Skocz do zawartości

Układ wydechowy w F30


pavvel

Rekomendowane odpowiedzi

.
.

 

Panowie macie najwięcej doświadczenia w temacie wspomóżcie wiedzą w temacie... 320i B48 wydech seria jak wyglada sprawa z zamianka na mperf , czy to zwykly swap koncowego tłumiak czy trza cos z rurami robic (nie wiem np inne srednice) ? Czy lepiej w MG bawić się w wymianę samej końcówki tłumika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry,


Odświeżę temat.

Może pojawiły się Wasze nowe doświadczenia w międzyczasie?

Będę zmieniał oryginalny kompletny wydech w F30 330ix M-pakiet na wydech z 340i M-pakiet. Mam też dedykowany deflektor pod zderzak.

Z tego co widzę po analizie zdjęć [np. tu: https://allegrolokalnie.pl/oferta/wydech-bmw-f30-f31-f32-320-328-330-340-mpakiet], to w zasadzie wszystko jest plug & play. Pasuje nawet wtyczka do serwomechanizmu zaworu.


Czy jednak coś pominąłem i powinienem wziąć pod uwagę, zanim podjadę do warsztatu na wymianę?

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tak brzmi, przepraszam za jakość ale robione na szybko tel.

Jest to Power & Sound M performance Kit

Wkrótce w wysokiej rozdzielczości gdzieś w plenerze


https://youtu.be/G-OP4o3cjHI


https://youtu.be/gQBiRYTUlPQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
.
.

 

Panowie macie najwięcej doświadczenia w temacie wspomóżcie wiedzą w temacie... 320i B48 wydech seria jak wyglada sprawa z zamianka na mperf , czy to zwykly swap koncowego tłumiak czy trza cos z rurami robic (nie wiem np inne srednice) ? Czy lepiej w MG bawić się w wymianę samej końcówki tłumika?

 

Wymiana samego tłumika, MG może Ci zrobić coś głośniejszego chociaż dla mnie m performance był w sam raz.

 

Mój tak brzmi, przepraszam za jakość ale robione na szybko tel.

Jest to Power & Sound M performance Kit

Wkrótce w wysokiej rozdzielczości gdzieś w plenerze


https://youtu.be/G-OP4o3cjHI


https://youtu.be/gQBiRYTUlPQ

 


Ładnie brzmi, pokazuj tą nową zabawkę :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Randall będzie w swoim czasie.... :wink: ,auto nawet nie zarejestrowane jeszcze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę zmieniał oryginalny kompletny wydech w F30 330ix M-pakiet na wydech z 340i M-pakiet. Mam też dedykowany deflektor pod zderzak.

Z tego co widzę po analizie zdjęć [np. tu: https://allegrolokalnie.pl/oferta/wydech-bmw-f30-f31-f32-320-328-330-340-mpakiet], to w zasadzie wszystko jest plug & play. Pasuje nawet wtyczka do serwomechanizmu zaworu.


Czy jednak coś pominąłem i powinienem wziąć pod uwagę, zanim podjadę do warsztatu na wymianę?

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

 

Wydech zmieniony, pełen sukces!

Pan tłumikarz musiał delikatnie przemodelować flanszę łączącą wydech z kolektorem i przespawać jedno mocowanie.

Podłączenie klapki jest plug & play.


Jeśli ktoś życzy sobie kupić mój oryginalny wydech (plus dyfuzor spod zderzaka), to zapraszam do kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

A taki tłumik końcowy od f80 jak w linku da rade zamontować do f30 320i ??


https://allegro.pl/oferta/bmw-m3-m4-f80-f82-f83-tlumik-wydech-koncowy-9748152084


Szukam jeszcze jakiegoś sprawdzonego sklepu albo firmy gdzie można kupić downpipe.Fajnie by było jak by ktoś podlinkował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu robiłem wydech i downpipe

