Skocz do zawartości

Nowy olej do BMW w ASO - już nie leją 5w30


autopark

Rekomendowane odpowiedzi

czyli co mówicie aby lać ten olej ? https://allegro.pl/oferta/oryginalny-olej-bmw-10w60-m-twin-power-turbo-1l-9146442339 teraz po 2 tys przeleje juz ten 5W30 a potem sam już zmienię na 10W60 przy np. 10k można tak zrobić ?

 

Naszym zdaniem zmiana na plus. Rekomendujemy wykonać ją jak najszybciej. Decyzja należy do Pana. W razie pytań pozostajemy do dydpozycji.

 

A co z olejem do N63 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja analogiczna jak przy s63. Olej dobieramy również do użytkowania. W zasadzie 5W50 i 10W60 nadaje się do obu tych silników. M5tki z reguły są wykorzystywane intensywniej stąd rekomendacja 10W60.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Czy orientuję się ktoś jak wygląda sprawa z kasowaniem inspekcji olejowej w aplikacji np. btool? Czy po skasowaniu na liście przeglądów w komputerze pojawia się informacja o przeglądzie?

Mam X3 F25 2016 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
0w30 z normą LL04 czy 12FE?

 

Tak leją : 0W30 z LL04 do benzyn a 12FE do diesli. 5W30 odchodzi do lamusa w BMW (znowu jakaś kretyńska ekologia)... 0W30 jest w 2 wersjach LL-04 i FE12.


Ja wychodzę z założenia, że to co jest wpisane w książkę + normy jest świętę... Jak mam wpisane, że do benzyny : 0W20, 0W30, 5W30, 0W40, 5W40 normy ACEA C2/C3 + LL-04, FE12 i FE17+ to choćby skały s... nie wleje do tego 10W60 czy 5W50 w szczególności, że auta nie katuje oraz, że w zimie potrafi stać "pod chmurką" przy -20*C co jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja analogiczna jak przy s63. Olej dobieramy również do użytkowania. W zasadzie 5W50 i 10W60 nadaje się do obu tych silników. M5tki z reguły są wykorzystywane intensywniej stąd rekomendacja 10W60.

 

@Hypertech

Czy w przypadku M340i 2021 tzn B58 również rekomendujecie 5W50? W instrukcji max dopuszczalny jest 5W40. Czy ten silnik nie jest zbyt ciasno spasowany, żeby lać 5W50?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej G31 tez od nowosci lano 0w30 ale w drugiej G31 (ktora byla rozwazana przy zakupie) bylo juz 5w30.


Oczywiscie lepiej 0w40, choc ja i tak 5w50

 

Z ciekawości - po co aż 5W50? To jest auto które się pojawia czasem na torze czy może masz jakieś przykre doświadczenia w BMW z olejami o wartości poniżej W50?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W mojej G31 tez od nowosci lano 0w30 ale w drugiej G31 (ktora byla rozwazana przy zakupie) bylo juz 5w30.


Oczywiscie lepiej 0w40, choc ja i tak 5w50

 

Z ciekawości - po co aż 5W50? To jest auto które się pojawia czasem na torze czy może masz jakieś przykre doświadczenia w BMW z olejami o wartości poniżej W50?

Mam doświadczenia w postaci panewek.

A dwa ze nie zaszkodzi.

U mnie codziennie wskazówka jest na czerwonym polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że nie zaszkodzi to podobno różnie bywa. Dla niektórych silnikow może być rzekomo zbyt lepki i nie docierać w trudno dostępne miejsca.


Przykładowo M340i B58 ma w instrukcji napisane, że max 5W40. O ile na drogę jest to na pewno wystarczające, nawet przy obciążaniu samochodu, o tyle na track day nie jestem przekonany. Ciekawe czy można do niego wlać 5W50 i czy olej dalej będzie docierał do wszystkich elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy raczej bardziej od temperatur i zimy. Ja też uważam, że do nawet wysilonych współczesnych wozów 5W40 w zupełności wystarcza w naszej strefie klimatycznej do "normalnych" zastosowań, czyli 200kmh na niemieckim autobahnie :o Chyba wszystkie benzyny BMW obecnie mają max 5W40 w instrukcji. W M235i B48 też mam 5W40 max. Ale 5W50 czy 10W60 to ... nie chciałbym postawić auta w zimie na -15* i poniżej na kilka godzin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oleje to bardzo skomplikowany temat dlatego laik najlepiej jak będzie stosował to co dopuszcza producent a nie popełni błędu. Jeśli silnik jest ciasno spasowany, magistrala olejowa posiada wąskie kanaliki to nie można przesadzić z lepkością oleju bo wyrządzi to więcej szkód niż korzyści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lejemy tylko to ... co jest zapisane w książce od auta ... w moim przypadku :


Wiem, że BMW nie chce lać 0W40 czy 5W40 - ale tylko dlatego, że takiego oleju nawet nie ma :) Na następnej stronie jest napisane, że 0W20 i 5W20 nie nadają się do diesli. Książkę elektroniczną dodałem sobie po VINie przez APPkę ... ale w normalnej papierowej polskiej wersji mam 1:1 to samo oczywiście


5a27271ff2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 8.10.2023 o 22:35, chapter322 napisał(a):

G30 m550i N63 czy olej 5w40 millers będzie dobry dla silnika ? Auto z USA i pod maską info aby łac olej 0w30. Proszę o konkretną odpowiedź.

Ja to bym nawet 5W50 Liqui Moly nalał 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ten olej jest absurdalnie drogi a jego parametry są praktycznie identyczne jak innych 5W40. Do tego nie ma wzmianki o spełnianiu norm BMW. To jest A3/B4 - co jeśli ten N63 ma filtr cząstek stałych? Co ma dać jego wlanie? Chyba że Twój post to reklama oleju? 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cytat

SAE Viscosity Grade 5w40

Specific Gravity @ 15°C 0.860

Kinematic Viscosity @ 100°C 13.4cSt

Kinematic Viscosity @ 40°C 79.5cSt

Viscosity Index 172

HTHS : 3.91

Pour Point °C -48

Flashpoint °C 224

Cold Crank Viscosity @ -30°C 6,600cP Maximum

TBN mg KOH / gm 10.0

Millers Oils CFS 5W40 NT+ (M7963) Racing OIl (performanceracingoils.com)

On ma być lepszy? Zwykły olej warty maks. 150 złotych za piątkę.

Edytowane przez Borsuczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Borsuczek napisał(a):

Millers Oils CFS 5W40 NT+ (M7963) Racing OIl (performanceracingoils.com)

On ma być lepszy? Zwykły olej warty maks. 150 złotych za piątkę.

Serio ?? Olej potrójne estry, baza pao i technologia nano. Jak to dla Ciebie zwykły olej to raczej nie ma sensu z Tobą w tym dyskutować. Za 150zł to możesz sobie na Orlenie kupic olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.