Skocz do zawartości

Drgania rezonans f11


romty1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam

Podłączę się do tematu dziwnego rezonansu ,,terkotania’’

Problem jest na zimnym silniku podczas hamowania i zatrzymaniu prawie pojazdu słychać ,,warkot” coś w tym stylu, odgłos dobiega z okolic silnika.., Jak rozgrzeje się auto ustaje ten dźwięk podczas hamowania

Co to może być kompletnie nie mam pojęcia jak to ogarnąć ..

Dodam, ze stało się to po wymianie oleju oraz wszystkich filtrów, może to tylko zbieg okoliczności Chwile wcześniej wymieniłem tez amorki oraz wahacz poprzeczny i łącznik elastyczny wału.

Mieliście podobne historie .. będę wdzięczny za sugestie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego Mariq , jak dobrze wiesz ten silnik lata jak stara k.....a....... Odpal samochód jak będzie zimny, otwórz maskę i dociskaj różne elementy plastikowe i nie tylko. Ja tak robiłem u siebie.

Znalazłem jeden z wielu ognisk niepożądanego dźwięku. Na przykład przewody elektryczne a dokładniej ich plastikowa obudowa, kto by pomyslal??. Wychodzą one z puszki nr. 1 i idą w stronę silnika. http://pl.bmwfans.info/parts-catalog/F11N/Europe/520d-N47N/L-N/oct2013/browse/engine_electrical_system/control_unit_box/ . W połowie swej długości wsadzane są w uchwyt. Niby siedzią w nich dobrze ale jednak podczas pracy silnika delikatnie drżą . W tym miejscu nawinąłem parcianą taśmę izolacyjną i po kłopocie .

Kolejnym miejscem ,które zlokalizowałem to pokrywa filtra powietrza. Ona jest zbudowana z dwóch części . Wcinąłem kawałek zwiniętej izolacji pomiędzy dwa elementy , tak aby były odsunięte od siebie na jakiś 1 mm. Wsunąłem to w cztery miejsca, dwa od strony chłodnicy, dwa od strony wycieraczek. Oczywiście zrób to gdy zdejmiesz pokrywę .

Jeszcze zwróć uwagę na logo....BMW.....ono też potrafi hałasować ( jest ono mocowane za pomocą czterech nóżek, które się zagina )

Na pewno sprawdż podstwę filtra powietrza. Zdejmij ją i zobacz w jakim stanie masz dwa okrągłe gumowe gniazda. U mnie były wyrobione i zniszczone.Natomiast po drugiej stronie gniazd masz dwa języki, które wpadają w prostokątne, gumowe otwory . Zobacz jak wyglądają te gumy .Na pewno musisz coś nawinąć na te języki aby zwiększyć ich objętość. Ja kupiłem nowe i mimo tego miały delikatny luz.

Cześć nr. 10, kwadratowa puszka ma dwa punkty mocowania.... http://pl.bmwfans.info/parts-catalog/F11N/Europe/520d-N47N/L-N/oct2013/browse/fuel_preparation_system/intake_muffler_filter_cartridge_hfm/. Jedno z nich jest w kształcie półksiężyca wciskana na okrągła rurę. Właśnie on miał lekki luz.

Jak widzisz kolego, musisz sobie troszkę pomacać...:)

Ja pewnie nie znalazłem wszystkiego.

Powodzenia.... :cool2:

Edytowane przez Burza1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolego, masz racje kultury pracy to faktycznie nie uświadczysz w tym modelu. Hmm gumki mam nowe po ich wymianie szału nie było.. ale naprawdę zrobiło się ciszej. No nic tak jak piszesz muszę pomacać ;) w piątek wymieniam poduchy pod silnikiem bo są już kiepskie. Dam znać czy ten zabieg coś pomógł ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wiem że wymieniłeś wał. Ale czy na pewno na frezach nie ma ani troszkę luzu? (Łączenie na środku)

Ja mam tak że luz jest tylko w połowie rozciągnięcia, czyli odcinek w jakim wał pracuje najczęściej.

U mnie od 100/h się zaczyna, najgorzej jest jak hamuje silnikiem. Gdy lecę ponad 140 jest git, bo auto ciagle praktycznie ciągnie, ale gdy od 100-140 już osiągnie daną prędkość czyli nie ma stałego naprężenia na wale, drgania choć nie wielkie, ale za to dudniący rezonans bardzo głośny się zaczyna. Ja już zamówiłem trzeci wał. Zobaczymy, ciężko znaleźć dobry na rynku. Ponieważ to bardzo częsta usterka naszego wału. Co zrobić, kolejna z wielu rzeczy psujących się w fxx.

BMW....szkoda.

Paweł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.