Skocz do zawartości

Winkfp NFS error 211 code 2086 Signature check failed


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie borykam się z problemem po aktualizacji sterownika GWS w e60. Cała aktualizacja przebiegała poprawnie. Gdy pasek aktualizacji załadował się na 100% zamiast okienka "update ok" było okienko z błędem 211 a dokładnie to :


[

Signature check failed 10FLASH, NG_SIGNATUR_PRUEFEN (Programm): ERROR_FLASH_SIGNATURE_CHECK


[

[


[

[


https://drive.google.com/open?id=1sjmp12yVzJx_esZIzHAOAb9taLRtGETG


Próbowałem jeszcze poprawić NFS, kończy się takim samym efektem.


Ista P tez sobie nie radzi, po nie udanych update nią zostaje tylko wskazówka - global vehicle communication coapi 2086 - nieprawidłowe sprawdzenie sygnatury, a w raporcie informacja - GWS status programowania osiągnął wartość 12. Nie udało sie zidentyfikować sterownika.


Ista D moduł GWS ma kolor niebieski i opis - aktualizacja przerwana


a


w tool 32 we flash programmier status lesen - program niedostępny lub niekompletny


Teraz jak to zrobić aby auto jeździło bo jak na razie odpala, ale nie da się jeździć ze względu na to, że biegów nie można załączyć :)


Programowanie sterownika było wykonywane na zasilaczu oraz na podłączeniu do drugiego auta. Winkfp skonfigurowany tak jak powinien, na 1 1 i bez fast baudrate. Wszystko robione na kablu k+dcan USB.


Zaraz będzie komentarz, że trzeba przez icom, ale chce doprowadzić temat jak to zrobić po usb bo się da . W USA jak mają ten problem to ogarniają go kablem właśnie k+dcan USB który jest modyfikowany i sprzedawany przez użytkownika forum. Po tej modyfikacji nawet ccc, mulfy i inne nim programują bez żadnych błędów i problemów.

Może ktoś się orientuje na czym dokładnie polega modyfikacja kabla? Wiem, że programują po swojemu płytkę pcb fejsa...

Edytowane przez makaron87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CCC i mulf powiadasz :mad2:

 

haha no właśnie w stanach takie rzeczy potrafia dlatego pytam na czym ta przeróbka polega, wiem tyle, że programują po swojemu płytkę fejsa... wtedy niby mogą walić cały samochód po USB, a nawet skraca czas programowania - widziałem screeny z programowania i co piszą. Ich lekarstwo na error 211 w winkfp i inne problemy to właśnie ten fejs na usb...



gk tds, jeszcze walnij głową na to, że po tuningu kabla usb nie zgrasz mapy i nie zarzucisz chipsa?! :lol:

Edytowane przez makaron87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podpowie ktoś o co chodzi z tymi ustawieniami winkfp? Czy są one dobrze ustawione do aktualizacji kablem k+dcan na Windows 7 64bit?56c54441713e7baddd164e412a0d6185.jpg



Majek23

 

pozamieniaj te 0 0 na 1 1 i będzie dobrze :cool2: i nie wal nim tego czego w europie po usb zwykłym fejsem się nie robi :D

Edytowane przez makaron87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
CCC i mulf powiadasz :mad2:

 

haha no właśnie w stanach takie rzeczy potrafia dlatego pytam na czym ta przeróbka polega, wiem tyle, że programują po swojemu płytkę fejsa... wtedy niby mogą walić cały samochód po USB, a nawet skraca czas programowania - widziałem screeny z programowania i co piszą. Ich lekarstwo na error 211 w winkfp i inne problemy to właśnie ten fejs na usb...



gk tds, jeszcze walnij głową na to, że po tuningu kabla usb nie zgrasz mapy i nie zarzucisz chipsa?! :lol:

:duh: :mad2: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CCC i mulf powiadasz :mad2:

 

haha no właśnie w stanach takie rzeczy potrafia dlatego pytam na czym ta przeróbka polega, wiem tyle, że programują po swojemu płytkę fejsa... wtedy niby mogą walić cały samochód po USB, a nawet skraca czas programowania - widziałem screeny z programowania i co piszą. Ich lekarstwo na error 211 w winkfp i inne problemy to właśnie ten fejs na usb...



gk tds, jeszcze walnij głową na to, że po tuningu kabla usb nie zgrasz mapy i nie zarzucisz chipsa?! :lol:

:duh: :mad2: :mad2:

 

masz i się ucz... myślisz, że dużo wiesz, a tak naprawdę dużo jeszcze nie wiesz wiec nie wal głowa tylko czytaj a nie zaśmiecasz forum jak gimbus nic nie wnosząc do tematu emotikonami


https://e46forum.pl/przerobka-kabla-kdcan-na-kabel-do-chiptuningu-19069 :!:


https://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=1368214 :!:



Kocham takich januszy :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

I co tymi linkami dowiodłeś?Jakiś mega drut.Zainwestuj w odpowidni sprzęt,a jak nie stać oddaj auto osobie która ma sprzęt i odpowiednią wiedzę.

Lubię takich mega januszy.

Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co tymi linkami dowiodłeś?Jakiś mega drut.Zainwestuj w odpowidni sprzęt,a jak nie stać oddaj auto osobie która ma sprzęt i odpowiednią wiedzę.

Lubię takich mega januszy.

Tyle w temacie.

 

ooo w końcu coś napisałeś bez emotikonek, tylko widać ze nie czytasz ze zrozumieniem. Jakbym chciał kupić icoma to bym kupił i napisałem, że nie oczekuje takich odpowiedzi bo to droga na skróty dla mnie w tym przypadku bo można i robią to ludzie po USB. W tym temacie chcę zebrać dla siebie i dla innych wiedzę i informację co i jak zrobić aby dało się po USB, bez icoma. Jak będę chciał to kiwnę palcem i mam icoma, ale nie o to tu chodzi.

W domu mam 3 auta pod ręką i mogę sobie na to pozwolić żeby jedno stało w garażu na testy i poświęcić sie tematowi...


a linkami dowiodłem dla innych aby pokazać im jak tacy jak Ty pewni siebie są w błędzie którzy trzymają się stereotypów i według Ciebie "się nie da" To były tylko dwa linki, a takich tematów jest o wiele więcej gdzię kabel USB od BimmerGeeks jest receptą na problemy bez icoma... więc dlaczego w europie tego nie robić jak tam?

Z chipsami też uważasz, że się nie da? podesłać w polskich stron jeszcze parę linków? jak pobierają, modyfikują i wrzucają ponownie zmodyfikowane mapy? ale przecież się nie da haha, a ja sobie coś ubzdurałem i stosuję czarna magię...


Ty lubisz, a ja KOcham :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.