Ma metaliczny gardłowy, dźwięk, jak zamkniesz klapy ,serie

Brzmi o wiele lepiej niż M performance ,nie wspomnę o buczących basem MG


https://baq-garage.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu robiłem wydech i downpipe

Ma metaliczny gardłowy, dźwięk, jak zamkniesz klapy ,serie

Brzmi o wiele lepiej niż M performance ,nie wspomnę o buczących basem MG


https://baq-garage.pl

 

M performance jest mega....nie ma co porównywać samego końcowego M Performance do kompletnego wydechu M Performance do którego dostaje się soft do aktualizacji sterownika silnika i wtedy dopiero ukazuję się cała możliwość tego układu jak sama nazwa mówi Power&Sound kit.....,tu akurat sie postarali i nie ma sie czego doczepić, na otwartych klapach jest głośny ale nie uciążliwy poza tym Pops & Bangs..... :D na zamkniętych cichy i potulny jak seria i tak ma być ,wydechy wykonywane są przez Akrapa raczej w tym temacie trudno jest coś poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tylko mi bardziej zależy na tym żeby przygotować samochód do stage 2 i przy okazji poprawić wygląd z tyłu,wymieniając zderzak na m-pakiet z dyfuzorem na dwie podwójne rury.Nie chce żeby wydech był głośny i nie chce wymieniać go całego.Nie zależy mi na strzałach popkornach itd Wiec ponawiam pytanie skąd bądz jakiej firmy wstawić downpipe do f30 320i i czy tłumik końcowy od f80 wejdzie na miejsce oryginalnego ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy F30 330i 2018

Panowie, zawsze podobały mi się układy wydechowe z 2x podwójnymi końcówkami i tak też sobie zrobiłem. Lubię grzebać więc nie chciałem nic gotowego. Zamontowałem dokładkę zderzaka pod taki wydech, kupiłem dwie dodatkowe końcówki wydechu, przepustnicę na pilota z aliexpress, kawałek rury 2 cale + dzień spawania, doginania i mam co chciałem. Lewa strona całkowicie fabryczna, prawa strona wpięta przed tłumikiem końcowym na przepustnicy. Przy zamkniętej przepustnicy działa jak nietknięty a przy otwartej, rano gdy odpalam gdy zimny to wszystkie psy w okolicy się budzą :D

Wyczuwalny efekt jest tylko akustyczny - strzały są głośniejsze w trybie sport+, wyraźnie słychać zmanię biegów - jak to na przelocie.

Pytanie czy wpływa to jakoś na osiągi? I nie chodzi mi o to czy na plus lecz czy na minus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu robiłem wydech i downpipe

Ma metaliczny gardłowy, dźwięk, jak zamkniesz klapy ,serie

Brzmi o wiele lepiej niż M performance ,nie wspomnę o buczących basem MG


https://baq-garage.pl

 

M performance jest mega....nie ma co porównywać samego końcowego M Performance do kompletnego wydechu M Performance do którego dostaje się soft do aktualizacji sterownika silnika i wtedy dopiero ukazuję się cała możliwość tego układu jak sama nazwa mówi Power&Sound kit.....,tu akurat sie postarali i nie ma sie czego doczepić, na otwartych klapach jest głośny ale nie uciążliwy poza tym Pops & Bangs..... :D na zamkniętych cichy i potulny jak seria i tak ma być ,wydechy wykonywane są przez Akrapa raczej w tym temacie trudno jest coś poprawić

 

Słyszałem taki wydech z mapą nie raz i nie dwa, tz Power&Sound kit.

