Skocz do zawartości

[N53B30] problem rozwiązany-błąd reg.składu mieszanki


piotr_rosinski

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Może komuś się przyda ta informacja.

Moje N53B30 zaczeło szarpać,szczególnie z niskich obrotów, kręcił do 5tyś z problemami, paliwa spalał nieziemskie ilości.

Postanowiłem zrobić diagnoze Inpą a tam armagedon. Od czegoś trzeba było zacząć. Priorytetową sprawą była wymiana Noxa, który był padnięty.

Po wymianie, adaptacji Noxa na Iscie i usunięciu starej adaptacji w Inpie i zaadaptowaniu na nowo, moje N53B30 wróciło do optymalnej kondycji. W spalaniu kolosalna różnica a co najważniejsze można już swobodnie deptać pedał gazu bez szarpnięć

Edytowane przez piotr_rosinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższy przypadek opisuje problem kiedy silnik szarpie, dławi się z niskich obrotów na ciepło a na zimnym silniku jest "wszystko dobrze".

Kody błędów przy danej sytuacji: 30EA ,2A2C,2AB,29E1(mogą również pojawiać się błędy od sond)

Inpa: ../F5/Shift+F2/F1 oraz ../F9/Shift+F3/F1

Menu Noxa - ppm we wszystkich pozycjach wskazuje 0

Wtedy jest 100% pewność ze Nox jest padnięty. Zdecydowałem się na wymiane. Ja kupiłem nowy. Nox jest mało żywotny. Jezeli sprzedawca da wam dane z Inpy(co graniczy z cudem) ze jest sprawny wtedy można zaryzykować...ale kto daje wykres z Inpy???Są alternatywy usunięcia go odpowiednim oprogramowanie ale osobiście nigdy bym się na to nie zgodził. Może ktoś z was zaryzykuje i podzieli się tą wiedzą.

Ceny:

nowy Nox okolo 1500zł

używka około 400zł

Usunięcie oprogramowaniem 300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam NOXem kupiony z tej strony od ponad miesiąca, koszt nieco niższy niż ori NOx (chociaż i tak tanio to co pokazałeś, ori w sklepie kosztuje 2050 zł) i przede wszystkim rozwiązuje problem raz na zawsze. W Twoim przypadku, szczególnie jeśli przebieg zbliża się do 120,000 km, to katalizator NOx w końcu padnie i wyświetli błąd, że katalizator jest już przestarzały - tego błędu już nie wykasujesz. I wówczas o ile nie wymieniasz kata (8150 zł ori), to Twój wydatek na nową sondę NOx idzie w błoto. Zresztą, nawet w obecnej konfiguracji, katalizator NOx nie ma już za dobrej sprawności, więc jego oczyszczanie zamiast tak jak w nowym (co 50-55s), następuje znacznie częściej, co 15-20s. Każde takie częstsze wypalanie to dodatkowa dawka paliwa, więc i tak nie osiągniesz tak dobrego spalania jakbyś mógł. NOXem rozwiązuje i ten problem, wypalanie następuje możliwie najrzadziej.


Póki co jestem zadowolony, auto ma dobre osiągi i wyraźnie niższe spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze ale nikt z was nie trafił bo też kupiłem Noxem i też go polecam. Z bimmerprofs tez korzystałem ale nie o to chodzi w tym poście tylko o rozwiązanie problemu. Uwierzcie zeby zebrać na forum informacje na ten temat to sa dni studiowania i nic konkretnego nie można znaleść.Szczerze gdybym nie odwiedził strony Bimmerprofs to do dzisiaj bym tego problemu nie rozwiązał albo inaczej rozwiązałbym ale przy okazji wydałbym przynajmnie 3 razy wiecej pieniedzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Napisałeś, że kupiłeś NOX, a nie NOXem a to całkiem co innego. :mrgreen:


Nowy NOX BMW w serwisie kosztuje ~2100zł, po za serwisem różnie ale teraz można kupić za ~1500zł.


NOXem 359E z przesyłką - wychodzi ~1600zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze ale nikt z was nie trafił bo też kupiłem Noxem i też go polecam. Z bimmerprofs tez korzystałem ale nie o to chodzi w tym poście tylko o rozwiązanie problemu. Uwierzcie zeby zebrać na forum informacje na ten temat to sa dni studiowania i nic konkretnego nie można znaleść.Szczerze gdybym nie odwiedził strony Bimmerprofs to do dzisiaj bym tego problemu nie rozwiązał albo inaczej rozwiązałbym ale przy okazji wydałbym przynajmnie 3 razy wiecej pieniedzy

 

Zgadza się, brakuje info o N43/N53, aż jestem w szoku, że istnieje taka strona, gdzie ilość informacji o relatywnie mało popularnych silnikach jest tak ogromna. Też studiowałem setki godzin.


Ja kupowałem NOXem 130 za €339 (bez tej szybkiej przesyłki, i tak dotarło w tydzień), czyli 1462 zł + 20 zł montaż u mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.