Skocz do zawartości

Tarcze/klocki sprawdzone zamienniki.


Rado87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
A jak to skasowac z „zegarów” ? 500 robocizna w aso? A material w sensie klocki i czujnik? Nawet nie wiem jakie kupic, a oddaje uato za 3 miesiace ale niestety zaplil mi sie serwis na klocki za 1900 km (przednie okladziny) mam nadzieje, ze tarczy nie musze wymieniac wtedy rowniez?

 

Jeśli nie chcesz popełnić błędu podczas zamawiania części to polecam sklep z linku poniżej, zajmują się tylko BMW, posiadają części zamienne jak i oryginalne i dobór jest na podstawie numeru VIN. https://czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czy jest mozliwe, ze po wymianie klockow i czujnika wyskoczy blad „reset sie nie udal” lub „reset jest niemozliwy”. Dzisiaj sie przygotowywalem jak to zrobic oczywiscie jeszcze bez wymiang klockow i czujnika i taki blad wyskoczyl, pytanie czy jutro wymiana czujnika spowoduje, ze bedzie mozliwe usuniecie inspekcji? Czujnik zakupilem ATE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko zastanawia czy jutro rowniez na nowym moze byc problem bo wiem, ze czytalem ze sa takie przypadki a ze nie robie w Aso to nie chce miec tego pomaranczowego samochodziku:D bo nie wiem czy zwykly mechanik sobie z tym poradzi czy ma komputer w razie w zeby to jakos glebiej skasowac :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Znajomy miał problem z wykasowaniem inspekcji klocków po założeniu nowego czujnika, przyjechał do mnie, podłączyliśmy istę i nadal nic, podejrzenie padło że nowy czujnik jest uszkodzony więc uciąłem kabel od czujnika bliżej wtyczki, skręciłem obydwa końce i reset poszedł bez problemu dlatego jeśli czujnik jest sprawny to musi się udać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim czujnik się zetrze odciąć przewód i zewrzeć. Temat załatwiony na zawsze a klocki i tarcze i tak się ogląda co jakiś czas.

Edit: nie przyglądałem się temu jeszcze, ale czy nie można po prostu czujnika wyjąć zawczasu z klocka i np. podwiesić do przewodu?

Edytowane przez mirkomz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Panowie, odświeżam temat,

Jak się sprawują zamienniki tarcze/klocki?

Mam trochę dylemat, tarcza oem (330mm) 800pln, zimmermann 530pln - na czescidobmw.pl mam tylko te dwie opcje do wyboru.

W audi s4 (tarcza 344mm) jaki i w poprzedniej e39 (tarcza 325mm) wsadziłem zimmermana i naprawdę przyzwoicie to hamowało, żadnych wibracji, krzywienia, etc.

A w G30?

Ktoś na tym jeździ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Klocki na tył

dla OEM 34216867175

530ix mpak

z polecanych widzę EBC i Jurid White

z EBC znalazłem ten Red Stuff szeroko polecany DP32089C 400zł

oraz Jurid 573878J za ok 220 zł

Pytanie tylko czy ten Jurid to ta seria white? Czy to nazwa własna po prostu?


Chyba że jakieś inne brać?

Dziś był przegląd w ASO i 3 mm klocka.


Tarcza nie wiem, nie mówili o konieczności wymiany to pewnie zostawię.

Moje G30 530ix M-sport czarny szafir

Jeśli szukasz zespołu na wesele, to zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki na tył

dla OEM 34216867175

530ix mpak

z polecanych widzę EBC i Jurid White

z EBC znalazłem ten Red Stuff szeroko polecany DP32089C 400zł

oraz Jurid 573878J za ok 220 zł

Pytanie tylko czy ten Jurid to ta seria white? Czy to nazwa własna po prostu?


Chyba że jakieś inne brać?

Dziś był przegląd w ASO i 3 mm klocka.


Tarcza nie wiem, nie mówili o konieczności wymiany to pewnie zostawię.

 

W G31 na razie jeszcze nic nie ruszałem (dopiero 18kkm) ale ze swojej strony mogę polecić EBC Yellow Stuff. W Accordzie mam drugi pełen komplet (przód i tył) i uważam że jest to bardzo dobry klocek. Trochę pyli ale bardzo łatwo to zmyć. Założyłem jeszcze w A4 B8 na przód i właściciel tez zadowolony. Jurid to też dobra marka (znalazłem ich logo na klockach OEM Honda) z tym że wersja White to taki "ceramik" z naciskiem na niskie pylenie- swojej opinii nie mam ale jak kiedyś szukałem info na ich temat to były dobre opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Czy przy zmianie klocków trzeba wymieniać również część nr 8 na rysunku?

https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=JL31-EUR-10-2017-G31-BMW-530i&diagId=34_2450

Jakiej firmy klocki? By były dość miękkie. Ponoć TRW są bardzo twarde i szybko zjadają tarcze.

Brembo? Textar a może zimmermann?

Kolejna sprawa jak jeszcze nie ma komunikatu ze klocki się kończą to da się normalnie zresetować inspekcję klocków czy nie. Bo w f10 mbylo normalnie w idrive widoczne ile zostało klockom a w g już tego nie ma.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.