Skocz do zawartości

318i problem z wkręceniem się na obroty


kriss2019

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedz jak ?

Czterech mechaników (wymieniaczy) chciało mi wymieniać świece ,przewody ,cewki, czujnik wału ,czujnik wałka ,sondę, wstawiać emulator sondy, czujnik temperatury, przepustnicę , przepływomierz, krokowy i jeszcze parę innych drobiazgów.

Sondy wydają się sprawne. Katalizator też chcieli mi przewiercić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napraw wymien czujniki spalania stukowego moze pierdola wtyczka kabel itp..Sonda jaki ma dokladnie blad wklej go ale tylko jak bedziesz na benzynie bo na lpg pewnie nie dziala i juz.Albo zmien mechanika.Pozatym zawsze mozesz sie dogadac i jak twierdzi ze to wszystko trzeba wymienic to spisz umowe pojezdzij tydzien i jak bedzie dobrze zaplac jak nie to jego ryzyko .Problem z glowy,,Dzialaj fizycznie nie psychicznie..Jak dla mnie to masz kata zapchanego i moze czujniki lapia blad ale bez sprawdzenia naprawy itp..to nic nie wyjdzie .Od czegos rzeba zaczac.I pytanie auto ma moc czy srednio. Edytowane przez jazdaprzemo
Bylo N42B20 rozum wrocil jest M54 /cisza i spokoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś "Po prostu napraw zeby bledu nie bylo i juz.." napisz proszę jak naprawić -uwierz mi ,że chciałbym to zrobić.

Co mam wymienić oba czujniki (wiesz jakie są ceny tych czujników ?) , skoro teoretycznie ludzie ,którzy robią w tym fachu mówią,że to jest praktycznie nieprawdopodobne ,że oba naraz uległy awarii. Ja nie wiem,nie znam się na tym -jesteś pierwszą osobą ,która zaleca ich wymianę. Jeśli jeszcze ktoś potwierdzi to cóż jak trzeba to trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj mi ostatnie 7 vinu.Nie zalecam wymiany a diagnoze tych czujnikow bo trzeba sprawdzic co sie dzieje a nie ze niemozliwe,

skoro teoretycznie ludzie ,którzy robią w tym fachu mówią,że to jest praktycznie nieprawdopodobne ,że oba naraz uległy awarii to maja taka wiedze i nie umieja ci naprawic auta /no chyba ze tylko czytaja moze zamiast na uczelnie pojedz do mechanika.

Bylo N42B20 rozum wrocil jest M54 /cisza i spokoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I okazuje sie ze moze byc taki blad bo czujniki sa spiete razem bo maja jedna wtyczke to raz kosztuja 200zl .Nie widze dokladnie nr bledu od sondy.Mam nadzieje ze sprawdziles czy nie ma jakis nieszczelnosci w dolocie.
Bylo N42B20 rozum wrocil jest M54 /cisza i spokoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak sprawdz te wtyczke od sensorow sprawdz czy nie ciagnie lewego powietrza,Sprawdz filr powietrza przeplywomierz cos poradzimy ale jesli nie masz pojecia o tym to niestety auto do jakiegos mechaniora.
Bylo N42B20 rozum wrocil jest M54 /cisza i spokoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone było wizualnie i pryskał jakimś specyfikiem po silniku - wykryte było jedno pęknięcie węża (załatał taśmą samowulkanizującą i na to izolacyjną,docelowo kazał wymienić węża)

A możesz mi podać numer tego czujnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K. super!

Filtr powietrza wymieniony,przepływomierz podobno sprawny (był odłączany ,sprawdzane jak pracuje po odłączeniu i czyszczony preparatem do przepływek)

To sprawdzę (tzn. podjadę do jakiegoś "mechanika" ,żeby sprawdził te czujniki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byl jeden pekniety to pewnie jeszcze inne tez sie znajda weze to grosze samemu mozna to powymieniac i zanim wymienisz cos sprawdz tak samo ten czujnik 13 62 7 568 422 wtyczka kabelki itp.ok lece do loza bo juz troche z sil opadlem pozdro.
Bylo N42B20 rozum wrocil jest M54 /cisza i spokoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze cie zero pomyslow wymontuj pojdz do sklepu motor moze cos ci dobiora jakis zlom samochodowy takich gumowych przewodow jest pelno nie musi byc ori. zawsze cos sie dopasuje trzeba zaczac myslec HELLO?
Bylo N42B20 rozum wrocil jest M54 /cisza i spokoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No daj spokój... to ,że nie jestem mechanikiem to nie znaczy ,że nie myślę. Nie jestem desperatem ,żeby za kawałek gumowego węża płacić 150 zł. Jak za dużo staram się myśleć to piszesz , żeby nie kombinować :wink:


Byłem u mechanika ma mi dać znać kiedy mogę podjechać na sprawdzenie tych czujników. A propos myślenia to proszę wyprowadź mnie z błędu: jest coś nie tak z mieszanką paliwowo-powietrzną dlatego mam problem z ruszeniem (dusi go) , 'kotin44' napisał,że widać problem w mieszance w następstwie tego pojawia się błąd spalania stukowego, błąd systemu dostawy paliwa i błąd lambdy - to taka teoria po (właśnie) przemyśleniu i zebranych informacjach. Twoja teoria (nie twierdzę,że zła -absolutnie) jest taka,żeby sprawdzić czujniki ,czyli niesprawne/źle działające czujniki powodują problemy ze startem samochodu i co i błędy dostarczania paliwa i lambdy ?

No to o.k. (ja dla świętego spokoju sprawdzę te czujniki bo to koszt nie duży , zakupu to już inna bajka) Zapraszam wszystkich do dyskusji. Ważne ,że temat się ruszył to i może problem się rozwiąże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK poczekamy na diagnoze mechaniora bedzie dobrze.Po prostu jestem ostatnio oslabiony mechanikami.Nie uwazam sie za jakiegos super mechaniora ale ludzie nie zastanawiaja sie tylko wymieniaja zreszta dzisiaj robilem auto gdzie byl blad kata wymienili gosciowi kata sady.I dalej blad ale nie pomysleli ze swiece padniete byly i po ich wymianie jest wszystko ok dodam ze zamontowalem starego kata i stare sady bledu ani sladu i czasami oslabiony jestem tokiem rozumowania niektorych znawcow.Jeszcze raz ja nie uwazam sie za speca po prostu staram sie analizowac co jest przyczyna a nie wymieniac nikt nie jest doskonaly pozdrawiam.
Bylo N42B20 rozum wrocil jest M54 /cisza i spokoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Niech Ci zmierzy sonde bo bład dotyczy braku sygnalu - tym tropem tez warto iść co kolega podpowiedzial a dla Ciebie kazda wskazówka jest wazna i moze pomóc rozwiązać problem...

Nie wiem czemu ale nie moge pobrać filmiku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego 'jazdaprzemo' zwracam honor - naprawdę nie bardzo wierzyłem. Wymieniłem (tzn. mechanik) czujnik stukowy (kabelki przy wtyczce były uszkodzone) i wszystko gra tak jak powinno! :D

Szacun ,no i co da się pomóc ? No da jak ktoś ma wiedzę i chęci -jeszcze raz dzięki 'kotin44' i przede wszystkim 'jazdaprzemo' :D :!:


https://zapodaj.net/1ee272bf1a79f.jpg.html

na fotce uszkodzony czujnik i wymieniony wąż ,który oryginalnie kosztuje 150 zł !!! Ja kupiłem czujnik od mechanika za 30zł i węża z serwisu internetowego za 35zł z przesyłką.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.