Skocz do zawartości

E92 n53 330i se szarpie I wskakuje blad


Thuger

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
pompy CR głównie zacierają się w dieslach, ale w N53 i N43 już też widziałem przypadki, rzadkie, ale są.. jak to gdzie - w ASO ;-)

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Pompa się zaciera bo jest smarowania paliwem a jak ktoś cały czas jeździ na rezerwie do tego syf z baku to wiadomo

Jak ktoś wie jak skonstruowany jest bak i pompa, to o żadnym syfie mówił nie będzie. Jeśli już to bąble powietrza.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koles ktory regeneruje te pompy wysyla pompe zeby sprawdzic na podmianke i jezeli sie okaze ze to nie pompa to mozna mu odeslac. Ziomek nie badz taki madry bo nie sztuka jest wydac 3500zl zeby sie pozniej okazalo ze to nie wina pompy wiec skoncz komentarze tego typu. nie wypowiadaj sie i tyle. Sam pisales ze wszystkie pompy w aso sa regenerowane a teraz pierlisz glupoty ze kogos nie stac. Nie wiesz czym sie zajmuje i ile zarabiam to nie komentuj glupio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To się nie żal przez 4 strony tematu gdzie ode mnie odpowiedz dostałeś na pierwszej.. Ok już nie odpowiem, marnuje tylko swój czas na kogoś takiego jak ty Januszku

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie przeczysz, co to za choroba psychiczna jest? raz mowisz ze w salonach sa regenerowane a raz ze trzeba kupic z salonu bo regenerowana to cos zlego. Ta choroba to chyba rozdwojenie jazni? znow prowokujesz.. W zeby powinienes dostac za obrazanie ale przez forum sie niestety nie da. Nie rozumiem takiego podejscia, bo jak ktos nie kupuje z aso to jest gorszy i Januszuje Buhaha Walni sie w w leb :mad2: Mialem juz kupic z salonu ale znalazlem te regenerowane i w sumie to na bazie tego co Ty napisales wybralem regenerowana Januszu doradzania..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie.. regenerowana to nic złego, gdzieś tak napisałem? To poproszę cytat. Kwestia gdzie jest regenerowane. Tu niestety nic nie jest napisane. Proszę przytoczyć cytaty bo ktoś inny ma tu chyba rozdwojenie jaźni.. W zęby? Zapraszam na PW, podam adres.


Ktoś cię obraził? Jak nazywa się ta choroba? Schizofrenia paranoidalna?

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam przytaczac? Jak napisales ze ktos naprawia ale nie wiesz dokladnie kto i ze w kazdym aso sprzedaja AT pompy czyli regenerowane?? |Po prostu znalazlem tego typa co to regeneruje i daje rok gwarancji. A adres mi wyslij na priv jak chcesz w zeby dostac za nazywanie mnie Januszem bo sobie qrwa wypraszam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Za to ty możesz wyzywać wszystkich :duh: :mad2:



Tak, w ASO są regenerowane, ale dają dwa lata gwarancji i jest to jakaś jedna firma na całą PL robi. Tutaj to tak na prawdę może być ten sam czort co z eBaya i aliexpress, ciężko stwierdzić, gdzie nawet siedziby firmy nie ma podanej..

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis po wymianie pompy wysokiego Cisnienia wywalilo mi 4 nowe bledy

002c3e, 0030da, 00a6cf, 003073.

samochod jezdzi ale przerywa na niskich obrotach..wydaje sie jakby mial mniej mocy niz powinien..

Znacie jakiegos dobrego mechanika kolo Opola albo Czestochowy? Zjechalem juz do Polski i chce naprawic ten samochod.. moge podjechac do 100km

Q2VhgGt.jpg

ePG9Eg6.jpg

EmK1UHm.jpg

bPUpMQF.jpg

dXA6xHl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2c3e błąd sondy lambda przed katem

30da oznacza uszkodzona sondę nox

A6cf czujnik auc

3073 za wiele nie ma info, ale związane z gubię iem zapłonu.

Genaralnie zajmij się nox, jak wali błędami to najlepiej wykoduj bo nowa sonda za 2100 potrafi zdechnac po 3 miesiacach

Diagnoza n53/n43 info pw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wywalilo misfire na 4 cylindrze, wreszcie skminilem jak dziala ta ista i udalo mi sie zresetowac adaptacje i narazie jezdzi ok, obroty sie uspokoily. zobaczymy kolejne pare dni, wczesniej co kasowanie bledow lapal nowe podczas odpalania, nie podaczas jazdy jak juz byl rozgrzany.. wyglada tak jakby cos sie przy odpalaniu dzialo..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem według ich instrukcji ale w ostatnich dwóch fazach adaptacji pierwsze dwie kolumny od sond za i przed kolektorem nic nie pokazują.. Samochod pokazuje błędy misfire, nox sensor I nitrogen sensor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skozystalem z bimmerprofs online diagnose i koles mi odpisal ze to nie pompa byla winna tylko wtryski i nie potrzebnie pompe wymienialem.. juz nie kumam w ogole. :mad2: a pompe wymienilem i jest duzo lepiej, czasem na wolnych obrotach albo jak sie jedzie z nisko predkoscia obrotowa to lapie misfire i problem z noxem.. choc od wczoraj sie uspokoilo. troche jakby klekotalo tez przez chwile jakby ze skrzynie biegow albo z korbowodu, ale klekotanie ustaje albo nie klekocze nie wiem od czego to zalezy.kurde dalbym ten samochod do kogos kto sie naprawde zna ale nie znam nikogo takiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.