Skocz do zawartości

problem z centralnym i "masą"

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
witam, mam problemy z centralnym zamkiem ,choc caly uklad elektryczny jest jakis lewy, poniewaz gdy jest mokkro (np.po deszczu) wtedy wszystko dziala,lusterka,centralka i mechanik mi powiedzial ze cos musi byc z "masami" i nie wiem gdzie szukac podlączenia do masy od tych urządzen ,głownie chodzi mi o centralny.Byłbym wdzieczny gdybyscie cos pomogli
Opublikowano

Główna masa jest podpięta do akumulatora, druga do miski olejowej, trzecia od pokrywy zaworów do blachy gdziekolwiek. (tak jest u mnie)

 

Ale...

 

1. Sprawdź czy nie masz przeżartego nadkola w miejscu gdzie łączy się z podłogą i czy nie leci Ci tam woda podczas jazdy, bo w zagłębieniu pod głośnikiem z lewej strony, jest umieszczony sterownik od centralnego (ale wątpię, żeby to było to bo lusterka nie mają z tym nic wspólnego)

 

2. Sprawdź czy połączenie kablowe drzwi - karoseria jest właściwe. Masz tam kupę kabli w grubej gumie. Wtyk jest zasłonięty częścią tej gumowej osłny i skrywa podsobą wtyczkę i gniazdo. Wyjmij wtyczkę (ale nie na siłę!) i sprawdź co się dzieje z połączeniem, czy przypadkiem śniedzi nie ma. To byłby już czwarty przypadek na forum...

 

Pozdrawiam!

Opublikowano
  • Autor

próbowałem wyjac tą wtyczke w drzwiach ale nie mogłem,niechcialem na sile tego wyciągać lusterka działaja przy otwartych drzwiach kierowcy,jak drzwi przymykam to juz nie działają ...

co sie tyczy siłowników to musze kupic nowe,ale przy tych uniwersalnych sa zupelnie inne przewody jest ich wiecej niz wejsc w tej czarnej kostce w drzwiach od siłowników... :/ co z tym zrobic zeby te uniwersalne siłowniki działały ??????

Opublikowano
Napewno masz trafione połączenie we wtyczce od drzwi. Trochę się pomęczysz i wyjmniesz. Nie pryskaj niczym tylko oskrob i pozaciskaj piny żeńskie.
Opublikowano
  • Autor
pewnie masz racje ze te przewody sa lipne,ale za cholere nie moge wyjąc tej wtryczki!! nie wiem czy ona sie tam tak zasiedziala czy co jest,niechce za kable szarpac zeby ich nie powyrywac,macie jakies propozycje jak sie do tego dobrac ??
Opublikowano

Witam

Wtyczke wyciaga sie od strony slupka a dokladniej za nim.

Posiada ona zaczepy ktore trzeba wcisnac.

pozdrawiamZapomnialem,ze po wyjeciu wtyczki za slupkiem ,ta czesc co jest w slupku od strony drzwiwychodzi bez problemu.

Opublikowano
  • Autor
nie wiem czy dobrze zrozumialem... jak uchylam drzwi odsłaniam kable z oslony,sciskam te dwa białe zaczepy i ciagne do siebie i niemoge jej wyciągnąc,z twojej wypowiedzi zrozumialem ze trzeba sie do tej wtyczki dostac od drugiej strony,czyli zdemontowac osłone i lewy glosnik i wypchnąc ta wtyczke,tak? o to ci chodzilo??
Opublikowano
Dokladnie!Ciagniesz w obie strony!
Opublikowano
  • Autor
próbowałem wypchnąc to złącze ale nie moge :/ wykrecilem centralke,wyczyscilem ją troche ze śniedzi , probowałem te przewody w kostce ktora sie podlacza do centralki,tez przeczyscic ale nie moglem ich z tej kostki wytargac,wiec to zostawiłem.Ostatnio mi centralka chodzila bo jak otwieralem bagaznik to otwieral sie rowniez wlew paliwa,z drzwi powyjmowalem silowniki jakis czas temu,teraz po tym przeczyszczeniu centralka tylko syczy ale nie działa...i co teraz zrobic??

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.