Skocz do zawartości

Biały dym, brak mocy M47


adec

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Przejrzałem kilka tematów i nie znalazłem odpowiedzi. Mianowicie jadąc autostradą uslyszałem głośny świst po czym auto zaczęło dymić na biało i straciło moc, dojechałem jakoś do domu, przejrzałem auto i nie widać nigdzie wycieku, zdjąłem EGR i dolot pełno oleju lub ropy, w każdym razie wszystko mokre ... Auto to E91 320D M47 z 2006 roku bez DPF fabrycznie. Przebieg 300000 km.

Co może być przyczyną ? Dodam że mocno zaczęło ubywać oleju ale płyn chłodniczy ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź turbo w pierwszej kolejności. I w miarę możliwości szybko lub nie używaj auta jeśli nie będzie potrzeby. Znajomy miał to samo, jechał po mieście i nagle coś Duplo, turbo zyglo olejem i zaciaglo do silnika, dostał samozaplonu i amba. Nic wtedy nie zrobisz, żadne próby zgaszeniu czy zdlawienia silnika na nic. Nie mam na celu Cię straszyć, tylko sprawdź turbo. Zdejmij przewód i może tak na sucho z góry coś zobaczysz :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega napisał...

Miałem to samo tylko na szczęśie bez samozapłonu.Na bank turbo ale pewnie już do tego doszedłeś.Katygorycznie odradzam jazdę.Zdejmujesz rurę powietrza co idzie do turbiny i poruszaj palcem wirnik u mnie się się ruszał (góra dół ) a nie powinien.

Kiedys gdzieś czytałem ,że jak padnie turbina podczas jazdy i zapłon złapie olej to jaknajszybciej postaraj sie to "zduśić" czyli zatrzymujesz się i wrzucasz najwiekszy bieg.Niestety są przypadki że sprzęgło nie wytrzymuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przede wszystkim w przypadku tego turba zależy Ci na warsztacie który będzie wiedział co robi. Żeby wyregulować nastawnik potrzebny jest przyrząd elektroniczny a nie podciśnieniowy. Do tego sama turbina nie chodzi dobrze na tanich chińskich wkładach.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia mogę Ci polecić Perun Turbo w Warszawie. Można wysyłkowa tak jak ja. Wysyłasz im swoje turbo z twoimi danymi do wysyłki i co chcesz robić z turbina. Max 3 dni i turbo jest u ciebie. Ja robiłem w kwietniu i wszystko śmiga super. Jeśli trzeba będzie robić całe turbo razem z elektryka to 1400zl,a jeśli cały środek to 1000zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.