Skocz do zawartości

E60, N43, N53 regeneracja wtryskiwaczy.


Alek254

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem ten wątek, ale ostatni wpis o regeneracji czy czyszczeniu jest z 2015 roku to 4 lata temu i nic sie nie zmieniło w tej kwestii? Po za tym tylko jeden użytkownik tak naprawdę napisał całą historię o jego bojach i czytając to nie dokońca wiadomo czy to tylko wtryski były czy czasem nie HPFP. Sam Gładysek chyba już ma nowszy sprzęt. Także może ktoś oddawał wtryski niedawno i byłby w stanie się podzielić informacjami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli 'regeneracja' ma polegać tylko na czyszczeniu to w/g mnie to żadna naprawa bo nie spowoduje przywrócenia sprawności w 100% uszkodzonego wtryskiwacza, najwyżej poprawi w jakimś stopniu jego działanie. Szansa na regenerację będzie wtedy kiedy problem z działaniem wynika nie ze zużycia tylko zabrudzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Potwierdzam, że nie ma to sensu, tylko wymiana.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Piszesz o tych konkretnie wtryskiwaczach bo chyba nie ogólnie o procesie "regeneracji wtryskiwaczy"? Jeżeli w przypadku tych wtryskiwaczy regeneracja polega tylko na czyszczeniu to najwyraźniej można sobie darować taki proces bo nic nie daje. Poprawa parametrów wynikająca z samego czyszczenia nie przywróci ich wymaganej sprawności. Być może powodzenie tej operacji zależne jest od faktycznego stopnia zużycia/uszkodzenia, a nie zabrudzenia i ktoś może mieć farta bo sprawność wtryskiwacza po czyszczeniu osiągnie zadowalające parametry.


A tu na potwierdzenie...


Opis procedury http://wtryskiwacz.com.pl/wtryskiwacze_pompowtryskiwacze_czyszczenie_wraz_z_testowaniem_wtryskiwaczy_benzynowe_o_bezposrednim_wtrysku_benzyny_gdi.html, najważniejsze jest jedno zdanie "Rewitalizacja z reguły usprawnia wtryskiwacz, pod warunkiem, że nie ma on uszkodzeń mechanicznych", to nawet nie jest regeneracja tylko czyszczenie + dodatkowe czary mary które w przypadku problemów wynikających ze zużycia/uszkodzenia nic nie dają. No i z reguły usprawnia czyli poprawia jego pracę względem obecnego stanu ale nigdzie nie ma nawet słowa, że osiągnie wynik nawet zbliżony do nowego. Poprawa działania będzie zależna od stopnia faktycznego zużycia wtryskiwacza. Taki marketingowy bełkot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pisze o wszystkich z wyjątkiem piezo-tylko ich sie nie da regenerowac.

Wszystkie inne sie da regenerować tylko jest pytanie czy jest to faktycznie regeneracja czy tylko ratowanie złomu-ja zakończyłem z regeneracją działalność na klekotach , ale to były jeszcze dobre materiały i taki wtrysk to była praktycznie ręczna robota,dlatego wtedy regeneracja miała sens a dziś sie to mija z celem ,bo teraz to klepią roboty i technika wymusza inne materiały ale i tak nikt z nas tego nie zmieni i trzeba sie z tym pogodzić ze trwałość czesci jest coraz mniejsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kopiuję ze strony Gładyska. Jakiego producenta mamy te wtryski?

]W październiku 2019 wprowadziliśmy nowo opracowaną przez nas technologię regulacji dawek wtryskowych we wtryskiwaczach benzynowych bezpośredniego wtrysku benzyny marki Siemens VDO z BMW. Dzięki naszej technologii możemy zwiększać oraz zmniejszać dawki wtryskowe w pełnym zakresie ciśnień. Dotychczas pomocna była rewitalizacja stosu piezo, lecz działała ona tylko gdy dawki są zbyt małe i nie w każdym przypadku. Nowa metoda regulacji pozwala nam na większy zakres zwiększenia dawek, a przede wszystkim na ich znaczne obniżenie w przypadku, gdy wtryskiwacz dawkuje zbyt dużo. Klientom proponujemy czyszczenie i test na dotychczasowych warunkach z ewentualną rewitalizacją, a dla wtryskiwaczy, które nadal nie przechodzą testu, oferujemy dodatkową regulację z wydrukiem przed / po. Zapraszamy!

