Skocz do zawartości

E39[530D] Kupno nowych lusterek, wymiana zawieszenia.


Marston

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanie gdzie oprócz ASO kupię lusterka "M-pakiet" przygotowane do malowania, ponieważ mam nadwozie koloru imolarot i nigdzie nie dostanę takich lusterek. Jedynie jak patrzyłem to większość jest czarna lub srebrna. Chodzi mi o jakieś strony zaufane z częściami, patrzyłem na autodoc gdzie 24/h jest promocja 30% i jakieś podejrzane to dla mnie, wyglada na fake i opinie jakieś niezbyt. Pytam o te lusterka ponieważ obecnie mam jakieś chińskie zamienniki AC schnitzery których nie da się nawet regulować odpowiednio, w lewym widzę dobrze, natomiast w prawym nic nie widać, składanie lusterek również nie działa. Mam odczucie, że to nawet lusterka z jakiegoś anglika i nie od tego auta..


Kolejna sprawa mój poprzednik założył na przód amory MTS GOLD ze sprężynami nie wiem jakimi (pewnie co były w zestawie), tyłu nie ruszał. W praktyce to wygląda tak, że przód strasznie nisko siedzi, a tył jest w górze, a jeździ się jak by to było jakieś zawieszenie gwintowane straszna taczka z przodu, mega nie przyjemne tłucze o nadkola. Robiłem test na diagnostyce wykazało lewy 86%/ prawy 60%.


Postanowiłem, że za jakiś miesiąc wymienię całe zawieszenie, aby był spokój, poczytałem trochę starych postów i co powiecie na 4x bilsteina b8 + sprężyny od eibacha w sumie to nazywa się w zestawie b12 pro kit. Zależy mi, żeby odczucia były jak najbardziej zbliżone do oryginalnego m-technika jak było w oryginale.


Tutaj nasuwa mi się kolejne pytanie, jakiego producenta zamiennik wahaczy jest zbliżony lub oryginalny m-technik'owy. Sprawdzałem na allegro, taki najdroższy zestaw nasunął mi się Lamfordera wahacze+stabilazatory i końcówki drążka kierowniczego za 1450 zł na sam przód lub z sachsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

MTS GOLD to właśnie jest gwint ze sprężyną Eibacha więc sobie pokręć do góry na max i będzie -25mm, a M-tech ma -20mm. Bilstein B8 będzie jeszcze twardszy. M-tech to jest Bilstein B6 lub Sachs Advantage SFE36 556 834 cena 550zł/szt i sprężyny też będziesz musiał kupić plus zawiecha cały przód to ci wyjdzie niezły kosmos. Na twoim miejscu podkręciłbym do góry i potestował, a potem się zastanowił czy nie lepiej wymienić te amortyzatory na takie same nowe. Wiesz może jaki przebieg mają ?

Zawieszenie tylko Lemforder lub MEYLE - sztywniejsze gumy. Ja mam cały przód MEYLE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTS GOLD to właśnie jest gwint ze sprężyną Eibacha więc sobie pokręć do góry na max i będzie -25mm, a M-tech ma -20mm. Bilstein B8 będzie jeszcze twardszy. M-tech to jest Bilstein B6 lub Sachs Advantage SFE36 556 834 cena 550zł/szt i sprężyny też będziesz musiał kupić plus zawiecha cały przód to ci wyjdzie niezły kosmos. Na twoim miejscu podkręciłbym do góry i potestował, a potem się zastanowił czy nie lepiej wymienić te amortyzatory na takie same nowe. Wiesz może jaki przebieg mają ?

Zawieszenie tylko Lemforder lub MEYLE - sztywniejsze gumy. Ja mam cały przód MEYLE.

 

Ja przejechałem autkiem około 25 tyś, właściciel +-10 tyś na tych gwintowanych z czego prawa strona jest bardzo zużyta w porównaniu do lewej. Mam 18" nisko profilowe opony przy tych amortyzatorach jazda to prawdziwa udręka, po mieście więcej jak 30-40 to nie mam gdzie się rozpedzić. Nie mówiąc o jeździe po Wrocławiu gdzie często przyjeżdżam, tam to jak przed pługiem trzeba zwolnić na tych "przejściach".

Jakie sprężyny do B6, aby wszystko ze sobą "współgrało" ? Najlepiej by mi pasowało, aby było w miarę sztywno i komfortowo, a nie jak taczka, ale żeby też nie pływał na zakrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Właśnie ze sprężynami to jest trochę kłopot do M-techa, bo mało kto to robi, albo nie umiem szukać.

https://www.autoczesciexpert.pl/bmw-czesci/5-e39/15267/10213/zawieszenie?criteria%5B100%5D=VA&brand%5B0%5D=246#

Zwróć uwagę, że co innego jest do automatu i o dziwo tańsze niż manual. Ja się poddałem z dalszym szukaniem i na wiosnę będę wymieniał komplet przód-tył na MTS'a ale bez regulacji. Koszt 1000 zł ze sprężynami. Wiem, że każdy mówi, że to badziewo, ale w E36 przejechałem 50kkm głównie jazda miejsko-wiejska i byłem zadowolony. Obecnie mam Sachs'a i po 40kkm jest do wymiany.


Zwróć uwagę, że Sachs jest alu, a Bilstein stalowy więc będzie cięższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprężyny eibach prokit i będzie idealnie. Co do luterek to co masz na myśli przez m-pakietowe? Chodzi Ci o czarny połysk trójkątów? Jeżeli tak to ciężko takie znaleźć będzie, jeszcze bardziej składane elektrycznie. Alledrogo i olx, trzeba polować. Te co masz na pewno są od anglika jak nie widać w prawym boku auta.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Najbardziej pod m-paka to amory m-pakowe (sachs lub monroe) a sprężyny eibacha, są przystosowane do pracy z tymi amorami fabrycznie, a tych z ASO polecić nie mogę - sam zakładałem, zamawane po VIN z ASO po 500pln za sztukę i stało to gorzej niż na standardowych.


Lusterka to poza ASO tylko z rozbiórek, szukaj na grupach FB, olx itp.


Zawias - lemforder lub Meyle HD - jedne i drugie przerabiałem. W zestawie taniej kiedyś wychodziło za cały przód MeyleHD - wahacze + łączniki z gwarancją 5 lat.

Części polceam Ci kupować w sprawdzonych sklepach:

- czescidobmw.pl

- aso-bmw.pl


Oba przerabiałem i oba polecam. Możesz też do nich napisać co Ci chodzi po głowie i co polecają, zawsze mi potrafili doradzić. A ceny podobne do allegro, ale masz pewność, że z rynku nie znikną razem z gwarancją na to co kupiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.