Za mniej niż połowę ceny zestawu od Bmw zrobiłem wydech w baq-garage + downpipe+ mapę silnika w TC-Performance + MG Flasher (Świetna apka i to zrobiona przez Polaka, kombinacja przycisków w samochodzie intensywność popsów można regulować , podkręcać pompy chłodzenia i wiele wiele innych.Sa też gotowe mapy stage1 i 2 ale ja wole od TC-P)

Wielu w znajomi mają taki zestaw o którym mówisz i wierz mi że mój brzmi o wiele, wiele ,wiele lepiej i to oni mówili...ze przepłacili

Zamontowałem ten zestaw u siebie jak usłyszałem jak brzmi a miałem porównanie z kilkoma od MG i M performance na silnikach B48 i B58

Edytowane przez Senor5150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tylko mi bardziej zależy na tym żeby przygotować samochód do stage 2 i przy okazji poprawić wygląd z tyłu,wymieniając zderzak na m-pakiet z dyfuzorem na dwie podwójne rury.Nie chce żeby wydech był głośny i nie chce wymieniać go całego.Nie zależy mi na strzałach popkornach itd Wiec ponawiam pytanie skąd bądz jakiej firmy wstawić downpipe do f30 320i i czy tłumik końcowy od f80 wejdzie na miejsce oryginalnego ?

 

Pod stage 2. min. 3 calowy downpipe najlepiej bez cata

Tłumik nie wejdzie

Polecam z klapami na pilota

Żeby było cicho jak potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy F30 330i 2018

Panowie, zawsze podobały mi się układy wydechowe z 2x podwójnymi końcówkami i tak też sobie zrobiłem. Lubię grzebać więc nie chciałem nic gotowego. Zamontowałem dokładkę zderzaka pod taki wydech, kupiłem dwie dodatkowe końcówki wydechu, przepustnicę na pilota z aliexpress, kawałek rury 2 cale + dzień spawania, doginania i mam co chciałem. Lewa strona całkowicie fabryczna, prawa strona wpięta przed tłumikiem końcowym na przepustnicy. Przy zamkniętej przepustnicy działa jak nietknięty a przy otwartej, rano gdy odpalam gdy zimny to wszystkie psy w okolicy się budzą :D

Wyczuwalny efekt jest tylko akustyczny - strzały są głośniejsze w trybie sport+, wyraźnie słychać zmanię biegów - jak to na przelocie.

Pytanie czy wpływa to jakoś na osiągi? I nie chodzi mi o to czy na plus lecz czy na minus?

 

Oczywiście że Wypływa to na plus, ponieważ układ wydechowy szybciej odprowadza spaliny

Auto ma kilka Hp więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tylko mi bardziej zależy na tym żeby przygotować samochód do stage 2 i przy okazji poprawić wygląd z tyłu,wymieniając zderzak na m-pakiet z dyfuzorem na dwie podwójne rury.Nie chce żeby wydech był głośny i nie chce wymieniać go całego.Nie zależy mi na strzałach popkornach itd Wiec ponawiam pytanie skąd bądz jakiej firmy wstawić downpipe do f30 320i i czy tłumik końcowy od f80 wejdzie na miejsce oryginalnego ?

 

Pod stage 2. min. 3 calowy downpipe najlepiej bez cata

Tłumik nie wejdzie

Polecam z klapami na pilota

Żeby było cicho jak potrzeba

 


Wielkie dzięki Senor 5150.

Co do downpipe to znalazłem coś takiego jak pod spodem w linku więc jak chcesz to zerknij bo myśle że to będzie dobre


https://allegro.pl/oferta/downpipe-bmw-f30-f31-f34-320i-ix-328i-ix-n20-9916213198


co do układu wydechowego to jeśli od f80 nie pasuje do 320i to co by pasowało bez większych przeróbek na P&P ?? zależy mi na dwóch podwójnych końcówkach wydechu.I mam już nadszarpnięty budżet wiec nie mogę sobie pozwolić na coś za kilka tyś :/ (liczę na wyrozumiałość :/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tylko mi bardziej zależy na tym żeby przygotować samochód do stage 2 i przy okazji poprawić wygląd z tyłu,wymieniając zderzak na m-pakiet z dyfuzorem na dwie podwójne rury.Nie chce żeby wydech był głośny i nie chce wymieniać go całego.Nie zależy mi na strzałach popkornach itd Wiec ponawiam pytanie skąd bądz jakiej firmy wstawić downpipe do f30 320i i czy tłumik końcowy od f80 wejdzie na miejsce oryginalnego ?

