Skocz do zawartości

Problem z 6HP19X


stefan-16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam E92 320XD, kilka lat temu miałem problem z falowaniem obrotów, więc do wymiany poszedł konwerter który został zregenerowany i jak to bywa bardzo często padł ponownie, więc kupiłem używaną skrzynię, przełożyłem sam konwerter plus nowy filtr i olej. Przebieg auta 272 000km, w moich rękach od ok 180 000km(salon PL). Ja nigdy nie wymieniałem oleju w skrzyni. Po złożeniu wszystkiego, falowanie znikło, ale pojawił się inny problem, po rozgrzaniu gdy wpinam na D jest dość mocne uderzenie/szarpnięcie. Tylko i wyłącznie na gorącym i tylko na D. Na R problem nie występuje. Podczas jazdy skrzynia chodzi płynnie w górę jak i w dół. Więc mając pod ręką drugą mechatronikę wymieniłem ją myśląc że może pomoże, jednak lipa. Problem występuje dalej. Nie mogę podmienić całej skrzyni bo ja mam X a ta zakupiona jest od tylno napędowego. Pod kompem brak błędów. Ktoś miał podobny problem?? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie szarpało z 2-3 oraz przy zmianie z D na R delikatnie. Po próbie kasowania adaptacji pogorszyło się. Znalazłem dobrego mechanika, który wymienił olej z miską (filtrem) i olej statycznie. Potem kasacja adaptacji i potem przeprowadzał zabieg: rozpedzanie delikatnie auta aż wbije każdy bieg do 6 i puszczanie gazu aż zbijedo 1. Po trzech takich jazdach skrzynia chodzi idealnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie szarpało z 2-3 oraz przy zmianie z D na R delikatnie. Po próbie kasowania adaptacji pogorszyło się. Znalazłem dobrego mechanika, który wymienił olej z miską (filtrem) i olej statycznie. Potem kasacja adaptacji i potem przeprowadzał zabieg: rozpedzanie delikatnie auta aż wbije każdy bieg do 6 i puszczanie gazu aż zbijedo 1. Po trzech takich jazdach skrzynia chodzi idealnie.

 


Chyba będę musiał zrobić to samo bo tez mam taki objaw. A leju w skrzyni jeszcze nie wymieniałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hej. Mam podobny "problem". Pod odpaleniu sporadycznie występuje uderzenie jakby z tyłu auta/skrzyni/pod spodem. Dzieje się to nie zawsze, raz wogole a nieraz walnie że aż się boje... Na zimnym takie uderzenie te występuje gdy z N wrzucam D. Dodam że tę dziwna sprawą jest gdy z D wrzucę N(auto się jakby mocno "rozpina" "zwalnia" Co do samej skrzyni to zero błędów, pracuje wręcz idealnie. Olej wymieniony dynamicznie 2 tyg temu na Ravenola. Co to może byc? Dodam że mam softa xHP stage 3 ale na oryginalnym też to występowało.

Nalatane 200tys, Bunia z USA E92 335i 2008 N54B30

Pozdro chłopaki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.