po co chcesz ustawiać czułość skoro już nic nie widzisz?


Jaśniejsze nie będą.


Do ustawienia czułości trzeba rozmontować środkowe lusterko. Nie jest to proste.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zeby dezaktywować przyciemnianie to wystarczy odpiąć wtyczkę lusterka.


Może ktoś ci jakąś folię na lusterko nakleił ?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.