Skocz do zawartości

535D problem po wywaleniu DPF


goral101

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o jakieś rady...


W tamtym tygodniu zdecydowałem usunąć dpf. W poniedziałek zapaliła się kontrolka silnika z komunikatem

"Podwyższona emisja zanieczyszczeń". Samochód zaczął mocno dymic stracił na mocy. Zadzwoniłem więc tam gdzie robiłem dpf i kazali przyjechać. Dzisiaj dzwonią że nie wiedzą co to jest i rozkładają ręce.

Bardzo proszę o radę ew gdzie mogę podjechać z problemem w Trójmieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o jakieś rady...


W tamtym tygodniu zdecydowałem usunąć dpf. W poniedziałek zapaliła się kontrolka silnika z komunikatem

"Podwyższona emisja zanieczyszczeń". Samochód zaczął mocno dymic stracił na mocy. Zadzwoniłem więc tam gdzie robiłem dpf i kazali przyjechać. Dzisiaj dzwonią że nie wiedzą co to jest i rozkładają ręce.

Bardzo proszę o radę ew gdzie mogę podjechać z problemem w Trójmieście

Możesz mieć problem z egr, poszukaj tematów z tym związanych, wszystko jest opisane co trzeba zrobić, sprawdzić. Takich przypadków jak twój było mnóstwo, sam to przerabiałem :D

852c2d3fdc685c61m.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGR jest ok, przepustnica i przepływomierz też. Jest podejrzenie któryś wtrysk jest przyczyną. To może być dobry trop?


Ogólnie na tą chwilę problem jest tego typu że po dodaniu gazu samochód jest zamulony, dopiero po 4-7 sek wkreca się na obroty i idzie normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli egr jest na swoim miejscu to przede wszystkim wężyki podciśnień do sprawdzenia jak i sam zaworek sterujący egr. Zakładam, że dpf został programowo usunięty poprawnie (choć skoro szpece rozkładają ręce to zaczynam wątpić). Zacznij jednak od podciśnień. U mnie sparciałe wężyki powodowały błąd emisji spalin.

Pozdrawiam!

Im wolniej jadę, tym dłużej mnie widać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.