Skocz do zawartości

BMW M140iX felgi i opony na zimę


Adam_m140

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,


Drodzy forumowicze proszę o doradzenie mi co zakupić na zimę do BMW M140 xdrive. Miałem brać na allegro felgi oryginalne przód 8 calix18 tył 8.5cali 18 tak jak mam u siebie, lecz aby znaleźć zimówkę w rozmiarze 245 35 18 graniczy z cudem. Dlatego tu moje pytanie czy mogę założyć na wszystkie osie np. 7.5 calowe felgi lub np. 7J 17 przy napędzie na 4x4 nie będzie DTC wariować ?

Druga sprawa, posiadam czujniki powietrza w kołach w drugim zestawie felg jak będą inne muszę jechać do serwisu aby je przeprogramowali czy komputer wykryje sam drugą parę ?


Pozdrawiam serdecznie

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Czujniki wykryje sam jeśli będą odpowiednie.

205 trochę wąsko jak na tyle mocy moim zdaniem.

Jeśli obwód wszystkich kol będzie się zgadzał to nie będzie żadnych problemów z xdrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu https://www.willtheyfit.com/index.php?width=225&aspect=45&diameter=17&wheelwidth=7&offset=50&width2=255&aspect2=50&wheel_size=19&wheel_width=8-5&offset2=35 możesz sprawdzić jak będzie leżała opona do felgi i jak to wygląda względem poprzednich.

BTW, jaki masz teraz model felg, bo ciężko mi znaleźć ori 18” w szerokości 8 i 8,5 do „1”?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty gadają w tym BMW. Każda 17” z oznaczeniem M wchodzi na duże hample. Ja nam takie: https://www.alloywheelsdirect.net/bmw_alloy_wheels/1_series_f21_alloys/17_bmw_383m_wheel_4398 , ale też jest problem z oponami zimowymi... :duh:

 

No właśnie to jest dziwny temat, Oficjalnie nie da się (a raczej nie dało) skonfigurować żadnych 17" felg w jedynce przy hamulcach M (w M140i chyba były tylko 18 do wyboru). W realoemie czy sklepach BMW przy każdych felgach 17" też jest wykluczenie <>. Owszem, felgi na styk wchodzą, tylko wtedy jest spore ryzyko że jak się śmieci albo sól dostaną w szparę między zacisk i felgę to mogą narobić niezłego bałaganu.


Swoją drogą te felgi to autor raczej ma 7,5J z przodu i 8J z tyłu, a nie 8 i 8,5. No i jak koledzy pisali do M140i to lepiej jednak opony 225(polecam Dunlopy 4D), zresztą trudniej felgę uszkodzić przy 7,5J w tych 380, bo seryjnie dają tam chyba 205 na zimę i rant jest prawie na wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.