Skocz do zawartości

problem z centralnym i "masą"


maharadza

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam problemy z centralnym zamkiem ,choc caly uklad elektryczny jest jakis lewy, poniewaz gdy jest mokkro (np.po deszczu) wtedy wszystko dziala,lusterka,centralka i mechanik mi powiedzial ze cos musi byc z "masami" i nie wiem gdzie szukac podlączenia do masy od tych urządzen ,głownie chodzi mi o centralny.Byłbym wdzieczny gdybyscie cos pomogli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główna masa jest podpięta do akumulatora, druga do miski olejowej, trzecia od pokrywy zaworów do blachy gdziekolwiek. (tak jest u mnie)

 

Ale...

 

1. Sprawdź czy nie masz przeżartego nadkola w miejscu gdzie łączy się z podłogą i czy nie leci Ci tam woda podczas jazdy, bo w zagłębieniu pod głośnikiem z lewej strony, jest umieszczony sterownik od centralnego (ale wątpię, żeby to było to bo lusterka nie mają z tym nic wspólnego)

 

2. Sprawdź czy połączenie kablowe drzwi - karoseria jest właściwe. Masz tam kupę kabli w grubej gumie. Wtyk jest zasłonięty częścią tej gumowej osłny i skrywa podsobą wtyczkę i gniazdo. Wyjmij wtyczkę (ale nie na siłę!) i sprawdź co się dzieje z połączeniem, czy przypadkiem śniedzi nie ma. To byłby już czwarty przypadek na forum...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem wyjac tą wtyczke w drzwiach ale nie mogłem,niechcialem na sile tego wyciągać lusterka działaja przy otwartych drzwiach kierowcy,jak drzwi przymykam to juz nie działają ...

co sie tyczy siłowników to musze kupic nowe,ale przy tych uniwersalnych sa zupelnie inne przewody jest ich wiecej niz wejsc w tej czarnej kostce w drzwiach od siłowników... :/ co z tym zrobic zeby te uniwersalne siłowniki działały ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze zrozumialem... jak uchylam drzwi odsłaniam kable z oslony,sciskam te dwa białe zaczepy i ciagne do siebie i niemoge jej wyciągnąc,z twojej wypowiedzi zrozumialem ze trzeba sie do tej wtyczki dostac od drugiej strony,czyli zdemontowac osłone i lewy glosnik i wypchnąc ta wtyczke,tak? o to ci chodzilo??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem wypchnąc to złącze ale nie moge :/ wykrecilem centralke,wyczyscilem ją troche ze śniedzi , probowałem te przewody w kostce ktora sie podlacza do centralki,tez przeczyscic ale nie moglem ich z tej kostki wytargac,wiec to zostawiłem.Ostatnio mi centralka chodzila bo jak otwieralem bagaznik to otwieral sie rowniez wlew paliwa,z drzwi powyjmowalem silowniki jakis czas temu,teraz po tym przeczyszczeniu centralka tylko syczy ale nie działa...i co teraz zrobic??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.