Skocz do zawartości

E39 530d 240hp 600nm jaka skrzynia?


Waszka89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie pytanie o to jaka skrzynie automatyczna mozna ewentualnie podmienic z oryginalnym GM?

Niedawno zaczalem podnosic moc w mojej e39, ktora na hamowni wyplula 240hp 600nm po czym zaczely sie typowe objawy umeczenia tych automatow... potrafi szarpnac przy zmianie biegu itp...

Gdzies kiedys ktos mi mowil ze mozna dopasowac od 540, ale nie moge znalezc zadnych informacji co i jak.

Bardzo mi zalezy zeby pozostal automat i zdaje sobie sprawe ze przerobienie na manual rozwiazaloby moj problem ale wczesniej chcialbym wykluczyc wszelkie inne mozliwosci.

Producent oryginalnej skrzyni podaje ze te skrzynie wytrzymuje do 340nm(GM) znalazlem tez info o skrzyniach ZF ktore podobno byly tu pakowane ale nigdzie nie moge znalezc takiej na sprzedaz...

Bede bardzo wdzieczny za wszelka pomoc.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies kiedys ktos mi mowil ze mozna dopasowac od 540, ale nie moge znalezc zadnych informacji co i jak.

Gdzieś kiedyś może i czytałeś, ale nie wiem w jakim stopniu to pomoże - 5HP24 w mojej ma 440 Nm max o ile pamiętam.


5HP30 ma 560 Nm max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam z innego postu:

Ja znalazlem YP, czyli skrzynia A5S390R YP . OK, tyle ze malo info jest pod tym symblem BMW. Poszedlem tropem i dowiedzialem sie (net), ze w GM funcjonuje jako 5L50E. Jezeli masz skrzynie A5S 360R masz skrzynie GM 5L40E . Nie interesowalem sie roznicami pomiedzy "WG,W,ZM" a YP ale znalazlem znaczace info:


A5S360R /5L40E ma wytrzymalosc ograniczona softem w celu ochrony 1,2,3 do 340 NM

A5S390R/5L50E -------------------------------------------------------------------- do 420 NM

A5S390R/5L50E YP ma podniesiona wytrzymalosc do 500NM


Jeszczenie sprawdzalem w katalogu, ale sugeruja ze roznica lezy po stronie konwertera.


5. Skrzynia automatyzna 5L50E jest w US bardzo chwaloa skrzynia, ktora stosoana jest przez GM w Cadillac XLR (M22) Cadillac SRX (MV3/M22) Northstar V-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.