 

Rewitalizacja stosu piezo Siemens polega na jego kuracji sygnałem prądowym o specyficznym profilu. Wraz z eksploatacją wtryskiwacza Siemens VDO stos piezo ulega zwarciom. Zmniejsza to dawki wtryskowe, a czas od wysterowania do faktycznego wtrysku ulega zwiększeniu. Rewitalizacja stosu przywraca przerwy pomiędzy warstwami stosu piezo, dzięki czemu piezokryształ wydłuża się znowu o prawidłową długość. Rewitalizacja z reguły usprawnia wtryskiwacz, pod warunkiem, że nie ma on uszkodzeń mechanicznych. Proces ten pozytywnie wpływa również na wtryskiwacze, które długo nie były używane i uległy rozładowaniu. Usługa rewitalizacji stosu zawiera się w cenie czyszczenia i testowania. Nie pobieramy dodatkowej opłaty za rewitalizację stosu piezo - jest zawarta w cenie czyszczenia i testowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Takiego, że to ich dotychczasowe czary-mary to sobie można było w d... wsadzić. :duh: Na ile nowe coś daje to się dowiemy jak ktoś się poświęci... :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się zgłaszam ma ochotnika. Któryś wtrysk popuszcza i rano wali benzyną. O ile praca silnika na zimno jest w porzadku to pierwsze kilometry dzieją się dziwne rzeczy. Auto nierównomiernie jedzie ale mam wrażenie, że to coś innego. Ciekawe czy jak po postoju wykrecę świece i zajrzę do srodka endoskopem to będę widział który to skurczysyn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam mam też problem z wtryskiwaczami ale obstawiam że chodzi tylko o jeden bo mam problem po odpaleniu auta na zimnym i czasem wypada zapłon na 1 cylindrze. Świece i cewki wymienione mam pytanie czy rozwiązałem problem i czy czysciles wtryski jeśli tak to czy to coś pomogło. Bo przymierzam się do wymontowania i wyczyszczenia wtrysków w myjce ultradźwiękowej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no babola też nie mam zamiaru wciskać komuś. Znalazłem używki z małym przebiegiem i z najnowszym indeksem 11 dają gwarancję rozruchowa na miesiąc kupię założę pośmigać i zobaczę jak będzie. Podobno te najnowsze już są poprawione i nie ma z nimi takich problemów jak że starszymi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

MAcie jakiś namiar na wtryskl nowe w dobrej cenie ?? U mnie już korekty są kosmiczne i chce wymienić wszystkie cztery.

Ktoś pisał że gdzieś ma ktoś po 600zł nówki to jest super cena. Jakby były z nowym indeksem to brałbym z pocałowaniem w rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAcie jakiś namiar na wtryskl nowe w dobrej cenie ?? U mnie już korekty są kosmiczne i chce wymienić wszystkie cztery.

Ktoś pisał że gdzieś ma ktoś po 600zł nówki to jest super cena. Jakby były z nowym indeksem to brałbym z pocałowaniem w rękę.

 

600 zł to chyba kiedyś kosztowały. Lub ktoś podał cenę netto. Aktualnie najtaniej jak znalazłem to na stronie:


https://czescidobmw.pl/wyszukiwarka-vin/wband71050cs87705/728365673/units/200468/$*KwF4TF12AQIkJQQiJgRFRCA0FBMNeX94eSEsOHpzMi4rPykpfG94CjBuKiMvbnQxLDJoZ24-LSIobCk_MXppMTM_KDoOaD93aHE3MDc1OSB6aUExaTkuLml2bCIuXnt6dH9oNjI4dnVoKScpDTFpISd3Pzt_e318emduOnA_O2gFCHp7aWBsZXRvaHFuGggKAgokLDF_ew8ecnx7fiY_fAAAAACbCO0K$/unit-detail/2087337298/articles/13537589048


Cena około 1080 zł + dodatkowo podkładkę trzeba kupić jak dobrze pamiętam.

Ja ogólnie ostatnio wymieniałem 5 wtrysków + jeden na gwarancję wysłałem w ASO BMW Gorzów Bońkowscy - cena jednego wtrysku wyniosła 1093 zł + oczywiście koszty wymiany, cały serwis zamknął się w kwocie chyba max 6500 tys. Więc nie dużo więcej niż w zwykłym warsztacie : ) Więc jak na ASO to polecam akurat ten serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.