Skocz do zawartości

530D nie odpala!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam posiadam wielki problem ze swoim E39, mianowicie, auto cały czas jeździło w sobotę przyjechałem do pracy, po pracy ujechalem 100 metrów i auto zgasło podczas jazdy, od tej pory nie odpala. Podłączony został pod kompa... Brak błędów jakichkolwiek, kompletnie nic, auto nie odpala. Została zrobiona próba przelewowa wtrysków... Żaden wtrysk nie puszcza. (Rok temu były regenerowane wtryski jak i pompa). Parę razy zdarzyło się że auto na chwilę odpaliło ale po dodaniu gazu przy dwóch tysiącach obrotów hasło. Immo też sprawdzałem czy jest poprawnie zczytywane, również brak błędów, kod poprawny. Auto stoi u mechanika ten również nie ma pojęcia.
Opublikowano
A obroty odczytuje? Bo to brzmi jak problem z czujnikiem położenia wału.
Opublikowano
  • Autor
Sprawdzane były, obroty pokazuje, czujniki są ok
Opublikowano

To ja bym sprawdził ciśnienie paliwa. Nie będzie zaskakujące, jeśli bez paliwa nie ruszy :P


Pompa paliwa, pusto w baku?


(Nie znam się aż tak na wysokoprężnych)

Opublikowano
  • Autor
Jutro jeszcze raz kolektor będzie ściągany. Sprawdzimy zawór na pompie. Paliwa jest pół zbiornika. Paliwo pompa progowa również podaje, od filtra sprawdzane do wtryskow również dochodzi.
Opublikowano
:(
Opublikowano
  • Moderatorzy

Jeśli zawór na pompie to chociaż powinien na plaka dygnąć. Poza tym będzie błąd o krytycznie niskim ciśnieniu, raczej.


Pompa progowa bangla ?

Opublikowano
  • Autor
Na regulatorze pompy oring był taki nieciekawy, delikatnie naderwany i luźny, został wymieniony.... Niestety dalej nie odpala. Ciśnienie do odpalenia ma zamale, między 20-80, do odpalenia za mało. Ale sprawdzę jeszcze raz progową, bo wygląda na to że jednak coś może być z nią... Progowa po przeoreceniu zapłonu chodzi około półtorej minuty, raczej za długo. Wcześniej chodziła w granicach 10-15 sekund. Pojadę dziś kupić drugą...(nie kupuje najtańszych części, są spore zniżki). Jeśli to nie pomoże, to będę wyjmował pompę wysokiego. Plan ambitny żeby auto jeździło do końca tygodnia....
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam lekkie obawy o ten komputer..skoro jest takie ciśnienie na szynie, czyli go nie ma prawie to powinien być błąd :roll: ile ciśnienia jest na pompie progowej podczas próby odpalenia? Próbowałeś na plaka?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Opublikowano
  • Autor
Pompa progowa padła, jutro będę miał nową automotiv. Okazało się że pompa podczas kręcenia daje max 1.5 bara, ale mało tego paliwo cofa się spowrotem do zbiornika... Jutro też będzie nowa do baku.
Opublikowano
  • Autor
Zgasło podczas jazdy, a paliwa jest więcej niż 15L ?

 

Paliwa jest 3/4 zbiornika...

Opublikowano
Na regulatorze pompy oring był taki nieciekawy, delikatnie naderwany i luźny, został wymieniony.... Niestety dalej nie odpala. Ciśnienie do odpalenia ma zamale, między 20-80, do odpalenia za mało. Ale sprawdzę jeszcze raz progową, bo wygląda na to że jednak coś może być z nią... Progowa po przeoreceniu zapłonu chodzi około półtorej minuty, raczej za długo. Wcześniej chodziła w granicach 10-15 sekund. Pojadę dziś kupić drugą...(nie kupuje najtańszych części, są spore zniżki). Jeśli to nie pomoże, to będę wyjmował pompę wysokiego. Plan ambitny żeby auto jeździło do końca tygodnia....

 

Teraz polecam zakupić oring odporny na stały kontankt z paliwem, czyli: Viton.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.