Skocz do zawartości

F20 2.0 diesel brak ciśnienia na cylindrze ?


Gregi11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , potrzebuje porady związanego z BMW f20 2.0 diesel. Oddałem auto do mechanika z problemem dość dużych drgań na zimnym silniku , po wizycie u mechanika stwierdził on ze jest to wina korbowodu ( koszt naprawy 3-5 tys zależne od wyjęcia silnika ) , chcąc potwierdzić jego przypuszczenia pojechałem do innego mechanika ten stwierdził ze to problem z klapami wtryskowymi , koszt niższy wiec postanowiłem mu zaufać lecz po zmianie tych klap problem nie ustał , wczoraj otrzymałem telefon ze postanowił sprawdzić ciśnienia na cylindrach co wyszło ? Brak ciśnienia na 3 cylindrze zamiast 27 jest 5-7 , koszt naprawy 9 tys.

Moje pytania

1. Jest sens podpinać auto do komputera? Wcześniej żadne błędy nie wyskakiwały , obroty na normalnym poziomie żadnych „skoków”

2. Ogólnie co możecie poradzić przy takim problemie bo nie ukrywam płacić 9 tys za naprawę mi się nie uśmiecha


Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję diagnozować ten przyoadek :D

Wszystko wskazuje na uszkodzony silnik. Niestety bez rozbierania silnika nic więcej się nie wypatrzy.

Błędów w komputerze silnika brak, tylko występuje duża korekta dawki wtrysku na trzecim cylindrze w związku z niską kompresją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
I co to zmieni, jeżeli nie ma kompresji?

To czy warto go naprawiać (masz wynik w ciągu 20 minut, dobra kamerka pokazuje każdy drobiazg, kosztuje około 6kilo złoty) lub od razu, aby nie tracić czasu wyrzucić go na śmietnik i kupić używany, zamontować i jeździć.

Czas to pieniądz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.