 

Pod stage 2. min. 3 calowy downpipe najlepiej bez cata

Tłumik nie wejdzie

Polecam z klapami na pilota

Żeby było cicho jak potrzeba

 


Wielkie dzięki Senor 5150.

Co do downpipe to znalazłem coś takiego jak pod spodem w linku więc jak chcesz to zerknij bo myśle że to będzie dobre


https://allegro.pl/oferta/downpipe-bmw-f30-f31-f34-320i-ix-328i-ix-n20-9916213198


co do układu wydechowego to jeśli od f80 nie pasuje do 320i to co by pasowało bez większych przeróbek na P&P ?? zależy mi na dwóch podwójnych końcówkach wydechu.I mam już nadszarpnięty budżet wiec nie mogę sobie pozwolić na coś za kilka tyś :/ (liczę na wyrozumiałość :/)

 


Ciężko znaleźć sekcje układu wydechowego z czterema końcówkami do twojego silnika

Proponowałbym jednak maksymalnie dwie końcówki ,po jednej na stronę żeby nie "obrażać" M Power

Poza tym jeżeli chcesz mieć dźwięk! układu wydechowego ,to niestety kosztuje...

Proponuję do zbierać i zrobić raz a porządnie, jak wsadzisz jakiegoś Gotowca to będziesz żałował

Jak już to Poszukaj końcowych sekcji od 335i powinny nie być za drogie...

O Downpipe odezwij się do nich będziesz miał szybciej i lepszy

Miej więcej tak powinien brzmieć twój silnik po modach :


https://baq-garage.pl/bmw-f30-328i-baq-exhaust-2/


Po Zmontowaniu downpipe pamiętaj że będziesz musiał sondy Lambda wy kodować bo będzie check engine na desce

Życzę stabilnych i bezpiecznych +300 hp po Stage2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

senor 5150 dzięki bardzo za odpowiedz.Może i masz racje z tymi czterema ,a dwiema koncówkami i obiecuje że przemyśle sprawę Co do dzwięku to nie zależy mi aż tak na nim wiec jak nie zmieni się to nie bedę płakał bo zależy mi tylko na tym żeby poprawić troche wygląd

czy końcówke wydechu moge tez szukać w modelach 340i czy to juz cos innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

senor 5150 dzięki bardzo za odpowiedz.Może i masz racje z tymi czterema ,a dwiema koncówkami i obiecuje że przemyśle sprawę Co do dzwięku to nie zależy mi aż tak na nim wiec jak nie zmieni się to nie bedę płakał bo zależy mi tylko na tym żeby poprawić troche wygląd

czy końcówke wydechu moge tez szukać w modelach 340i czy to juz cos innego ?

 

Firma Ulter ma w ofercie taki wydech dedykowany do 320i. Interesowało mnie czy pasuje do 330 ale średnic rury jest trochę mniejsza. Aczkolwiek raczej to nie będzie plug&play, przynajmniej w 330 tłumik nie jest łączony w tym miejscu i trzeba ciąć i wspawać nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...
A jak to jest z tą klapką? przykładowo 328i , 428i ma wydech z jednej strony i dwururke z klapką czyli w eco i comforcie zawsze spaliny wychodzą jedną rurą, a w trybie sport i sport+ klapka się otwiera i wtedy jest głośniej i spaliny wychodzą dwiema rurami. A w tłumiku z 335i 340i 435 440i są dwie osobne rury i klapka czyli w tych silnikach spaliny w eco i comforcie wychodzą jedną rurą i kopci tylko z jednej strony za autem???Jak to jest z tym klapkowym układem oem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.