Skocz do zawartości

CarPlay - najtańsza opcja dorzucenia


h1dd

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Jakiś czas temu stwierdziłem, że chciałbym mieć w swoim aucie CarPlay - niestety moje auto to F31 z 2014 r. i NBT, więc tak naprawdę są tylko 3 sposoby żeby to zrobić:


- wymiana NBT na NBT EVO id5

- instalacja ekranu Android

- zakup interfejsu dorzucanego miedzy nawigacje a wyswietlacz


Pierwsza opcja to koszt około 4-5k zł, druga opcja to koszt 2,5-3k zł, a trzecia.. no właśnie.


W trzeciej opcji występuje kilka producentów / importerów, np. Unichip, Unique AD, producenci bezpośrednio z chińskiego portalu, który każdy zna. Dwie pierwsze to koszt zakupu za około 1,5-2 tys. zł co nadal wydaje się dosyć sporym zakupem. Unichip wymaga też zewnętrznego mikrofonu, a Unique AD oferuje korzystanie z wbudowanego mikrofonu. Ja natomiast zdecydowałem się na zakup bezpośrednio z chin, producenta Carlinkit. Z wykorzystaniem jakiegoś tam kuponu na 5$ wyszło razem 917 zł - z dostawą. Sprzedawca od razu wysyła jako gift, poszło bez cła. Co ciekawe, zamówiłem w piątek, a w poniedziałek paczka była u mnie!


Założenie jest dosyć proste, wszystko plug n play, ale dla mnie stresujące byłoby zdejmowanie plastików, żeby nie połamać, więc pojechałem do zaprzyjaźnionego serwisu, który zrobił to w cenie 100 zł. Po włączeniu musiałem zrobić update (z pendrive). Wszystko działało od razu, bez żadnego problemu. Na youtube jest pełno filmów jak to założyć.


Wnioski po 2 tygodniach użytkowania

Plusy:

- nie zacina się, nie wiesza

- bardzo proste i intuicyjny przełączanie między menu BMW a Carplay

- bardzo proste i intuicyjne zarządzenie menu Carplay zarówno poprzez pokrętło jak i z kierownicy

- wszystko działa bardzo szybko, ale warunkiem jest korzystanie z dobrej jakości kabla lighting (najlepiej oryginał)

- urządzenie bez problemu korzysta z wbudowanego mikrofonu, rozmowy mają lepszą jakość niż przez BT


Minusy:

- kolory dosyć blade, może tylko moje subiektywne wrażenie

- działa na pełnym ekranie, ale rozdzielczość jest dobra, ale oryginał BMW ma lepsza rozdziałkę, nie przeszkadza to w użytkowaniu. Możliwe, że poprawią to poprzez update.


Podsumowując, w cenie 1 000 zł ze wszystkim można sobie wrzucić Carplay do auta, wszystko działa, nie zacina się, nie wiesza. Carplay spowodował, że nie używam prawie w ogóle menu BMW.


Gdyby koś miał pytania - służę pomocą. Przekopałem się przez różne tematy dotyczące dorzucenia Carplaya ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi co najlepiej zrobić, stąd pomysł na stworzenie tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam f34 z początku 2014 ale niestety jeszcze CIC, da radę podłączy to coś pod cic ? Daj na pw lub tutaj link gdzie to kupiłeś.

 

Tak da radę podłączyć pod CIC, jedyny warunek to auta od 2014 r. wzwyż


Wysłałem link na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.